Kocaeli 10°C- 22 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

05 Haziran 2012, 00:00 TSİ -Kocaeli Kent Haberleri

Mega Hastane

İzmit, sağlık alanında Türkiye’nin en şanslı ve en donanımlı şehirlerinden biri oluyor. Türkiye’de 25 şehirde yapılacak Şehir Hastanelerinden biri de Bekirpaşa...

Mega Hastane
Foto, Özgür Kocaeli

İzmit, sağlık alanında Türkiye’nin en şanslı ve en donanımlı şehirlerinden biri oluyor. Türkiye’de 25 şehirde yapılacak Şehir Hastanelerinden biri de Bekirpaşa Cephanelik bölgesinde 1150 yataklı kampus hastane konseptindeki Bölge Hastanesi olacak. Bu mega hastane, “Kocaeli Şehir Hastanesi” adını alacak.

GÜNDE 40 BİN KİŞİ

Kocaeli ve çevresindeki illerin de yararlanacağı Bölge Hastanesi için ön yeterlilik ihalesi bir süre önce yapılmıştı. Teklif sunan 11 firmadan 9 tanesi yeterlilik aldı. İhalenin ikinci aşaması için de teklifler alındı. Değerlendirme sonrası, 1-2 ay içinde ihale sonucu açıklanacak. 2013 yılının ilk aylarında başlaması ve 3 yılda bitirilmesi planlanan, ihaleyi kazanan firma tarafından anahtar teslimi, yani teşrif ve hizmet alımları dahil inşa edilecek Kocaeli Şehir Hastanesi, kamu-özel ortaklığı ile işletilecek. İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hizmet verecek hastanede 3 bin kişinin çalışacağı, günlük sirkülasyonun 40 bin kişiyi bulacağı bildiriliyor.

SON DURAK HASTANE

Cephanelik bölgesindeki Şehir Hastanesi 210 bin metrekare kapalı alanda, 3-5 katlı bloklar halinde yükselecek. Şehir Hastanesi, tıp dilinde ‘Son Durak’ özelliğini taşıyacak. Bu hastaneden başka bir hastaneye sevk olmayacak. Kompleksin içinde 400 yataklı, her türlü branşın bulunduğu Bölge Hastanesi, 100 yataklı Onkoloji Hastanesi, 100 yataklı Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi, 100 yataklı Psikiyatri Hastanesi, 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Psikiyatri Hastanesi, 100 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile 250 yatakla Kadın Doğam ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bulunacak. Şehir Hastanesinin hizmete girmesiyle Bekirpaşa bölgesinde ticari yaşamın tavan yapması bekleniyor, ulaşım ve trafik sorununun nasıl çözüleceği ise merak konusu.

05 Haziran 2012,00:00 TSİ - Kocaeli Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 3

  Garipbirsofi- Ben anlamıyorum 3-5 kat yapacağına yapp 10 katlı yapı orada zeminde müsaitt illa oradaki arsalar ilerde özelleştirme adı altında peşkeş çekilecekk. Bu işte bir iş var!.

  Yanıtla Beğen 08 Haziran, 12:00

 • 2

  Izmitli-ali- Hizmet edenlerden Allah razı olsun. Bazıları laf üretiyor bazıları hizmet. Anlayana.

  Yanıtla Beğen 05 Haziran, 14:25

 • 1

  Murat- İçi boş hastaneyi ne yapalım. Burayı doldurmaya izmitin doktorları yetmez. İthalat serbest. O da dilimden anlarmı?.

  Yanıtla Beğen 05 Haziran, 11:26

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !