1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hangisi Daha Vahim?
Hangisi Daha Vahim?

Hangisi Daha Vahim?

Hangisi daha vahim? Ahmet Şık ve Nedim Şener’le ilgili iddianamede yazılanlar mı, yoksa Ahmet Şık ve Nedim Şener’in yazdıkları mı? * Hangisi daha vahim? Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’nun Dilovası’ndaki kirli

A+A-

Hangisi daha vahim?

Ahmet Şık ve Nedim Şener’le ilgili iddianamede yazılanlar mı, yoksa Ahmet Şık ve Nedim Şener’in yazdıkları mı?

Hangisi daha vahim?

Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’nun Dilovası’ndaki kirliliğe ilişkin yaptığı bilimsel araştırmanın içeriği mi? Araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaşması mı? Yoksa kendisine hakaret eden belediye başkanının (ki hakkında, halkı paniğe sevk etmek gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette de bulunmuştu) mahkemede yaptığı, “Kendisine böyle bir araştırma görevi verilen bilim adamı bu araştırma sonuçlanmışsa bunu mülki idareye, Sağlık Müdürlüğü ve belediyeye bildirmesi gerekir. Önce buralara tebliğ etmesi, 'buralarda tehlike var' demesi gerekir. Böyle bir araştırmanın sonucu Valiliğe bildirilmemiş, üniversiteye tebliğ edilmemiş, belediyeye herhangi bir bilgi verilmemiş. Doğrudan doğruya televizyonlara çıkıp 'şov' yapıyor” şeklindeki savunma mı?

Hangisi daha vahim?

İlköğretimde bundan sonra devamsızlık takiplerinde imamlarında da aktif rol alacak olması mı? Devamsızlık takibinin taarruz harekatına dönüştürülmesi mi? Yoksa öğrencilerin okuldaki hiçbir etkinlikten keyif almamaları mı?

Hangisi daha vahim?

Hükümetin kıdem tazminatı kaldırmak için akla hayale gelmeyecek yollara başvurması mı? Şu ülkenin modeline geçeceğiz, bu ülkenin modelini takip edeceğiz denilerek çalışanların kafasının karıştırılması mı? Yoksa kıdem tazminatının kaldırılmasıyla birlikte önemli bir sosyal hakkını daha yitirecek olan “sessiz çoğunluğun” sessiz kalmayı sürdürmesi mi?

Hangisi daha vahim?

MİT ile PKK’nın görüşme masasında bir araya gelmesi mi? Erdoğan’ın, “PKK ile biz görüşmüyoruz, devlet görüşüyor demesi mi?” Yoksa her gün bu ülkenin insanlarının canlarını kaybetmeye devam etmesi mi?

Hangisi daha vahim?

Memlekette ne kadar akarsu, dere varsa satılması mı? Ormanların ve doğal sit alanlarının maden aramak için veya rant uğruna gözden çıkartılması mı? Yoksa akarsuların ve derelerin satılmasını “enerjiye ihtiyacımız var,” ormanların yok edilmesini ise “ne var bunda, kestiğimiz ağacın yerine ağaç dikiyoruz zaten,” diyen zihniyet mi?

Hangisi daha vahim?

İsrail – Türkiye ilişkilerinin gerilmesi mi? Türkiye’ye füze savunma sisteminin kuruluyor olması mı? Bu sistemin kontrol merkezinin Almanya’da, kontrolünün ise ABD’de olması mı? Yoksa füze savunma sisteminin İsrail’i korumak için kuruluyor olması mı?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.