Kocaeli 15°C- 31 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

19 Mart 2014, 11:06 TSİ -Kocaeli Kent Haberleri

Nebi Hoca Türbesi düzenlendi, açıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 1 Nisan’dan itibaren köylerin şahlanacağını söyledi. İzmit merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Nebihoca...

Nebi Hoca Türbesi düzenlendi, açıldı
Foto, Özgür Kocaeli

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 1 Nisan’dan itibaren köylerin şahlanacağını söyledi.

İzmit merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Nebihoca Köyünde belediye tarafından restore edilen türbenin açılışı dualarla yapıldı. Köye adını veren Nebi Hoca türbesinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, belediye meclis üyeleri Nevi Hoca Köyü muhtarı Beytullah Tekerli, çok sayıda köy muhtarı ile vatandaşlar katıldı.

KÖYLER NAKIŞ NAKIŞ İŞLENECEK

Bayram havasında geçen Nebi Hoca Köyü’ndeki açılışta konuşan Başkan Doğan, “Burada asırlardan beri bir türbe vardı. Belediye olarak bu mekanı daha güzel hale getirmek için kolları sıvadık ve kısa süre içinde bu güzellik ortaya çıktı. İnşallah bu hizmetlerimiz Allah katında kabul bulur. 1 Nisan’dan itibaren köylere hizmetimiz resmen başlayacak. Biz bu tarihi beklemeden aylar öncesinden işe başlayıp bütün köylerimizin sorunlarını tek tek belirledik. Hedefimiz köylerimizi nakış nakış hizmetle işlemektir. Büyükşehir Belediyemiz 10 yıldan beri köylerimize önemli hizmetler yapıyor. Bundan sonra el ele verip bu hizmetler daha da artacaktır.

Nebi Hoca Köyü muhtarı Beytullah Tekerli de yapılan hizmetlerden memnuniyetini dile getirip teşekkür etti. Konuşmaların ardından yenilenen Nebi Hoca türbesinin açılışı yapılıp dua edildi.

19 Mart 2014,11:06 TSİ - Kocaeli Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 1

    Tevhid- Hah bi türbe daha açıldı koş vatandaş hemen çabut bağlamaya. Yazık bu milletin bilmezliği kendini bitirdi.

    Yanıtla Beğen 19 Mart, 11:16

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !