1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Halkın önünde hiçbir güç duramaz
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Halkın önünde hiçbir güç duramaz

A+A-

Hepimizin bildiği gibi KEV Tesisleri’nin satışından gelen 55 milyonun 28’ini vergi, 4’ünü sigorta borcunu yatırıp, devletle helalleştik. Büyükşehir Belediyesi’ne kira ve İSU’dan dolayı 2-3 milyon borç ödedik. 9 milyonu da transfer tahtasının açılmasında kullandık. 45 milyon böylece bitti. Geri kalan 10 milyon bilindiği gibi KEV’e yapılacak yurt için ayrılmıştı. Para kasada duruyor. Son dönemde konu çok gündeme getirildi, “Yurt mu önemli, Kocaelispor mu; hazır para var aciliyet gerektiren ihtiyaç transferin açılması için kullanılsın, yurt kaçmıyor bir şekilde yapılır” şeklinde bir görüş ortaya çıktı. Kısa süreçte bu görüş kamuoyundan büyük destek buldu. 

HİÇ BİR SAKINCA YOKTU 
Aslına bakarsanız çok mantıklı. Başkan Bahri Yavuz’un da buna yakın bir planı, düşüncesi vardı. Bir toplantıda bunu paylaşmıştı. Yavuz, yurt için gerekli araziyi devletten bedava almak, inşaatı da yardımlarla yine ücret ödemeden yapmak, kasadaki 10 milyonu Kocaelispor’un bir ihtiyacı için kullanmak istiyordu. Sonuçta yurt konusunda söz tutulduktan sonra, bu iş için ayrılan paranın Kocaelispor için kullanılmasında yasal açıdan hiçbir sakınca yoktu.  Ancak Kocaelispor’un yolunu açacak bu plan, geçtiğimiz günlerde Sefa Sirmen’in önderlik ettiği bir grubun açık darbesiyle karşı karşıya kaldı. 

TRANSFERİ AÇMIŞTIK 
Söz konusu paraya gözü diken grup kendi başlarına kongre yapıp, başkan seçtiler ve sonrasında malum KEV’de bir yargı süreci başladı. Ha bu arada bir de utanmadan Bahri Yavuz hakkında suç duyurusunda bulundular. Başkan Yavuz GKD’deki basın toplantısında darbe girişimiyle ortaya çıkan yargı sürecinden dolayı kasada duran paraya dokunamadıklarını söyledi. Yani, eğer o darbe girişimi olmasa süreç normal şekilde devam etse, Başkan Bahri Yavuz söz verdiği yurdu devletin, çevresinin desteğiyle bedavaya getirip, kasadaki parayı Kocaelispor için kullanacaktı. Söz konusu 10 milyonun yarısı, transferi açmak için gereken kaynağa yetiyor. Bugünlerde transfer tahtamız açılmış olarak, geleceğe daha umutlu bakıyorduk.

ŞAŞIRDIM, ÇOK ÜZÜLDÜM 
Kasadaki 10 milyona gözü dikenler, ayrıca Kocaelispor’a çok büyük bir kötülük ettiler. Bugün transfer tahtamız açık değilse sorumlusu, suçlusu onlardır. Kim bilir belki de, Kocaelispor’un yolu açılmasın diye yaptılar bunu. Yıllar önce “Benden sonrası tufan” zihniyetiyle Kocaelispor’u borç içinde bırakıp kaçan birinden, ona biat ettiklerini çok iyi bildiğimiz listedeki birkaç kişiden bunu beklerim de, geçen yıl başkanlığı Bahri Yavuz’a bırakarak bir anlamda satışın önünü açan, Kocaelispor’a büyük iyilik yaparak, herkesin takdirini kazanan Zeynel Başlak’ın, yine Kocaelisporluluğundan zerre kuşku duymadığım Murat Güven’in, eski başkan Mustafa Turan ve Mustafa Gençoğlu’nun o grupta olmasına çok şaşırdım ve üzüldüm. Hiç kimse onlardan böyle bir davranış beklemiyordu. Sadece beni değil, tüm Kocaelisporluları hayal kırıklığına uğrattılar.

