1. YAZARLAR

  2. İbrahim ELGİN

  3. HAYATTA TAKLİT EDİLEMEYECEK TEK ŞEY CESARETTİR
İbrahim ELGİN

İbrahim ELGİN

Yazarın Tüm Yazıları >

HAYATTA TAKLİT EDİLEMEYECEK TEK ŞEY CESARETTİR

A+A-

Evet bütün partileri ve milletimizi bir seçim heyecanı daha sarmaya başladı. Öncelikle bu seçim hem ülkemiz hem tüm İslam alemi ve hem de  tüm dünya insanlığı  için hayırlı olsun. Niye böle söylüyorum çünkü Ülkemizdeki bu seçim tüm dünya  ülkelerinin  dengesini  değiştirecekte onun için. Bir kere 15 Temmuz hain FETÖ saldırısından sonra yapılacak ilk seçim. Onun için dünyanın gözü kulağı Türkiye’deki bu seçimde olacak. İkincisi yapılan Afrin harekatının halkımız tarafından onaylanıp onaylanmadığının referandumu gibi algılanacak bir seçim. Üçüncüsü ve en önemlisi de  hem Türkiyemizin hem de Başkomutanımız R.Tayyip Erdoğan’ın kaderini belirleyecek bir seçim.  Çünkü tüm halkımız şunu iyi bilmelidir ki bu saatten sonra artık Türkiye’nin kaderi ile R.Tayyip Erdoğan’ın kaderi aynıdır  olay tamda bu noktaya gelmiştir. 
      Belki bazılarınız bu görüşümü çok abartılı bulup yadırgaya bilirsiniz. Ha şunu da diyebilirsiniz arkadaş kimse vazgeçilmez değildir. Mezarlıklar kendini vazgeçilmez sanan insanlarla dolu diyebilirsiniz. Ama bu görüş  özellikle devlet yönetimlerinde zaman ve mekana göre değişebilir. Bakın dostlar bizler asker ruhlu bir milletiz. Bu  taa Osmanlıdan beri süre gelen hem bir gelenek hem de Türk  insanının genlerine uygun bir özelliktir. Askerlik yapanlar bilir askerine komutanı bir emir verdiğinde komutanına inandığından  verilen o  emri hiç sorgulamadan yerine getirir. Çünkü o asker başındaki komutanına öyle inanmıştır ki  ona asla yanlış bir emir vermez. Onun içindir ki o bölükteki askerlerin kaderi başındaki komutanıyla aynıdır. 
      Şimdi bazılarınızın yahu arkadaş bir devlet başkanıyla bir bölük komutanı kıyaslanır mı dediğini duyar gibiyim. E bende o zaman derim ki niye o zaman Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan’a bu gün  Başkomutanımız diyoruz. Çünkü bende  diyorum ki  bugün  ülkemiz bir kurtuluş savaşıyla baş başa  bu şavaş  hem cephede, hem ekonomik olarak halen devam ediyor bunu her Türk insanı da çok net görüyor. 15 Temmuz da  hain Fetö kahpesiyle kazanamadıkları savaşı  farklı taktik ve yollarla kazanmaya çalışıyorlar. Ama öyle yağma yok artık devletimiz sizin  kim olduğunuzu ve hangi cepheden saldıracağınızı artık çok iyi biliyor. Boşa çaba sarfetmeyin bu savaşın galibi Allahın izniyle yüce Türk milleti ve devleti olacaktır.  Onun için bu savaş halinden dolayı Cumhurbaşkanımız için Başkomutanlık  söylemini kullanıyoruz.
      İşte  bu söylem asker ruhlu bir millet olduğumuz içindir. Ama işin en önemli tarafı Askerdeki komutanını senin değiştirme şansın yok ama sivildeki komutanın sana yanlış emir ve talimatlar verirse her beş senede bir değiştirme şansın var. Bakın bu kadar asker ruhlu bir millet olmamıza rağmen devletimizin başına bir darbeyle askerin gelmesini asla istemeyiz dimi ama neden taş yerinde ağardır misali sen arkadaş git askerlere komutanlık yap bizlere değil deriz. Sen bize savaş zamanı lazımsın diğer zamanlarda biz devletimizi yönetiriz sen işine bak deriz. Niye çünkü o komutan benim kendi oylarımla seçtiğim bir komutan değil de ondan.
Bunu niye söylüyorum bugün  bu saldırılara karşı milletinin önüne geçip göğsünü siper ederek kendini feda eden kim derseniz tek kelimeyle  Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan’dır  derim. Bu hem bir yürek hem de millet ve devlet sevdası işidir. Aramızda kaç kişi vardır ki çıkıp kürsülerden ben kefenimi giyip buraya geldim nasıl olsa bir gün öleceğiz hiç olmazsa öleceksek adam gibi ölelim diyen kaç babayiğit çıkar aramızdan ne dersiniz. 
       Bu sözler öyle laf olsun diye de söylenmiş sözler de değildir   tam bir harbi Kasımpaşa delikanlısının yüreğinden çıkan  sözlerdir. Hani derler ya soğuk kalpten sıcak söz çıkmaz diye. O delikanlının kalbide sıcak olduğu için ağzından çıkan her söz milletimizin yüreğini ısıtıyor. Hani güzel bir söz daha vardır.”Hayatta taklit edilemeyecek tek şey  cesarettir” diye. Bakıyorum da bazen sayın Kılıçdaroğlu da sayın Cumhurbaşkanımızı taklit etmeye kalkarak  arkadaş adam da ne cesaret ve mangal gibi yürek var. Bende onu bir taklit edeyim de grup toplantısındaki o kürsüden milletvekillerini gaza getirmek için  birkaç  sözde ben edeyim diyor ama  çok  fazla  sırıtıyor. Olmuyor sayın Kılıçdaroğlu olmuyor. Hani yukarıda dedim ya cesaret öyle taklit edilebilecek bir şey değil. Yürek lazım.
     Çünkü senin ne kadar cesur olduğunu  bu millet 15 Temmuz gecesi hava alanındaki tankların arasın sıvışarak kaçıp Bakırköy Belediye Başkanının evinde ayak ayak üstüne atarak kahve yudumlarken televizyondan kovboy filmi izler gibiydiniz. Ama maalesef Sayın Kılıçdaroğlu o sahneler dublörsüz gerçek kahramanların  oynadığı sahnelerdi . O senin Televizyondan film diye seyrettiğin gerçek sahnelerde 276 kardeşimiz şehit oldu haberin var mı acaba. Yoksa da şimdi olmuştur herhalde. Herkese iyi pazarlar.

Bu yazı toplam 1423 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.