Kocaeli 17°C- 25 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

10 Kasım 2013, 13:42 TSİ -Kocaeli Eğitim

'Sesimize kulak verin'

İlişkili Konular

1 / 2 - Alikahya Karadenizliler Mahallesi Çarşı Caddesi üzerinde bulunan Farabi İlkokulu ve Ortaokulu’nun velileri, bu bölgedeki hızlı trafik akışından dolayı...

'Sesimize kulak verin'
Foto, Özgür Kocaeli

Alikahya Karadenizliler Mahallesi Çarşı Caddesi üzerinde bulunan Farabi İlkokulu ve Ortaokulu’nun velileri, bu bölgedeki hızlı trafik akışından dolayı büyük endişe yaşıyor. Çocuklarını okula gönderirken son derece tedirgin solduklarını aktaran veliler, okula yakın bölgeye hız kesiciler yerleştirilmesini istiyor.

Okul yolunda araçların yavaşlaması, çocukların yolun karşısına güven içinde geçebilmeleri için bazı tedbirlerin alınmasını isteyen Farabi İlkokulu ve Ortaokulu velileri, “Bu yoldaki tehlike ortadan kaldırılmalı” talebinde bulundular.

Daha önce çok sayıda kazanın yaşandığı İzaydaş yolu üzerinde, özellikle kamyonların hızlı seyrinin kendilerini tedirgin ettiğini belirten veliler ve öğrenciler, okul önünde bu yöndeki taleplerini aktardılar. Farabi Okulu velileri, “Tedirginliğimizi giderecek, sıkıntıyı ortadan kaldıracak tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Okul girişine 150 metre kala uyarıcı ışık, tabela veya sinyalizasyon, ya da hız kesiciler konulmalı” dediler.

10 Kasım 2013,13:42 TSİ - Kocaeli Eğitim
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 1

    Izmitli- Zaten standart dışı kasisler var daha ne istiyorsunuz?. İnsaf!. Bu yolda adım başı kasis var saçmalığın daniskası. Kasis sadece okul önlerinde olur oda standartlara uygun yükseklikte olan özel yapılmış olmalı. Millet ve belediyeler asfalttan betondan halattan taşlardan her yere kafalarına göre kasis yapıyorlar. Nedir bu ilkel çağ dışı uygulamalar birde yollarda kabartma çizgiler çıktı her sürücüyü tehlikeye atıyor ve milyarlarca para verdiğimiz araçların canına okuyor.

    Yanıtla Beğen 10 Kasım, 20:31

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !