Kocaeli 10°C- 23 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

30 Nisan 2013, 13:52 TSİ -Kocaeli Kent Haberleri

Kavanium Körfez zamanında bitiyor

1 / 3 - 40 yıllık geçmişi bulunan, ürettiği projelerle ve ödediği vergilerle kendi sektöründe ilimizin en büyük firması olduğunu kanıtlayan Kavanlar İnşaat, bir...

Kavanium Körfez zamanında bitiyor
Foto, Özgür Kocaeli

40 yıllık geçmişi bulunan, ürettiği projelerle ve ödediği vergilerle kendi sektöründe ilimizin en büyük firması olduğunu kanıtlayan Kavanlar İnşaat, bir büyük projesini daha zamanında tamamlamanın gururunu yaşıyor.

600 konuttan oluşan Kavanium Körfez projesinde binaların kaba inşaatları bitti, örnek daireler hazırlandı. Büyük bölümü satılan Kavanium Körfez evlerinde son konut sahipleri bekleniyor.

AYDA 650 TL TAKSİT

Kavanium Körfez projesinde (1+1)’den (4+1)’e kadar her aile tipi için konut bulunuyor.  Üstelik bu konutlara 3.625 TL peşinat ve ayda 650 TL taksitle ulaşmak mümkün. Birinci sınıf işçilik ve en kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan Kavanium Körfez konutlarının, bu bölgede yaşamın başlamasından ardından çok büyük prim yapacağını da şimdiden herkes kabul ediyor.

KAVANLAR İNŞAAT NELER YAPTI

Devlet ve belediye ihalelerine girmeden Türkiye’nin en büyük inşaat firmalarından biri haline gelen İzmit merkezli Kavanlar İnşaat firması, bugüne kadar pek çok büyük projeyi tamamladı.  40 yıllık firmanın tamamladığı ilk büyük konut projesi 2003 yılında temeli atılan Armadakent konutları olmuştu.  Kavanlar Kasım-2009’da da Kentsel Dönüşümü fiilen başlattı.

1584 konuttan oluşan Kavanium İzmit Ocak 2012’den itibaren teslim edildi.180 bin metrekare inşaat alanına sahip Kavanium İzmit projesiyle 17 yıllık sorun olan İztop Yapı Kooperatifi sorunu da çözülmüş oldu. Kavanlar İnşaat, 2007 yılından sonra İstanbul’da da

4 büyük projeye start verdi. Firma, önümüzdeki 36 aylık dönemde İstanbul’daki 4 büyük projeden de 115 milyon Dolarlık ciro hedefliyor.

İzmit’te ilk uygulaması yapılan Kavanium projesi, daha sonra 600 konutluk Kavanium Körfez ve 400 konutluk Kavanium Gölcük projeleri ile genişletildi. Bu iki büyük proje de belirlenen takvim içinde gayet sağlıklı şekilde sürdürülüyor.

Kavanium Körfez projesinde üst adadaki 1 nci etap konutları önümüzdeki ağustos sonu itibariyle, yeni eğitim dönemi başlamadan teslim edilmiş olacak. 2 nci etap konutları da 2014 yılı mayıs ayında tamamlanıp, teslim edilecek.

KAVANİUM KÖRFEZ’DE KONUT SATIŞ FİYATLARI

1+1 (59 metrekare)  : 61.000-68.000 TL arası

2+1 (95 metrekare)  : 98.000-110.000 TL arası

3+1(124-127 metrekare):  128.700-147.000 TL arası

4+1(142 metrekare)  : 145.000-165.000 TL arası 

30 Nisan 2013,13:52 TSİ - Kocaeli Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 22

  Sakin- Kavanlar neden yazılanlara cevap vermiyorsunuz.

  Yanıtla Beğen 12 Ekim, 18:41

 • 21

  Erdem- Arkadaşlar ben yaklaşık üç yıl önce aldım. Dört ay önce aldığım fiyattan daha düşüğüne sattım. Kesinlikle kavanlardan ev almayın. Vaat ettiklerinin hiç birini yapmadılar. Şimdi bunlardan kurtulduğum için çok mutluyum.

  Yanıtla Beğen 24 Eylül, 21:20

 • 20

  Atasehir- Arkadaşlar ben hafta sonu gördüm daireleri. Bence çok güzel olmuş. Yatırımlık 1+1 alacağım 2 adet havuzlu güvenlikli "0" bina. İstanbul da bu dairelerin muadili 200 den başlıyor. Geç teslimat konusunda haklı olabilirsiniz ancak kalitesizlik kısmına katılmıyorum kapılar asansörler girişler parke ler gayet iyi.

  Yanıtla Beğen 28 Mayıs, 10:41

 • 19

  Bulut- Topraktan gırdım kar edecez sözde bırakın karını gectım. Yapılan ıscılık sıfır odalar desenız aynı hele bı mutfak yapmışlar ınanmıyorum ya en kalıtesız malzeme herseyıyle yenıden kendım ıcını degıstım yaptığım masrafları hıc söylemek ıstemıyorum. Inanıyomusunuz ya bın lıraya mutfak yapmışlar para ıadesı olarak dustuklerı fıyat. Ne kadar kalıtelı sız duşunun artık yazıklar olsun bın pısmanım. Tokı cok daha ıyı bence arkadaslar.

  Yanıtla Beğen 22 Mayıs, 23:00

 • 17

  Ev-sahibi- Bende ev aldım sırf site diye ama pişmanım odalar çok küçük dolaplar rezalet.

  Yanıtla Beğen 13 Mart, 13:50

 • 16

  Kavaniumzede- Bu kadar uyduruk daire olmaz yaa aldığıma pişman oldum kırk kere. 14 aydır hem kira hem kavanların kredisini ödüyoruz ama hala teslim edilmedi.

  Yanıtla Beğen 26 Şubat, 20:31

 • 15

  Nnn- Merhaba ben buradan daire almak istiyorum ama yorumlara bakınca isnsan 3 kurusunu riske atmakdan korkuyor. Buradan daire alan yatırımcılara sorum şudurki burası nasıl bir yer pirim yaparmı değermi? teşekkür ederim.

  Yanıtla Beğen 26 Kasım, 15:34

 • 14

  Ismi-lazim-degil- Zamanında biten ne pek anlayamadık. Sözlü olarak verilen hiç bir vaatlerini yerine getirmediler. Özellikle a5 blok önünde ki önce tek katlı olup da şimdi iki katlı bina kavanlar inşaata hiç mi hiç yakışmadı ve o binanın kesinlikle oradan kalkacağı söylenerek o bloktaki satışlar yapıldı. Yakışmadı.

  Yanıtla Beğen 09 Kasım, 20:44

 • 13

  Rezz- Üzülmeyin arkadaşlar 1 etapta zamanında teslim edilmiyor. 2013 ağustosta teslim edilecek diye aldım evi şimdi eylül sonu teslimata başlanacakmış. Yeni o da yaza kaldı. Fazladan 1 yıl kira.

  Yanıtla Beğen 24 Ağustos, 00:20

 • 12

  Ev-sahibi- Kavanuim körefez projesi berbat evler odalar çok biçimsiz estetik bir güzellik yok. Mutfak çok dar kullanılan malzeme berbat. İnce işçilik adına herşey sıfır. Aldığıma bin pişman oldum. Teslim aldıktan sonra sattacam. Bir kere bulaşdım para kaptırdım geri alınca sini kesiyorlar. Bu kafayla gidersen zor satarsınız. Olan bize oldu topraktan aldık zarar ettik. Şimde kampanya yapmışlar tapu+iskan+kdv bizden diye. Peki topraktan alanların suçu ne yaklaşık 7500 tl masarafları biz ödüyeciğz. Bu adeletet mi? hakkımı helal etmiyorum.

  Yanıtla Beğen 01 Temmuz, 11:08

 • 11

  Sinasi-yildiz- Kavanlar inşaat kocaeli'ye katma değer kazandıran bir firma izmit'li olarak kendileriyke gurur duyuyoruz Allah'işlerinde kolaylıklar versin. Bu vesile ile en başta yaşadığımız reel bir sorunuda dile getirmek istedim. Otopark ve kat kısıtlaması sorunu!; öncelikle yol kenarına araç park etmekten ücret alınması talep edilmesi saçma. Yeni yapılan alış veriş merkezi iş merkezi toplu konut projeleri çarşı merkezindeki konutlar mahallelerde 6'haneden fazla konutlar belediyelerin camilerin hastahanelerin banka binalarının alt bodrum katlarına neden otopark yapılmıyor; yaptırılmıyor?. Birde başka bir sorun yapılarda kat kısıtlaması saçmalığı; rahmetli deprem uzmanı ''ışıkara hocamız'' yukarıya doğru çoğalıp yükselmeliyiz böylece çevremizde yeşil alanlarda bırakmış oluruz derlerdi; yapılarda kat kısıtlaması saçmalığına son verilmeli; depremde yıkılan binalar hırsız müteahhit furyasının yaptığı demiri çimentosu eksik yapılardı. Otopark sorununu çözmez isek bizden sonra yaşayacak nesiller bizleri iyi olarak anmayacaklardır çünkü otopark sorunu çığ gibi büyümektedir. Buna gözlerimizi kapatamayız; yapı tekniği çok ileride depremde yıkılan yapılar hırsız müteahhit furyasının yaptığı yapılardı en yakınımızdaki şehir istanbul'daki yüksek yapılar görülmüyormu?. Tekniğe bilime uygun olarak yüksek yapı projelerine izin verilmeli.

  Yanıtla Beğen 12 Haziran, 13:56

 • 10

  Ev-sahis- Tek kelimeyle rezalet verdiğim paraya yazık. 4+1 lerde örnek daire gibi olursa kesinlikle hakkımı arayacağım asla bu şekilde dairemi teslim almayacağım.

  Yanıtla Beğen 21 Mayıs, 03:18

 • 9

  Kaan- Biz 1. Etaptan ev aldık. Evin mutfağı çok küçük ve dolapları bildiğiniz sunta.

  Yanıtla Beğen 17 Mayıs, 10:51

 • 8

  Ev-sahibi- Kavanium yetkilileri size sesleniyoruz evleri taahhüt ettiğiniz tarihte teslim edin kafanıza göre 1. Etap 2. Etap diye ayırım yapmayın. Satış esnasında hiç böyle bir konu yoktu ortalıkta komple bütün siteyi 2014 ocak teslim diyordunuz. 2. Etaptan ev alanların suçu ne biz niye mağdur oluyoruz adaleti sağla evleri zamanında teslim et yeter artık bu saçmalıklar her kafadan farklı bir ses.

  Yanıtla Beğen 13 Mayıs, 21:20

 • 7

  Konut-sahibi- Diğer konut sahiplerinin fikirlerine aynen katılıyorum. Örnek dairenin mutfağını görünce hayal kırıklığı yaşadık. Tek kelimeyle berbat. Çünkü çok kalitesiz.

  Ayrıca farklı zamanlarda teslim edilecek olması büyük bir adaletsizlik. Biz ikinci etaptan ev aldık. Kredi borcunun yanısıra kira ödüyoruz; ki bir çok kişi de bizim durumumuzdadır. İki yıllık kira bedelimiz ile birlikte bu ev bize peşin 150 milyara mal olmuş oluyor. Neden fazla para ödeyelim. Kul hakkı diye bir şey var ve bu fiyattaki eve bu mutfak hiç yakışmadı.

  Biz de pişman olanlardanız. Yaşamımıza bu eve göre yön vermiştik. Sırf kavanlar diye ev alıp yenikent'ten ayrılmadık.

  Eğer teslimat denildiği gibi uzayacaksa yetkililerle yüzyüze görüşmek istiyoruz. Umarız düşüncelerimizi dikkate alıp bizi mutlu ederler.

  Yanıtla Beğen 12 Mayıs, 01:17

 • 6

  Ev-sahibi- Evlerin ocak ayında teslim edileceği söylenmişti. 1. Etap 2. Etap ayrımını bu haberle öğrendim alırken böyle birşey söylenmedi.

  Yanıtla Beğen 03 Mayıs, 00:49

 • 5

  Ev-sahibi- Bende 2. Etap dan ev aldım sözleşme imzalanırken teslimat ocak 2014 denmişti. Fakat şimdi 1. Ve 2. Etap diye ayırmışlar ve 1. Etabın teslim tarihini öne almışlar ve reklam yapıyorlar tam zamanında diye 2. Etaptan ev alanların suçu ne niye onlar geç teslim ediliyor ocak denmişti mayıs diyorlar şimdi. O evleride zamanında teslim etsin öyle reklam yapsın. 1. Etapta 5 blok var. Önemli olan 2. Etabı zamanında teslim etsin ve öyle reklamını yapsın kavanlar inşaat. 2 etabıda zamanında teslim et kavanium yetkilileri.

  Yanıtla Beğen 02 Mayıs, 17:10

 • 4

  Korfezli- Ben ikinci etap da ev aldım ama örnek daireye baktım berbat. 1-mutfak çok dar. Dolaplar ve tezgah ikini sınıf kalite ayrıca kombi (ısı olçer) mutfağa konulmuş zaten küçük olan mutfak tamamen daralmış.

  2 -yer fayansları çok berbat 10 yıl önce t kullanılan ı demode olmuş fayanslar.

  3-pencereler çok küçük tek kanatlı pencereler. 4-salonun kapısı yok. Proje öyelmiış kim bunu kabul eder. Ve son söz benim gibi ev alan bir sürü kişi bin pişman. Şirkete önerim lütfen biran önce bunları bir kısmını düzleteme şansınız var yoksa kavanlar gibi büyük bir şirkete bu kalite yakışmaz. Saygılar.

  Yanıtla Beğen 02 Mayıs, 11:08

 • 3

  Ev-sahibi- Örnek dairenin bitip - bitmediği konusunda ne zaman arasam önümüzdeki ay" cevabını alıyorum.

  Yanıtla Beğen 01 Mayıs, 15:48

 • 2

  Konut-sahibi- Kavaniumdaki insaat kalitesinden kaynaklı sorunlara müdahale etmesi gerekiyor firmanin.

  Yanıtla Beğen 01 Mayıs, 01:42

 • 1

  Daire-sahibi- Önemli olan 2. Etap konutlarını teslim etmesiydi. Orda ki blok sayısı daha fazla ve teslim edilme tarihi 2014 ocak denilmişti. Neden mayıs ayına kalmış acaba. Böyle saçma şey mi olur.

  Yanıtla Beğen 30 Nisan, 15:44

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !