Kocaeli 10°C- 22 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

02 Ağustos 2012, 15:26 TSİ -Kocaeli Polis - Adliye

Teslim oldu

Kartepe Büyük Derbent’te geçtiğimiz hafta Mehmet Bahtiyar'ı öldürüp firar eden Selver Varol(53) dün sabah saatlerinde polise teslim oldu. İddialara göre...

Teslim oldu
Foto, Özgür Kocaeli

Geçen hafta Perşembe günü akşam saatlerinde  İzmit-Derbent  arasında çalışan yolcu minibüsünü durdurup,  intikam amacıyla  Mehmet Bahtiyar’ı öldüren, bir haftadır polisin her yerde aradığı Selver Varol(53) sabah polise teslim oldu.

TUTUKLANDI

Derbent’te 9 yıl önce cinayet işlenmiş,   Orhan Bahtiyar, Halim Varol’u öldürmüştü.Ağabeyinin kinini tutan  Selver Varol da,  intikam amacıyla  Orhan Bahtiyar’ın kardeşi Mehmet Bahtiyar’ı öldürmüştü. Bu korkunç intikam cinayetinin ardından,  cinayete yardımcı oldukları gerekçesiyle   Selim Varol ve Yalçın Varol tutuklanmıştı. Polisin her yerde aradığı, cinayeti işlemekle suçlanan Selver Varol ise,  sabah kendisi  Asayiş Şubesi’ne gelerek teslim oldu. Polisteki sorgunun ardından adalete teslim edilen Selver Varol, tutuklanıp, cezaevine kondu. Aynı olayla ilgili olarak  Selver Varol’un oğlu Yasin Varol’un da  önceki akşam polise teslim olduğu ve tutuklandığı öğrenildi. 

ARAMIZDA HUSUMET YOK

Sanık Selver Varol,polisteki ve savcılıktaki ifadelerinde  cinayeti işlediğini kabul etti, ancak  planlanmış cinayet olmadığını söyledi. Varol, “Aramızda bir husumet yoktu. kan davası gütsem, 9 yıl  beklemezdim. Minibüste  Mehmet Bahtiyar yeğenime küfür etmiş. Yeğenime zarar gelmemesi için gittim. bana da küfür etti. Ağabeyimi öldüren Orhan Bahtiyar cezasını çekmişti. Ben Mehmet Bahtiar'ı küfür ettiği için, o anda sinirlenip vurdum” dedi. Selver Varol, olaydan sonra başka bir yere gitmediğini, Derbent’te saklandığını da açıkladı.

02 Ağustos 2012,15:26 TSİ - Kocaeli Polis - Adliye
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 1

    Basbug- Bu nasıl bir dünya ya kaçıncı yüzyıl da yaşıyoruz Allah aşkına bahtiyar ailesine Allah sabırlık versin.

    Yanıtla Beğen 14 Ağustos, 18:55

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !