Kocaeli 17°C- 25 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

23 Şubat 2010, 05:00 TSİ - İzmit

Yeni Balık Hali açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Başiskele sahilinde yaptırdığı, yaklaşık bir yıl önce tamamlanmasına rağmen hizmete açılmayan yeni Balık Hali Tesisleri, sessiz sedasız açıldı.
Dünden itibaren, Sekapark girişindeki eski Balık Mezat yeri kapanırken, toptan balık alışverişi yeni Hâl tesislerine kaydırıldı.
Başiskele sahili girişinde yaptırılan, yaklaşık 600 bin TL’ye malolan yeni İzmit Balık Hali’ndeki 12 yazıhane, geçtiğimiz aylarda yapılan ihale ile kiralanmıştı. Halen bölgede sahil düzenlemesi çalışmaları, yolların yapımı sürüyor. Bu nedenle, yeni Balık Hali’nde biraz sıkıntı var. Ancak eskisine göre çok daha temiz, modern ve geniş olan yeni Balık Hali Tesislerinin kısa sürede çok hareketleneceğine herkes inanıyor.
Başiskele’deki yeni Balık Hali Tesislerinde Hüseyin Hasanoğlu ve kardeşlerinin iki, Veli Şimşek, Şaban Es, Ziya Aslantürk, Yılmaz Demirtürkkan, Sezai Gönenç, Osman Yalçınsoy, Mustafa Pelin, İsmail Ünal, İdris Kesikbaş, Erman Altıntaş’ın birer yazıhanesi bulunuyor. Yazıhane sahiplerinden Hüseyin Hasanoğlu, böyle bir tesisi yaptığı için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiklerini söyledi. Hasanoğlu, “Eski Balık Hali, çok fazla şehir içinde kalmıştı. Yükü taşıyamıyordu. Yeni tesis gayet güzel. Bu yılın balık sezonu, iki ay sonra bitecek. Balık av yasağı başladığında, bu yeni tesisi elden geçirip, eksiklerini tamamlayabiliriz. Gelecek eylül ayında yeni sezon başlarken, bu tesis eksiksiz hale gelecektir” dedi.
Dün sabah yeni Balık Hali’nde bir kasa hamsi 20-35 TL, bir kasa Tekir 35-50 TL, istavrit 60-65 TL, Mezgit 25-30 TL fiyatla alıcı buldu.
Dün itibariyle boşaltılan eski Balık Hal tesislerinin kısa süre içinde yıkılması bekleniyor.

23 Şubat 2010,05:00 TSİ - Kocaeli / İzmit
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !