Kocaeli 10°C- 20 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

26 Ağustos 2013, 00:00 TSİ -Kocaeli Eğitim

Nuh Çimento Okulunun bir bölümü İmam Hatip olmuş

İlişkili Konular

İzmit’teki en başarılı, binası en şık okullardan biri olan Nuh Çimento İlkokulu binasının bir bölümü, sessiz sedasız İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülmüş....

Nuh Çimento Okulunun bir bölümü İmam Hatip olmuş
Foto, Özgür Kocaeli

İzmit’teki en başarılı, binası en şık okullardan biri olan Nuh Çimento İlkokulu binasının bir bölümü, sessiz sedasız İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülmüş. Çocuklarını bu okulun Ortaokul bölümüne kayıt için götüren veliler,  “Binanın yarısı İmam Hatip Ortaokuluna ayrıldı. Bu yıl ortaokul için sadece 4 sınıf açılacak” sözleriyle karşılaşmışlar.  Pek çok veli, İmam Hatip Ortaokulu’nun bir başka binada açılmasını istiyorlar.

26 Ağustos 2013,00:00 TSİ - Kocaeli Eğitim
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 16

  Melek- Bencede çok güzel düşünmüşler bende şahsen göndermeyi düşünüyorm.

  Yanıtla Beğen 19 Temmuz, 04:46

 • 14

  Diger-veli- İmam hatip açma kararını alanları kutluyorum. İhtiyaç var ki açılmış. Veliler olarak istiyoruz. Bu korku neden? anlamakta zorluk çekiyorum. İşinize geldiğinde benim kalbim temiz benim dedem hacı annanem hoca bilmem ne dersiniz. Fena bir şey mi yaratıcının kelamını öğrenmek öğretmek? ihl mezunu ne işe yarar yazmış birisi. Sen ve ben öldüğümüzde cenazemizi yıkaması yeter. Her mezun imam olacak diye bir kural da yok. İsteyen istediği bölümü okusun. İhl eğitimini iyi almış bir kişinin bu topluma hizmet edeceğini çalmayacağını dürüst ve çalışkan olacağını zaten emreden islam dini. Yani senin ve benim dinim.

  Yanıtla Beğen 04 Aralık, 23:25

 • 12

  Sevval-zeynep- Bencede çok güzel olmmuş.

  Yanıtla Beğen 19 Ekim, 10:33

  • 15

   Ben-muberra- Bencede cok guzel olmus.

   Yanıtla Beğen 08 Şubat, 23:30

 • 11

  Melike- Bence güzel bir şey olmuş.

  Yanıtla Beğen 14 Ekim, 22:41

 • 10

  Nehir- Bence çok güzel olmuş her yer böğle olsun.

  Yanıtla Beğen 13 Ekim, 21:03

 • 9

  Gul-gulistan- Her şey çok öncesinden planlanmış demek. Ortaokul olabilecek bir okul neden ilkokul oluyor ilkin... Bu bir. Madem imam hatip olacaktı ne diye ilkokul oldu bu iki.. Oraya kayıt olan öğrenci ortaokulu da orada okuyacak diye kayıt yapıldı. İmam hatip olabilecek başka okul mu yok. Kaç kişi o okula imam olmak üzere gidecek ki. O civarda başka ortaokul mu var neden en güzel okul imam hatip oluyor. Her şey planlanmış öncesinden. Hatta öğretmenleri bile hazırdır o okulun. Akp isterse her şey olur.. Diğer vatandaşın ne istediği kimin umrında. Herke imam mı olmak zorunda herkes başını kapatmak mı zorunda. İstemiyoruz o okulun imam hatip olmasını... İlkokul öğrencisi var orta okul var bir de imam hatip şimdi... Ne olduğu belli değil. Oradaki ilkokul öğretmenleri fazla olacak şimdi onlar ne yapacak. Plansız programsız işler... Biz yaptık olduu yok öyle efendim.

  Yanıtla Beğen 27 Ağustos, 14:10

 • 8

  Demet- Şükürler olsun Allah devamın getirsin hayırlısı olsun.

  Yanıtla Beğen 27 Ağustos, 12:42

 • 7

  Sunra12- Imam hatip den cikanlar ne ise yarar anlamam. Ara elemanmi olacaklar. Biz zaten teknoloji üretemiyoruz diye havluyu atmis bir bakan var. Siz gelismis devletlere hizmet edersiniz ancak. Bu halk da sizi seciyor ne kadar garip bir durup. Yolda sorsan hepsi delikanli gecinir.

  Yanıtla Beğen 26 Ağustos, 12:40

 • 6

  Sedef- Bu okula zaten göz dikmişlerdi. Bu okul ilk ve ortaokul olacak yapıdaydı ama planlar yapılmış bu okulun ortaokul kısmında okuyanların vebalini nasıl ödeyecekler.

  Yanıtla Beğen 26 Ağustos, 12:26

 • 5

  Deniz- Bu nedir ya heryeri imam hatibe çevirdiler.

  Yanıtla Beğen 26 Ağustos, 12:12

 • 4

  Veli- İmam hatip açmak istiyorlarsa bizim okul yok ederek yapmasınlar. Başka bir yerde inşa etsinler. Merkezde zaten imam hatip okulu var. Aynı binada ilkokul ve imam hatip orta okulu olurmu hiç. Birkısmı tamamen farklı müfredat ve giyim şekli diger taraf farklı. Mahalle baskısını okul baskısına dönüştürüyorlar giderek.

  Yanıtla Beğen 26 Ağustos, 12:06

 • 3

  Eski-veli- Ortaokul olarak devam edebiliyolardıda neden geçen yıl orta okula gidecek çocuklar başka okula kayıt ettirildi demekki geçen yıllarda hazırlıklar başlamış imam hatp yapmak için o okula yazık ettiler bence.

  Yanıtla Beğen 26 Ağustos, 12:01

 • 2

  Muallim- Çok güzel olmuş büyük bir eksiklik giderildi böylece.

  Yanıtla Beğen 26 Ağustos, 10:24

 • 1

  Ali- O velilerin tapulu malımı? onlar başka okul istiyorsa bir çok velide imam hatip olsun istiyor.

  Yanıtla Beğen 26 Ağustos, 10:00

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !