1. HABERLER

  2. MEKTUP

  3. Hala dostu kaldıysa, bu köpeği uyarsın
Hala dostu kaldıysa, bu köpeği uyarsın

Hala dostu kaldıysa, bu köpeği uyarsın

Öncelikle bütün okurlarımdan peşin peşin özür diliyorum. Artık bu tür polemiklerin, kavgaların dışında kalmaya kararlı olsam da, bu kentte, bu kentteki kimi insan kullanan çıkar çevrelerinin beslediği bir sokak köpeği üzerime geliyor.

A+A-

Niyetini biliyorum.. Kendisini okuyan, dikkate alan, önemseyen kimse yok. Benim üzerimden prim yapmaya çalışıyor. Önüne gelen herkesin kemiğini yaladı, deniz bitti, şimdi benim üzerimden aklınca prim yapacak.

Bu kentte hep onurumla yaşadım. Bana çamur atmaya kalkacak adamın, kim olursa olsun ağzının payını veririm. Bu sahipsiz kemik yalayıcı sokak köpeği durup dururken bana bulaştı. Yetmedi, 1991 yılında vefat eden rahmetli babama iftira atmaya kalktı.

Bu köpek, Dündar Çiğit’in karşısında salta durur, titrerdi. Rahmetli babamın en büyük hatalarından biri, bu sokak köpeğini bu kentte adam etmiş olmasıdır. Hoş, zamanında Babam da kullanmıştı. Sonra pişman oldu, neredeyse tekme tokat kovdu.

Sonra bu köpek, İzmit’in tanınmış, sözü geçen ailelerine kendisini yamadı. Bin bir çeşit entrika çevirdi. Babamın gazetesinde, yaz tatiline gelen gurbetçilerin Almanya’da aldıkları sürücü ehliyetlerinin noter tasdikli yeminli tercümesini yaparak para toplarken, birden bire kendisini Holding patronu ilan etti.

Kendisine güvenen herkesi batırdı. Sözde inşaat yaptı. Parası bol, zengin insanlara temelden ev sattı, o evler temelde kaldı. Herkesi dolandırdı. Biliyorum, bugün çevresinde kendisine inanan, kendisini dost gören kimse yok. Ama benim bilmediğim, hala sağda solda kalmış kendisi gibi birkaç köpek dostu varsa lütfen uyarsınlar. Durup dururken benimle uğraşmasın. Hadi benimle uğraşsın da ailemle, babamla uğraşmasın.

……………………

Ben öyle agresif, mafyamatik bir adam falan değilim. Kavgayı da hiç sevmem. O Köpek dua etsin ki, kardeşim Nahit, Babam Dündar Çiğit rahmetli. Onlar yaşıyor olsaydı, bu köpeğe çok farklı şekilde ağzının payını verirlerdi.

Bana dostlarım, “Bulaşma” diyorlar. “Onun seviyesine inme, onun istediği duruma düşme” diyorlar.

Ben bu tür köpeklerle göğsümü gere gere kavga edebilmek için bunca yıl bu kentte kendimi temiz tuttum. Attığım her adıma özen gösterdim.

Bu Köpek sözde holdingler kurdu. Benim kiracı olmakta zorlandığım yerlerden kendisine çifter çifter villalar aldı. En son dönemde Nevzat Doğan’ı kullandı. Sözde CHP’ye akıl verip, AKP’nin borazanını çaldı.

Sonra kalkıyor bana “Tasmalı köpek” diyor. Sonra kalkıp neredeyse 30 yıl önce ölmüş babama laf sokmaya çalışıyor.

Dedim ya, bu Köpek, Dündar Çiğit’in karşısında titrerdi. Sahtekarlık öyle ruhuna işlemişti ki, ben çok genç yaşta gazetenin başına geçince bir gün bana şöyle dedi:

“-İsmet, sen akıllı adamsın. İnsanlar da güveniyor. Ben de şeytan adamım. Gel birlikte olalım. Dündar Çiğit’i saf dışı bırakalım. Birlikte bu kentin haracını yeriz. Herkesin parasını alır, bu kentin en zengini oluruz.”

Yani benden, babamı satmamı istedi. Bu kadar ahlaksızdır.

Yine bu Köpek şimdi aklınca saldırmaya kalktığı, bu gazetenin sahibi Macit Haldız’ın önünde de patilerini kaldırıp, salta durmuş, batık gazetesini satmak için önünde takla atmıştır.

Sonra kendi paçavrasını satamayınca kıskançlıktan bana bulaşmaya, Macit Haldız’a bulaşmaya kalkmıştır. Bu şartlar altında ben susamam. Bunları yazmasam, içimi dökmesem, gece uyku uyuyamam.

…………………….

Geçen cumartesi günü, Dündar Çiğit’in ölüm yıldönümüydü. Evde annem Kuran-ı Kerim okuttu. Biz, Bağçeşme’deki kabri başında dua ettik. Dündar Çiğit farklı adamdı. Zamanında bu kent adına Hamal Kocakafa Şaban’ı da, tefeci kel kafalı terziyi de bataklıktan kurtarmıştı.

Racon keserdi. Söylediğini yaptırırdı. Bana bıraktığı tek miras da ismi oldu. O’na laf söylettiremem. Hele böyle köpeklerin söylemesine hiç izin vermem.

Tekrar, hala varsa bu köpeğin dostlarına sesleniyorum. Şunu uyarın. Atın önüne kemiğini, susturun. Bana para pul, tehdit sökmez. Kendime ve aileme laf söyleyecek adamın da ağzının payını veririm.

Bütün okurlarıma saygılar, sevgiler sunuyorum.

 

mektup---foto.jpg

DÜNDAR ÇİĞİT’İ ANDIK- 1991 yılında vefat eden, sadece bu gazetenin değil, bu kentteki yerel basının kurucusu Dündar Çiğit’i ölüm yıl dönümünde Bağçeşme’deki kabri başında andık. Yıllarca birlikte çalıştığı arkadaşları, ben, torunları Dündar Çiğit’in başındaydı. O’nun anısı önünde saygıyla eğildik. Birilerine haddini bilmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.