Kocaeli 10°C- 23 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

24 Şubat 2013, 12:35 TSİ -Kocaeli Sivil Toplum

Tanzanya’ya cami projesi için salonda yer kalmadı

İlişkili Konular

Kısa adı KİYAD olan Kocaeli İnsani Yardım Derneği, bir Afrika ülkesi olan Tanzanya’nın Zanzibar bölgesi Donge köyünde cami ve okul yaptırmak için kolları...

Tanzanya’ya cami projesi için salonda yer kalmadı
Foto, Özgür Kocaeli

Kısa adı KİYAD olan Kocaeli İnsani Yardım Derneği, bir Afrika ülkesi olan Tanzanya’nın Zanzibar bölgesi Donge köyünde cami ve okul yaptırmak için kolları sıvadı. 66 bin Dolar’a mal olacak olan okul ve cami için dernek üyeleri  Antikkapı Restaurant’taki kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

Kahvaltı ve kermes organizasyonunda salonda yer kalmazken, salona girişte 15 TL ödeme yapan yaklaşık 1000 kişi bu organizasyona destek için bir araya geldi.

KİYAD Başkanı İsmail Yeşildal ve yönetim kurulu üyelerinin evsahipliğindeki organizasyona İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, yazar Abdullah Yıldız, KBB Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Büyükşahin, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Osman Ayvazoğlu da katıldı.

KAPIDA 15 TL ÖDEME YAPTILAR

KİYAD Başkanı İsmail Yeşildal, yaptığı konuşmada faaliyetlerle ilgili şu bilgileri verdi:

“- Kocaeli İnsani Yardım Derneği olarak Haziran 2012’de kurulduk ve ilk olarak derneğimize kalıcı bir mülk edindik. Artık kendi dernek merkezimizde faaliyet gösteriyoruz. Ardından Afganistan, Kamerun, Çad’ta 6 tane su kuyusu açtırdık. Kurban Bayramında aldığımız bağışlarla Kocaeli’deki garibanlara dağıtım yaptık. Bir vatandaşımıza konteyner ev yaptırdık. Suriye’ye yardım gönderilmesini sağladık. Şimdi de Tanzanya’nın Zanzibar bölgesi, Donge köyünde 350 metrekarelik arazi üzerine 208 metrekare büyüklüğünde cami, abdesthane, tuvaletler ve beş sınıflı bir okul yaptırmak istiyoruz. Bunun içinde 66 bin dolar bir meblağa ihtiyacımız var. 2500 kişilik köye hitap edicek cami tamamlandığında köylüler Cuma namazı için uzak mesafedeki civar köylere gitmekten kurtulacak, aynı anda 400 kişi namaz kılabilecek. Yine 5 derslikli ve 1 ofisten oluşacak okul kompleksimizde de 250 öğrenci okuyabilecek”

24 Şubat 2013,12:35 TSİ - Kocaeli Sivil Toplum
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 6

  Sunra12- Tanzanyalilarin yedikleri önünde yemedikleri arkasinda oldugu icün egitim saglik no problem. Ekonomileri super. Bi eksigimiz camiydi demisler.

  Karikatür tadinda bir haber bu cidden. Ama eger aya bi cami dikebilirseniz isde ozaman gözüme gireceksiniz.

  Tanzanya ehehehe. Saka bi yana la olum oturdugunuz yerde zehir soluyorsunuz. Yeni dogan cocuklar astimli kanserli. Önce bi kocaelini temizleyin yasanir yer yapin. Cok ilgincsiniz yahu.

  Yanıtla Beğen 25 Şubat, 11:19

  • 7

   Izmitli-ali- Sen yap o zaman. Eliniz cebinize gitmez kimseye hayrınız yoktur ondan sonra atar tutarsınız.

   Yanıtla Beğen 25 Şubat, 14:00

 • 5

  Ali-veli-kanik- 66. 00 dolara türkiyede de cami ve okul yanyana yapılabilse önceliği türkiye ye verirlerdi.

  Yanıtla Beğen 25 Şubat, 09:03

 • 4

  Izmitli-ali- Tebrik ediyorum sizi. Allah iyi birşey yapanların yolunu açık etsin. Salih sen ve senin grubunda türkiye de yapın o zaman.

  Yanıtla Beğen 25 Şubat, 08:25

 • 1

  Salih- Türkiye'de cami yapacak yer kalmayınca gözlerini afrika'ya dikmişler demek.

  Yanıtla Beğen 24 Şubat, 13:22

  • 3

   Pismaniyeci- Camilerden rahatsız mı oldun salih bey millet istiyor millet yapıyor. Türkiye de ki camilerin % 95'i bizzat halkın eseridir ne hükümetlerin ne belediyelerin.

   Yanıtla Beğen 25 Şubat, 08:22

  • 2

   Afrikali- Sadece afrika'ya değil dünyanın her yerine diktik.

   Yanıtla Beğen 24 Şubat, 21:24

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !