Kocaeli 10°C- 22 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

04 Nisan 2014, 09:31 TSİ -Kocaeli Politika

Meral Akşener Cumhurbaşkanı adayı olur mu?

İlişkili Konular

Yerel seçim kesin sonuçları daha ilan edilmeden cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmaya başlandı. Muhalefetin muhtemel adayları arasında Meral Akşener’in de...

Meral Akşener Cumhurbaşkanı adayı olur mu?
Foto, Özgür Kocaeli

Yerel seçim kesin sonuçları daha ilan edilmeden cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmaya başlandı. Muhalefetin muhtemel adayları arasında Meral Akşener’in de adı geçiyor.

Yerel seçimlerin geride kalmasının ardında gözler Ağustos ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimine çevrildi. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına aday olması beklenirken muhalefetinin cumhurbaşkanı adayları da kamuoyunda  konuşulmaya başladı. Muhalefetinin cumhurbaşkanı adayları arasında eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, eski Yargıtay Başkan Sami Selçuk, eski CHP Milletvekili ilhan kesici, eski Devlet Bakanı Kemal Derviş, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Meclis Başkanvekili Meral Akşener, MHP Genel Başkan yardımcısı Tuğrul Türkeş'in adı geçiyor.

İŞTE ADI GEÇENLER

Kulislerinde, bir kadın adayın üzerinde uzlaşma aranması durumunda, eski TÜSİAD Başkanı Ümit boyner, ismi konuşulan isimlerin başında geliyor. CHP kulislerinde konuşulan bir diğer isim eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu. TED Ankara Koleji'nden mezun olan ve mülkiyeyi bitiren Tuğcu, Kılıçdaroğlu'nun tarifinde uyan kişilerin başında sayılıyor.

Kulislerde MHP milletvekili ve Meclis Başkanvekili Meral Akşener'in ismi üzerinde de uzlaşma sağlanabileceği belirtiliyor. MHP'li bir aday üzerinde uzlaşma arayışı durumunda MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de şans tanınan adaylar arasında yer alıyor.

CUMHURBAŞKANI ADAYI SİVİL OLMALI!

Köşk için muhalefet kulislerinde eski Yargıtay Başkan Sami Selçuk'un ismi de geçiyor. Uzlaşmacı kişiliyle ön plana çıkan Selçuk’un yanı sıra CHP eski Genel Başkan Deniz Baykal da Köşk'e aday gösterilmesi muhtemel isimler arasında yer alıyor. Yine merkez sağ kökenli, eski CHP Milletvekili İlhan Kesici'nin ve yurt dışında bulunan eski Devlet Bakanı Kemal Derviş Köşk adayı olarak konuşulan isimler arasında yer alıyor.

04 Nisan 2014,09:31 TSİ - Kocaeli Politika
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !