1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hekimler meslek örgütüne sahip çıksın
Hekimler meslek örgütüne sahip çıksın

Hekimler meslek örgütüne sahip çıksın

Türk Tabipleri Birliği Kocaeli Tabip Odası’nın 25 Nisan’da çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan olağan ara genel kurulu gerçekleştirildi. Kocaeli Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Serkan Yılmaz kongrede yaptığı konuşmada hekimlerin odaya sahip çıkması gerek

A+A-

TABİP ODASININ 60 BİN TL BORCU VAR
Gerçekleştirilen ara kongrede divan başkanlığını Dr. Nilay Etiler yaparken katip üyeliklerini Aykut Çelik ve Taner Kalcı yaptı. Kongrede bilanço ve bütçenin takdimi maddesi üzerine görüşülürken Tabip Odası’nın Türk Tabipler Birliği’ne olan 2011 ve 2013 yılları arasındaki borcunun 60 bin lira olduğu belirtildi. Odanın yıllık geliri ise 340 bin lirayken yıllık giderinin 306 bin lira olduğu belirtildi. Kongrede konuşulan bir başka konu ise düzenlenen çeşitli etkinliklere üye katılımlarını sağlamak için odanın yapacağı çalışmalar oldu. Kocaeli Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Serkan Yılmaz odanın bu konuda Kocaeli’deki tüm hastanelerde birer temsilciliğinin bulunması gerektiğini vurguladı. 

TABİP ODALARININ YETKİSİ ELLERİNDEN ALINDI

Kongrede konuşma yapan Kocaeli Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Serkan Yılmaz, “Uygulanan sağlık politikaları her düzeyde bölücü ve parçalıyı bir etki yaratıyor. Hekimlerin tabip odaları ile kurduğu ilişkilerin önemli bir parçasını oluşturan yetki meselesi de birçok alanda hukuksuz da olsa Tabip Odalarının elinden alınmış bulunmaktadır. Bu pratik çıkar ilişkisi de dağıtılmıştır. Tabip Odaları tüm hekim topluluğu ile mevcut bağlantılarını büyük ölçüde kaybetmiştir. Türk Tabipler Birliği ve Kocaeli Tabip Odası ağırlıklı olarak son yıllarda giderek sertleşen siyasal ortamda emek ve demokrasi güçleriyle kurduğu tutarlı ve doğru ilişkiyi kendi tabanı ile kuramamış, makas giderek açılmıştır” şeklinde konuştu.

HEKİMLER MESLEK ODALARINA SAHİP ÇIKSINLAR

Yapılan etkinliklerin sadece yönetim kurulu ile gerçekleştirilmemesi ve üyelerin de katılması gerektiğine vurgu yapan Yılmaz, “Tabip Odaları çalışmaları bu dönemden sonra bir yönetim kurulu faaliyeti olarak kaldığı sürece gerileme ve erime devam edecektir. Tüm bu nedenlerle hep beraber Tabip Odası Yönetim Kurulunu yapacağımız birçok faaliyeti örgütsel kimliğe, elle tutulur bir güce kavuşturacak koordinasyon işlevine kavuşturmalıyız. Her bir hekimi aktif samimi ve sürekli bir şekilde meslek örgütüne sahip çıkmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından yıllık çalışma raporları, bilançoların okunup, ibra edilmesi ile yeni dönem 2015-2016 bütçe taslağı oy birliği ile karara bağlandı.

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Yılmaz, Genel Sekreter Burhan Çağlar Usta, Recep İpçi, Mahmut Selçuk Öztürk, Aslı Gül Akgül, Ceren Akdemir, Fatih Mehmet Çağlar
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.