Kocaeli 10°C- 23 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

14 Şubat 2013, 16:17 TSİ -Kocaeli Kent Haberleri

Ufka Yolculuk İlmihal Yarışması

Kocaeli Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü, Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün birlikte düzenlediği Türkiye...

Ufka Yolculuk İlmihal Yarışması
Foto, Özgür Kocaeli

Kocaeli Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü, Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün birlikte düzenlediği Türkiye genelinde gerçekleştirilecek “Ufka Yolculuk Kültür Yarışması”nın tanıtımı basın toplantısıyla yapıldı.

Dernek yöneticileri Şaban Arıkan, Ramazan Ulukavak, Mehmet Emin Öztürk, Yakup Ünal ile üyeler Halil Demir ve Recep Özcan’ın da hazır bulunduğu basın toplantısında yarışmayla ilgili bilgi verdi. Merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali’nin içeriğinden test usulü yapılacak sınavla; hurafelerden uzak, İslam Dini’nin temel bilgilerinin öğrenilmesinin hedeflendiği yarışmada ilk kitap olarak bir ilmihal seçildiğini belirten Yönetim Kurul Üyesi Arıkan, 18 Mayıs’ta tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılacak sınavın ilimizde de tüm ilçe ve beldelerde yapmayı hedeflediklerini söyledi.

SINAV 18 MAYIS’TA

Yarışmaya başvuruların internet üzerinden www.ufkayolculuk.com adresinde yapılacağını, başvuru yapanlara ücretsiz olarak ilmihal kitabı hediye edileceğini açıklayan Arıkan yarışmayla ilgili şu bilgileri verdi:

“- Ülke genelinde dereceye girenlere verilecek ödüllerin yanı sıra 18 yaş altı ve üstü olmak üzere iki kategoride ve herkese açık olan yarışmada Kocaeli’de dereceye girenlere ayrıca ödüller verilecek. İlimizde yarışma birincisine 2 bin, ikincisine 1.500 TL, üçüncüsüne 1.000 TL, 4-10 arasında derece yapanlara da çeyrek altın hediye edeceğiz. Sınav 18 Mayıs Cumartesi günü 14.00’te belirlenecek ve açıklanacak merkezlerde yapılacak. Sınavda 125  soru sorulacak. Yarışmaya fıkıh alanında uzman olanlar, ilahiyat fakültesi ve dengi okul mezunları, din görevlileri, soru hazırlama kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları, yarışma sınav merkezi kurul üyeleri katılamayacak.”

14 Şubat 2013,16:17 TSİ - Kocaeli Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !