1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HDP, Genel İş’ten oy istedi
HDP, Genel İş’ten oy istedi

HDP, Genel İş’ten oy istedi

Genel İş Kocaeli Şubesi’ni ziyaret eden HDP Kocaeli milletvekili adayları şube üyelerinden 7 Haziran seçimlerinde oy istedi.

A+A-
HDP Kocaeli Milletvekili adayları Ali Haydar Konca, Güner Kizir ve Sinan Odabaş Genel İş Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti. HDP heyetini Genel İş Şube Başkanı Vedat Küçük ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyarette konuşan HDP Kocaeli Milletvekili adayları Genel İş Kocaeli Şubesi üyelerinden 7 Haziran seçimleri için oy isteyerek mecliste işçilerin sesi olacaklarını ifade etti. Ziyarette konuşan Genel İş Şube Başkanı Vedat Küçük ise, “İnsanları ötekileştiren bir sendikal mücadele içinde olmadık. Emeğe katkısı olan her anlayışın bizim anlayışımızda yeri vardır. İktidarların  emek politikaları yanlış olduğunda eleştirilerimizi yaparız. Ortak derdimiz sosyal ekonomik demokrasi anlamında özgür, her bireyin haklarına eşit şekilde ulaşabildiği yönetim anlayışıdır” dedi.

KENTİN SORUNLARINI BİLİYORUZ

HDP Kocaeli Milletvekili adayı Güner Kizir ise, “Vedat Küçük ile işçi ve emekçilere karşı olumsuzlukları ortadan kaldırmak için daima birlikte çalışma içinde olduk. 12 yıllık AKP iktidarının çıkardığı yasa ve uygulamalarla işçi haklarından eser kalmadı. Türkiye, taşeron cenneti hale getirildi. Hakları elinden alındı. Değiştirmeye gücümüz yetmedi, birleşemedik. Belediye iş kolunda çalışan işçiler şanslıdırlar. İşçinin dedini dert edinen bir şube başkanı var. Ülkemiz çalışanlar açısından olumsuz durumla karşı karşıyadır. 11 adayımız var. Kentin sorunlarını biliyoruz. Meclise girmemiz halinde sorunları çözmek için mecliste uğraş vereceğiz. İşçileri partimize oy vermeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

1 MAYIS TAKSİM’DE KUTLANSIN

Sinan Odabaş, “İnsanın en kutsal yanı üretim gücüdür. İşçilerin sınıf mücadelesi ve genel mücadelesi ile ilgili yaprıklarımız ortada. Bu sistemden kopuşu temsil eden bir politik organizasyon önemsenecektir. Dostlarımızdan samimi şekilde eksiklerimizi söylemeleri, önerilerini yapabilmelerini istiyoruz” dedi. Ali Haydar Konca ise “1 Mayıs öncesinde bu ziyareti anlamlı buluyorum. 1 Mayıs’ın şanına yakışır şekilde Taksim’de kutlanmasının önünün açılmasını, 1 Mayıs'ın olaysız  kutlanmasını istiyorum. Türkiye ciddi manada bir sıkıntının içinde” şeklinde konuştu. 

7 HAZİRAN KAVŞAK

Tüm kesimlerin örgütlenmesi gerektiğini söyleyen Konca, “Bu sıkıntının  temel boyutu Türkiye’nin örgütsüz toplum olmasında yatıyor. Salt sorunların çözümüm temel anahtarı tüm kesimlerin örgütlenmesinden geliyor. Yönetimin denetimi anlamına gelir. Bu oluşumun önündeki engellerin kalkması gerekir. İşçi ve kamu çalışanlarının önünde çok büyük engeller var. En son metal grevi ertelenmesi ülkedeki siyasal erklerin sermayeden yana olduklarını açık işaretidir. 7 Haziran seçimlerinin bir kavşak olduğunu belirtmek istiyorum” dedi. 
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.