ZERRE KADAR SEVGİ YOKMUŞ  
Sorsanız KEV’i düşünüyorlar, kötü yönetiliyormuş da el koyacaklar. Kargalar bile güler, kim inanır buna. Başrolde her zamanki gibi Sefa Sirmen. Daha önce bu işi baltalamak için her yolu deneyen Sirmen, son numarası da yaptı; bir anlamda elindeki son barutu kullandı. Yeniden kaos ortamı yaratıp, Kocaelispor’un yoluna taş koydular ya, ne kadar da mutludurlar! Transfer açılmıyor diye göbek bile atıyorlardır! Çok kötülük eden oldu bu kulübe ama Sirmen şu KEV sürecinde yaptıklarıyla herkesi geçti. Sorsanız efsane başkan. Bir adam efsane olduğu kulübe bu kadar kötülük eder mi Allah aşkına. Demek zerre kadar Kocaelispor sevgisi yokmuş içinde; siyasi hedefleri, beklentileri için kullanmış kulübü. Bugün bunu çok net anlıyoruz. Yuh olsun!

BUGÜN İÇİN MUTLU OLSUNLAR
Evet transferi açmak için 5-6 milyona ihtiyacımız var; nereden nasıl bulacağız diye uğraşıyoruz. Zaman aleyhimize işliyor. Lig kapıda. Oysa kasadaki o parayla şimdiye kadar işi bitirmiş, yeni transferleri çoktan kampa göndermiştik. Müsaade etmediler, hiç hakları, hadleri olmadığı halde o para bizim, kullanamazsınız dediler. Kocaelispor doğru yönetiliyor, borçlarından birer birer kurtuluyor ya, rahatsız oldular, içlerine sindiremediler. Bir yerden bir şey bulup bu yola taş koyalım dediler. KEV’deki darbeyi bunun için yaptılar. Evet, şimdilik istedikleri, planladıkları gibi süreci sekteye uğrattılar, transferin açılmasını geciktirdiler. Bugün için mutlu olsunlar. Hatta zil takıp oynasınlar.  Ama şunu bilsinler, bu kent mutlaka bir yolunu bulup önündeki o taşları da temizleyecek, Kocaelispor eski parlak günlerine doğru yol almaya emin adımlarla devam edecek. Çünkü halkın önünde hiç bir güç duramaz. Yaşasın halkın takımı Kocaelispor. 

top-aglarda--guntepe.jpg

Ahmet Güntepe inanıyor

Geçen gün Belediye Derincespor Başkanı Ahmet Güntepe ziyarete geldi. Kısa süreli bir sohbetimiz oldu. Ahmet Ağabey benim gibi Maşukiyelidir. Bana, “Köylüm” diye hitap eder. Tanışıklığımız çok eskilere dayanır. Güntepe’ler dededen fırıncıdır, Maşukiye’nin köklü, sevilen ailelerinden biridir. Ahmet Ağabey yıllar önce ekmeğinin peşinden Derince’ye gitmiş, oraya yerleşmişti. Aynı zamanda belediye meclis üyesi, Başkan Ali Haydar Bulut’un adeta sağ koludur. Daha önceki Bulut döneminde de kulüp başkanlığı yapmıştı. Bu dönem kenarda durmak istediyse de, Bulut’un ısrarıyla yeniden o görevi üstlendi. Kesinlikle güvenilir bir insan, dürüstlüğüne, adamlılığına kimse laf edemez. Futbol bilgisi ve sevgisi çok iyidir. 
Malum, geçen sezon kısıtlı bütçeye rahmet takım son ana kadar liderliği zorladı ama olmadı. Derince ilçenin profesyonel bir takıma ihtiyacı, halkın böyle bir beklentisi var. Halkının sesine her zaman kulak veren Başkan Bulut, bu doğrultuda imkanları arttırdı. Sonuçta iyi sayılabilecek bir bütçeyle kadro oluşturuldu. Takımın başında işin ehli, yılların deneyimi ve kariyeri başarılarla dolu Talip Yeşilyurt var, yardımcısı Mustafa Polat ile her zaman iyi bir ikili olmuşlardır. Yeni sezona dair gerek ilçede, gerekse belediyede umut, beklenti çok yüksek. Başkan Ahmet Güntepe de çok inançlı, “Belediye Başkanımızın direktifleriyle gerekeni yaptık; artık top teknik ekibimizde, futbolcularımızda. İnşallah sezon sonunda 3.Lig mutluluğunu yaşarız” dedi.  Hadi bakalım, bu yolun sonu profesyonel lig olsun. 

Bu yazı toplam 1675 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
8 Yorum