Kocaeli 10°C- 22 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

11 Nisan 2013, 10:52 TSİ -Kocaeli Kent Haberleri

Vali, Hünkar Çayırı’nda

1-3 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Hünkara Vefa etkinlikleri kapsamında devam eden hazırlıkları incelemek üzere Gebze Hünkar Çayırı’na giden Kocaeli...

Vali, Hünkar Çayırı’nda
Foto, Özgür Kocaeli

1-3 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Hünkara Vefa etkinlikleri kapsamında devam eden hazırlıkları incelemek üzere Gebze Hünkar Çayırı’na giden Kocaeli Valisi Ercan Topaca, çalışmalar hakkında Başkan Köşker’den bilgi aldı.

Haftanın bir günü mesaisini Gebze’deki makamında geçiren Kocaeli Valisi Ercan Topaca, ilçedeki incelemelerine devam ediyor. Gebze Belediyesi tarafından 1-3 Mayıs tarihleri arasından gerçekleştirilecek olan Hünkara Vefa Anma programı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde geniş bir katılımla gerçekleştirilecek olan vefa programı çerçevesinde Gebze Hünkar Çayırı’nda düzenlenecek gıyabi cenaze namazı ve Kur’an ı Kerim okuma birincisi Abdurrahman Sadien’in Kur’an ziyafeti sunacağı Fatih Sultan Mehmet anma etkinlikleri hazırlıkları sürüyor.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile birlikte hazırlıkların sürdüğü Gebze Hünkar Çayırı’nda incelemelerde bulunan Topaca, çalışmalar hakkında bilgi aldı. 3 Mayıs Cuma günü Hünkar Çayırı’nda düzenlenecek etkinliklere ve devam eden çalışmalara ilişkin Vali Topaca’ya bilgi veren Başkan Köşker, Hünkara Vefa Anma etkinlikleriyle; Gebze’nin var olan tarihi kimliğini canlandırmak ve kentin adının Fatih Sultan Mehmet ile anılmasını hedeflediklerini söyledi.

11 Nisan 2013,10:52 TSİ - Kocaeli Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !