Kocaeli 10°C- 23 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

04 Mayıs 2012, 09:53 TSİ - Merkez Yurt Dünya

Tunceli'de çatışma: 3 asker şehit

İlişkili Konular

Tunceli'nde teröristlerle çıkan çatışmada 1'i astsubay, 3 asker şehit oldu. Tunceli merkeze bağlı Zel Dağı eteklerinde yapımına yeni başlanan Alacak Jandarma...

Tunceli'de çatışma: 3 asker şehit
Foto, Özgür Kocaeli

Tunceli'nde teröristlerle çıkan çatışmada 1'i astsubay, 3 asker şehit oldu.

Tunceli merkeze bağlı Zel Dağı eteklerinde yapımına yeni başlanan Alacak Jandarma Karakolu için bölgede konuşlanan askerlerle bir grup PKK’lı arasından gece 12.00 sularında sıcak temas yaşandı. Geç saatlere kadar süren çatışma sonucu bir astsubay ve 2 er şehit oldu.

Tunceli’nde bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte sığınaklardan çıkarak eylem hazırlığı içine giren PKK’lılara yönelik uzun zamandır operasyonlar devam ediyor. Tunceli merkeze 35 kilometre uzaklıkta bulunan ve inşasına yeni başlanacak olan Alacık karakolunun güvenliği için uzun süredir bölgede konuşlanan askerlere, havanın da yağmurlu ve sisli olmasından yararlanan terör örgütü PKK’lı bir grup, dün gece saldırıda bulundu. Çıkan çatışmada bir astsubay olmak üzere 3 güvenlik görevlisi şehit oldu.

Çatışmanın ardından bölgeye gitmeye çalışan Sikorsky ve Kobra helikopterler, yoğun yağış ve sisten ötürü çatışma bölgesine iniş yapamadı. Uzun süre bölgeye giremeyen helikopterler havanın düzelmesiyle birlikte çok sayıda jandarma özel harekat timini bölgeye taşıdı. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Bölgede zaman zaman çatışmaların yaşandığı öğrenildi.

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde de teröristler 1 Mayıs 2010 tarihinde gece sis ve yağmurlu bir günde Sarıyayla Jandarma Karakolu'na saldırmış ve 7 askeri şehit etmişti.

Şehitlerin isimleri belli oldu

Tunceli merkeze bağlı Zel Dağı eteklerinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen askerlerin isimleri açıklandı. Tunceli merkeze 35 kilometre uzaklıkta inşasına yeni başlanacak olan Alacık Karakolu'nun güvenliği için bölgede konuşlanan askerler, dün gece saatlerinde bölücü terör örgütünün saldırısına uğradı. Çıkan çatışmada Jandarma Kıdemli Başçavuş Yıldırım Akbulut (İzmir), Piyade Onbaşı Coşkun Kılıç (Ankara) ile Er İlhan Verenbel (Hakkari) şehit oldu. Teröristlerin bölgede etkili olan sisten yararlanarak kaçtıkları bildirildi.

04 Mayıs 2012,09:53 TSİ - Tunceli / Merkez Yurt Dünya
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !