Kocaeli 10°C- 22 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

12 Haziran 2008, 05:00 TSİ - İzmit

Kozluk Mahallesi’nde oturanlar çok rahatsız

İzmit’in Kozluk Mahallesi’nde asayiş açısından çok ciddi şikayetler var. Bu bölgede uzun yıllardır yaşayan pek çok aile, artık dairelerini satıp, başka yerlere taşınmak için çaba harcıyor.
Kozluk Mahallesi’nde özellikle 1-2-3 ncü Yollar arasındaki merdivenler bölgesinde her akşam serseriler toplanıyor. Açık açık esrar, uyuşturucu hap satılıyor. Hatta kimi serseriler, ortalık yerde tabanca çekip, silah talimi bile yapıyorlar. Çevre sakinleri, “Polisi arıyoruz, onlar da gelip gerekeni yapmıyor. Geceleri uyuyamaz olduk. Vali’nin evine 500 metre mesafede, şehrin göbeğinde adeta kanun tanımazlar kurtarılmış bölge kurdular” diye dert yanıyorlar.
Kozluk Mahallesi’nde genellikle boş duran muhtarlık binasında, hiç değilse küçük bir polis merkezi kurulması, geceleri bu bölgede denetimlerin arttırılması isteniyor.

12 Haziran 2008,05:00 TSİ - Kocaeli / İzmit
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 4

  Emrah- İzmit kozluk bence cok guzel bır yer. Ben cok sevyrm;).

  Yanıtla Beğen 03 Temmuz, 16:53

 • 3

  Kozluk- Kozluklu- şu mahallede gördüklerimi hiçbir memlekette görmedim desem isabetli olur. Roman vatandaşlarımız içerisinde elbette benimde sevdiğim düzgün insanlar var fakat çok sayıdada tiyatro oynayarak dolandırıcılık yapan uyuşturucu satan ve içen içip içip sızıncaya kadar mahalle aralarında bağırıp çağırmalar küfürler naralar atan. Özelliklede esnafı canından bezdiren bedavaya içki vs. Almak için her türlü tiyatroyu dümeni çeviren yahut bütün sınırları zorlıyarak alacağını alıp kaçma yoluna gidenlerde var. Esnaf iyi niyetle veresiye verdiğinde asla geri alamaz bu insanlardan. Çünki onların gözünde bizler keriziz başka bişi değil. Milletin arabalarının lastiklerini keserler birkaç kezde yoldaki vatandaşa saldırmaya kadar cesaret ettiklerine şahit oldum ısrarla adama içki aldırmaya çalışıyorlar ve cevap verdinde istediğini almadın mı yandın bu sefer tiyatro başlıyor üstü kapalı tehdit v. S kene gibiler.

  Yanıtla Beğen 02 Mayıs, 16:58

 • 2

  Esrarengiz- Bu insanlar izmitin yerlileri begenmeyen evlerini satsınlar memleketlerine dönsünler.

  Yanıtla Beğen 02 Mart, 01:43

 • 1

  Elif- Sehrin gobeinde gece konduymus konusmayi bilin biraz sis yerine dusmemissnz.

  Yanıtla Beğen 21 Şubat, 23:18

 • 5

  Alo- arkadaslar cok uzattınız evet soylenenler dogrudur ama bunu butun bır mahle yapmıyor 4    5 genctır butun mahleye yıkmayalım bu işi hem kozluk mahlesı tek aynalı kavak degıldır 1. 2. 3. 4. 5. yol dıye ayrılırunutmayalım bıde hırsızlık oluyormus ben mahleme kefılım aynalı kavaktan bır tane hırsız sapıkalı cıksın dedıklerınız dogrudur benım mahlem de hırsız yoktmm bız kavga ederız esrar içerız satarız ama hırsızlık yapmayızbunları bır mahleye mal etmeyelım evet mahle cok degıştı ama neyapalım ben yınede mahlemı sevıyom herseye ragmen

  Yanıtla Beğen 24 Mayıs, 04:56

 • 6

  Emin-suzuk- bende bir kozluklu olarak aynen size katılıorum yalnız 4-5 serserinin yaptığıpislikler bütün mahalleye mağal edilemez

  Yanıtla Beğen 17 Temmuz, 23:47

 • 7

  Ugur-devranli- ya burası yine bir cennet siz birde ist kasımpaşaya gelinde görün

  Yanıtla Beğen 18 Haziran, 20:38

 • 8

  Tarko- evet haklısınız.... ama bu evleri alırken sormadınızmı.  evet  o zaman herkes kendi memleketine gitsin. dağdan gelip bağdakini kovmayın oldumu....  

  Yanıtla Beğen 18 Haziran, 18:14

 • 9

  Sukru-topallar- 11 yıldır Kozluk mah.1.yolda oturuyoruz.Güvenlik ve huzurumuz giderek daha çok bozuluyor.Yaklaşık 6 ay önce arabamın bir lastiği bıçakla kesildi.Bir kaç ev ötedeki komşumun ise iki lastiğini kesmişler.Yazmevsiminde her gece olay var.Sürekli polis ekipleri gelip,gidiyor.Oturduğum apartmana benim dairem dahil 4 daireye gündüz çelik kapının göbeğini çıkarıphırsız girdi.Ben davacı oldum,sonra hiç bir sonuç alınamadı.En son bir hafta önce yine güpe gündüzhırsızlık oldu.Vatandaş olarak kesin çözüm istiyoruz.Muhtarlık binasına mutlaka bir polis karakolu kurulmalıdır.Mahalleli olarak devletten bunu istiyoruz.

  Yanıtla Beğen 12 Haziran, 19:05

 • 10

  Yasin- Siz asıl 4.yolu görün cami karşısında esrar içimi ve satışı hiç bitmiyor. Polis sadece geçip gidiyor . Sokaklarda avazı çıkana kadar bağırıp küfreden elinde içki ile sağa sola sataşan ve grup gurup dolaşan bir sürü serseri .Kimse alınmasın hep Kozluk mahallesinin roman vatandaşlarımız. Bu mahalle temizlenmedikçe bu iş bitmez. Zaten şehrin en güzel yerlerinden birinde bir sürü gecekondu ve hak hukuk tanımaz saygı bilmez bir sürü genç. Apayrı bir mekan.

  Yanıtla Beğen 12 Haziran, 11:54

 • 11

  Guney-oz- vatandaşların şakayetleri çok dogru bizde saat kulesine yakın oturuyoruz  5 den bütün sarhoşlar esrar keşler içkiciler saat kulenin altında bıktık artık ara sokaklarada girmeye başladılar bi defa unutmuyorum polisi aradıgımızda aldığımız  cevap kapatın pencerinizi oturun içerde biz böyle aldık cevabımızı bunu dediler bize polisler bizi böyle koruyor işte...gelselerde zaten yaptıkları bişey yok dağılın diyolar polisler gidince yarım saat sonra gene geliyolar şöyle bi ağızlarını burunlarını dağatsalar bakalım bidaha gelebilirlermi..

  Yanıtla Beğen 12 Haziran, 10:24

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !