1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hayri Morkan olayı
Hayri Morkan olayı

Hayri Morkan olayı

Kocaelispor kongresinde herkesin dikkatini çeken üzerinde, “ Fevziye Camii İmamı” yazılı çelenkti. Bir taraftan büyük tepki oldu, öbür taraftan da bu işi kimin yaptığı merak edildi. Kısa bir araştırman

A+A-

Kocaelispor kongresinde herkesin dikkatini çeken üzerinde, “ Fevziye Camii İmamı” yazılı çelenkti. Bir taraftan büyük tepki oldu, öbür taraftan da bu işi kimin yaptığı merak edildi. Kısa bir araştırmanın ardından çelengi Hayri Morkan’ın gönderdiğini öğrendik. Hemen kendisini aradığımda, “Evet ben gönderdim. Kimse bunun altında farklı şeyler aramasın. Kocaelispor’a imam bile sahip çıkıyor, kenti yönetenler nerede diye mesaj vermek istedim” dedi. Öncelikle Hayri Morkan’ın bu yaptığı son derece çirkin bir şey. Morkan “Kocaelispor’a sahip çıkmayanlara mesaj göndermek istedim” diyor. Oysa hiç kimse o çelengi görünce böyle bir mesaj almadı. O çelenk apaçık Kocaelispor ölmüş, cenazesine imam çelenk göndermiş mesajını veriyordu. Üstelik bunu yapan Kocaelispor’un yönetimine giren biriydi. Bu gerçekten olacak iş değildi.  Doğal olarak Kocaelisporluların tepkisi büyük oldu. Son derece haklı tepkilerdi bunlar. Hayri Morkan düşüncesizce bir hareket yaptı,  Kocaelispor’a büyük saygısızlık etti. Çıkıp özür dilemesi gerekir.

KAPANMASINI İSTEYENLERİN MORKAN’A KIZMAYA HAKLARI YOK

Bu olayla ilgili bir noktanın altını da çizmek isterim. Hayri Morkan’ın işgüzarlığına tepki göstermek sadece Kocaelispor’un kapatılmaması için çaba gösteren gerçek Kocaelisporluların hakkıdır. Onlar Morkan’a veryansın edebilirler. Ancak bakıyorum da Kocaelispor kapansın diye uğraş verenler de Morkan’a kızıyorlar. Niye kızıyorlar orasını anlayamıyorum. Bir taraftan Kocaelispor kapansın, ölsün diye uğraş vereceksiniz, öbür taraftan cenazesine çelenk gönderene tepki koyacaksın. Sen öldürmüşsün zaten Kocaelispor’u. Cenaze töreni için hazırlık yapmışsın. Gelin Kocaelispor’u hep birlikte gömelim demişsin. Hayri Morkan da cenaze törenine uygun bir çelenk göndermiş. Size göre bunda kızacak bir şey yok, hatta tam tersi. O çelengi gönderdi diye Morkan’a teşekkür etmelisiniz!

Erhan Arslan ismini listeden neden sildirdiğini açıkladı

Kocaelispor kongresinde Orhan Görsen 17 kişilik yönetim kurulu listesine Yeşil-Siyahlı takımın eski kalecisi Erhan Arslan’ı da yazmıştı. Ancak Arslan buna itiraz etti, “ Benim ismimi çıkartın” dedi. Görsen de son anda listede değişiklik yapmak zorunda kaldı. Erhan Arslan’ın listeden ismini sildirmesi Başkan Görsen’i ve eski futbolcuları üzdü. Ben de bir yazı yazdım, Arslan’a bu hareketi yakıştıramadığını belirttim.

“TEPKİLER HAKSIZ, ANLAMSIZ”

Erhan Arslan aradı, kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Erhan Arslan şunları söyledi: “Profesyonel liglerde görev alan, aktif durumda bir teknik direktörüm. Bu konumum itibariyle kulüp yöneticiliği yapmam doğru olmazdı. Bu nedenle kongrede yönetim kurulu listesinden ismimin silinmesini rica ettim.  Ben teknik direktörlükten ekmek yiyorum. Mesleğim bu.  Aktif olarak futbolun içinde olmayan, Orhan Görsen gibi işadamı konumundaki eski futbolcuların yönetim kurulunda yer alması doğru olanıydı. Kocaelispor yöneticiliğini teknik direktörlükle ilgili emeklilik kararı aldıktan sonra düşünebilirim.  Dolayısıyla listeden ismimi sildirmeme tepki gösterilmesine anlam veremedim ve üzüldüm. Kocaelispor konusuna gelince. Kocaelispor benim canım ciğerim. O formayı yıllarca taşıdım. O formanın kaptanlığını yaptım, o formayla milli takımlara gittim. Elbette ki Kocaelispor’un durumuna üzülüyoruz. Kapanmasın diye oraya geldik ve arkadaşlarımıza destek olduk. Sonuçta bir yönetim çıktı. Kocaelispor kapanmadı. Bundan sonra bize düşen, göreve gelen arkadaşlara destek olmak. Destek konusunda üzerime düşen neyse yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın”

Öztaş: “Verilen bir söz yok”

Antrenör Affan Koçak, Körfezspor alt yapısında yapılan görevlendirmeyi kabul etmemiş, istifasını vermişti. Affan Koçak yaptığı açıklamada, “Verilen sözler, beklentiler vardı. Bu olmayınca affımı istedim” demişti. Körfezspor alt yapı koordinatörü sevgili Necip Öztaş, Koçak’ın “Verilen sözler” söylemine şaşırmış. Önce Affan’ı aramış, sonra beni. Sevgili Öztaş, “ Benim tüm antrenörlerime söylediğim şudur. A2 takımında bana yardımcı olacaksınız, ayrıca bir kategorinin sorumluluğunu üstleneceksiniz. Affan Koçak’a veya diğer antrenörlere şu takımı sana vereceğim şeklinde bir sözüm olmadı. Kendisinin açıklamasında bana söz verilmişti şeklindeki söyleri gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı yapmaya gerek gördüm” dedi.

Kampanya beklentisi

Önceki gün köşemde, “Haydi Kocaeli, Kocaelispor için kalk ayağa” başlıklı yazımda yardım kampanyası açılmasından söz etmiştim. Şirinevler’den Mehmet Kurt telefonla aradı, “63 yaşındayım, kendimi bildim bileli Kocaelisporluyum. Kongrede Kocaelispor’a eski futbolcuların sahip çıkmasına çok sevindim. Kocaelispor’u yaşatanlardan Allah razı olsun. Emekliyim. Kirada oturuyorum. Ama açılacak bir yardım kampanyasına gücümü zorlayarak en üst düzeyde katkı vermeye hazırım” dedi. Soner Merttürk adındaki Kocaelisporlu mail göndermiş. Demiş ki, “Her zaman iyi bir Kocaelisporlu olmaya çalıştım. Kocaelispor’un var olması için naçizane elimden gelen maddi manevi her şeyi yaparım”

Buna benzer birçok mesaj alıyorum. Yeni yönetime büyük bir destek söz konusu. Kocaelispor’un yaşatılmasına yönelik çabalara önemli bir destek geleceği düşüncesindeyim. Daha önce de bu gibi kampanyalar düzenlendi ama amacına ulaşmadı. Bu kez durum farklı. Efsane futbolcular yönetimde. Dürüst, güvenilir, işi bilen bir ekip Kocaelispor’u sahiplendi. Bu oluşum tüm kentin desteğini alacaktır. Özetle Kocaelispor kamuoyunda kampanya beklentisi var. Başkan Orhan Görsen ile konuştum. Yardım kampanyasıyla ilgili en kısa sürede çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.