Kocaeli 11°C- 01 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

12 Ocak 2012, 01:00 TSİ - İzmit Kent Haberleri

Posco’nun fabrika inşaatı Modül Çelik’in

Güney Koreli çelik devi Posco’nun ilimiz Alikahya mevkiinde yapılacak fabrikası ile ilgili ihaleler tamamlandı. Posco Çelik Fabrikası’nın üst yapı inşaatını Körfez ilçede kurulu Modül Çelik Yapı A. Ş. firmasının üstlendiği açıklandı.

ALTYAPI AYBERK İNŞAAT’IN

Posco İzmit fabrikasının altyapı inşaatı ihalesini ise Antalyalı Ayberk İnşaat firması üstlenmişti. Posco yetkilileri, “Altyapı işini de Kocaelili firmaya vermeyi çok istedik. Ancak ihaleye katılan Kocaelili iki firmanın teklifleri, Ayberk İnşaat’ın teklifinin çok üzerindeydi. İndirmelerini istedik, yanaşmadılar. Bu nedenle altyapı işi Ayberk İnşaat firmasına kaldı” dediler. Posco Fabrikası’nın çelik konstrüksiyon olarak yapılacak fabrika binası üst yapı inşaatı yakında başlayacak.

KARALOĞLU: “150 GÜNDE BİTİRİRİZ”

Modül Çelik Yapı’nın sahibi, Körfez FK’nin kulüp başkanlığını da yürüten Cenk Karaloğlu, Posco’nun sadece çelikle ilgili inşaat bölümünü gerçekleştireceklerini söyledi. Karaloğlu, “Fabrika inşaatını tamamlama süremiz 190 gün. Biz çalışmalara başladık. Ancak, süreden önce işi teslim ederiz. 150 günde bitiririz. Zira, teknolojik olarak zor bir bina değil. Biz sadece çelik bölümünü yapacağız. Diğer birimler için başka firmalar çalışacak” dedi. Cenk ve Gülten Karaloğlu’nun sahibi oldukları Modül Çelik, Körfez’de 2001 yılında kuruldu. Firma bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında pek çok bina, AVM, fabrika ve yapı inşa etti. 2007 yılında ihracatta Türkiye 5 ncisi oldu.

12 Ocak 2012,01:00 TSİ - Kocaeli / İzmit Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 2

  Hakyiyen-modul- Modül iyi diyerek milleti kandırıyorlar milletin hakkını yiyorlar sigorta yarım yamalak içi sizi dışı bizi yakar.

  Yanıtla Beğen 23 Ocak, 15:31

 • 1

  25-zam-alan- Türkiye 5. Olması gurur verici. Ağır sanayide çalışan işçiside en az maaş alanlar sırasında 1. Bunu biliyormuydunuz. Kazanıyorsan işçinin hakkınıda vereceksin.

  Yanıtla Beğen 04 Mayıs, 19:59

 • 3

  Modul-celik- Firmamızın türkiye 5. Liği yapısal çelik ihracatını kapsamaktadır.

  Yanıtla Beğen 12 Ocak, 13:09

 • 4

  Ks- Türkiye beşincisi mi? 2007 yılında ihracatta türkiye beşincisi oyak renaualtdır.

  Yanıtla Beğen 12 Ocak, 07:23

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !