Kocaeli 10°C- 23 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

21 Temmuz 2013, 18:34 TSİ -Kocaeli Spor

Süper Lig ve 1.Küme, 21 Eylül’de start alacak

İlişkili Konular

2013-2014 futbol sezonunda ilimiz amatör kümesinde tüm kategorilerde oynanacak maçların başlama tarihi belirlendi. Önceki gün Amatör Evi’nde yapılan kulüpleri...

Süper Lig ve 1.Küme, 21 Eylül’de start alacak
Foto, Özgür Kocaeli

2013-2014 futbol sezonunda ilimiz amatör kümesinde tüm kategorilerde oynanacak maçların başlama tarihi belirlendi. Önceki gün Amatör Evi’nde yapılan kulüpleri bilgilendirme toplantısına 70 kulüp katıldı. Yeni sezonda Süper Lig ile 1.Küme aynı tarihte,  21 Eylül’de start alacak.

SÜPER LİG VE 1.KÜME 21 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Futbol İl Temsilciliği ve ASKF Yönetim Kurulu ile birlikte organize edilen, amatör kulüplerin bilgilendirme toplantısına kulüpler ilgi gösterdi. Hasan Doğan Amatör Evi’nde yapılan toplantıya 70 kulübün yöneticileri ve teknik adamları katıldı. Liglerin başlama tarihi, statüler konusundan yapılan bilgilendirme toplantısında tüm yaş kategorilerinde maçların başlama takvimi belli oldu. Süper Lig ile 1.Küme’nin 21 Eylül’de başlamasına karar verildi.

EN ERKEN U-17 İLE U-15 LİGİ BAŞLAYACAK

Yeni sezonda için belirlenen liglerin başlama tarihinde en erken yine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi U-17 ile U-15 yaş grubu maçları start alacak. U-17 ile U-15 yaş grubunu başlama tarihi 24 Ağustos olarak belirlendi. Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa, toplantıda kulüp yöneticilerini uyardı, U-17 ve U-15 Ligi’nin erken başlaması dolayısıyla takımlarında lisans işlemlerine biran önce başlamasını istedi.

1.DÖNEM TRANSFER 11 EKİM’DE BİTİYOR

2013-2014 sezonunda amatör kümede transfer dönemi 8 Temmuz’da başlamıştı. Amatör kulüpler 1.dönem transfer için 11 Ekim’e kadar aktarma yapabilecekler. Amatörler için ikinci dönem transfer 2 Ocak-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Amatör kümede bu sezonda Süper Lig ve 1.Küme’de kontenjan uygulaması devam edecek. Kulüpler, kadrolarında istedikleri kadar 30 yaş üzeri oyuncu bulundurabilecek, ancak bunların en fazla 4’nü esame listesine yazabilecekler.

SÜPER LİG’DE PLAY-0FF 8 TAKIMLA OYNANACAK

Amatör Süper Lig’de yeni sezon 24 takım 12’şerli iki grupta mücadele edecek. 22 hafta sürecek maratonun ardından gruplarda ilk 4’ler Play-Off’a kalacak. 8 takım arasında oynanacak Play-Off sonunda ilk takım direkt BAL’a çıkarken, ikinci takım BAL’dan gelecek ekipte baraj maçı oynayacak. Gruplarda üçer takım direkt olarak düşecek. Gruplarda 9’ncu olan ekipler arasında oynanacak Play-Out maçı sonunda kaybeden de bir alt lige inecek.  

1.KÜME PLAY-OFF İKİ GRUP

Yeni sezonda 1.Küme 10’arlı 4 grupta oynanacak. Gruplarında ilk sırayı alacak toplam 4 takım Süper Lig’e yükselecek. Gruplarında ikinci ve üçüncü sıraya alacak toplam 8 takım da Play-Off’a yükselecek. Toplantıda Play-Off maçlarının 4’erli iki grupta oynanmasına karar verildi. Çift devre lig usulüne göre oynanacak maçların ardından gruplarında ilk sırayı alacak iki takı daha Süper Lig biletini alacak.

TABAN BİRLİKLERİ’NDEN SADECE KARATAŞ KATILDI

Amatör kulüplerin bilgilendirme toplantısına kulüplerin yanı sıra taban birlikleri de davetliydi. Taban Birlikleri’nden toplantıya sadece Saha Komiserleri Derneği Başkanı Süleyman Karataş katıldı. İl Hakem Komitesi, Hakemler Derneği ve Antrenörler Derneği’nden temsilcilerin katılmaması dikkat çekti.

21 Temmuz 2013,18:34 TSİ - Kocaeli Spor
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 1

    Suleyman-karadas- 2013-2014 futbol sezonunun ilimize ve türk sporuna hayırlı olmasını dilerim.

    Yanıtla Beğen 21 Temmuz, 22:38

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !