1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hakim ve savcılar performanslarına göre terfi edecek
Hakim ve savcılar performanslarına göre terfi edecek

Hakim ve savcılar performanslarına göre terfi edecek

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), terfi işlemlerinde performansı esas alacak. Bu amaçla, 'Hakim ve Cumhuriyet Savcılarının Performans Değerlendirmesi ve Terfi Sistemlerinin Yenilenmesi ile Teftiş

A+A-

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), terfi işlemlerinde performansı esas alacak. Bu amaçla, 'Hakim ve Cumhuriyet Savcılarının Performans Değerlendirmesi ve Terfi Sistemlerinin Yenilenmesi ile Teftiş Sisteminin Geliştirilmesi ve Verimliliğinin Artırılması Projesi' başlatıldı.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu'nca, 2012-2016 yıllarını kapsayan Stratejik Plan'ın hayata geçirilmesi amacıyla 'Hâkimlik ve Savcılık Teminatını Güçlendirmek' başlıklı bölümde yer alan hâkim ve cumhuriyet savcılarının terfi ve kariyer sisteminin geliştirilmesi için 'Hâkim ve Cumhuriyet Savcılarının Performans Değerlendirmesi ve Terfi Sistemlerinin Yenilenmesi' kararlaştırıldı.

'Kurumsal Altyapı ve Kapasiteyi Güçlendirmek' başlıklı bölümde yer alan hedefin gerçekleştirilmesi için ise mevcut teftiş yönteminin yeniden değerlendirilerek modernizasyonu bağlamında 'Teftiş Sisteminin Geliştirilmesi ve Verimliliğinin Artırılması' projeleri kabul edildi.

Kabul edilen bu projeler kapsamında; öncelikli olarak hâkim ve cumhuriyet savcıları ile avukatlara anket yapıldı ve klasik sorular yöneltildi. Anket sonuçları ile klasik sorulardan gelen görüşler dikkate alınarak, çalıştaylarda tartışılacak konu başlıkları belirlendi. Ortaya çıkacak sonuç raporuna göre de hakim ve savcıların mesleklerindeki terfi işlemlerinin kriterleri belirlenmiş olacak.

Çalıştaylar; 29 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında Antalya'da, 13-16 Mayıs tarihleri arasında İzmir'de ve 27-30 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak. Çalıştaya katılmak isteyenler, taleplerini 12 Nisan 2013 günü mesai saati bitimine kadar talep formunu doldurarak göndermeleri gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.