Kocaeli 17°C- 24 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

04 Haziran 2012, 12:12 TSİ -Kocaeli Sağlık

Obeziteden kurtulma yolları

İlişkili Konular

Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), “Şişmanlık” diye bilinen modern çağımızın en korkunç tehlikelerinden biri olarak gösterilen ...

Obeziteden kurtulma yolları
Foto, Özgür Kocaeli

Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), “Şişmanlık” diye bilinen modern çağımızın en korkunç tehlikelerinden biri olarak gösterilen  “Obezite” konusunu alanlarında en yetkin uzmanların katıldığı etkinlikte masaya yatırdı.

Dr. Turgay Özgür’ün oturum başkanlığını yaptığı panelde Prof.Dr.Şükrü Hatun, Prof.Dr. Zeynep Cantürk, Prof.Dr.Dilek Ural, Doç.Dr. Eray Çalışkan, Doç.Dr. Aslıhan Polat araştırma sonuçları, deneyimleri ile birlikte aktardıkları bilgilerle salondakilere hitap ettiler.

Koordinatörlüğünü Ayla Taşkıran’ın yaptığı bu bilimsel toplantıya, 5 aydan bu yana yoğun bir egzersiz ve kontrollü diyet programına katılan 48 kadın dinleyici ile birlikte Sağlık Yüksekokulu ve BESYO öğrencileri eşlik etti.

AŞIRI KALORİLİ YİYECEKLERE DİKKAT!

Uzmanların ana teması, son yıllarda artan aşırı kalorili yiyeceklerin yaşamımızı kuşatması ve bununla başlayan aşırı kilo ve diğer rahatsızlıkların oluşumu üzerine oldu. Çocukluktan başlayan aşırı kalorili yiyecek yeme alışkanlığının toplumlarda ne gibi sorunlar yaratabileceği açık bir şekilde dile getirildi. Bu duruma hareketsiz bir yaşam tarzı da eklenince, özellikle kadınların yaşadığı çeşitli sorunlar tartışıldı ve çözüm önerileri aktarıldı. Doğru beslenme, düzenli egzersiz, planlı kontroller sonrasında şişmanlıktan uzaklaşılabileceği hatırlatıldı.

KOÜ’de birkaç birimin ortaklığında yürütülen bu programın birinci aşaması sonrasında çeşitli sağlık sorunları bulunan çoğu kadın katılımcının sağlıklarına kavuştukları ve gözle görülür biçimde kilo verdikleri örneklerle aktarıldı.

04 Haziran 2012,12:12 TSİ - Kocaeli Sağlık
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !