1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hemen kongre kararı alınmalı
Hemen kongre kararı alınmalı

Hemen kongre kararı alınmalı

İnanılmaz borç yükü yüzünden Kocaelispor’a son kongrede talipli çıkmamış, kulüp kapanmanın eşiğine gelmişti. Hodri Meydan grubu kulüp kapanmasın diye son anda liste yaparak yönetimi almıştı.

A+A-

İnanılmaz borç yükü yüzünden Kocaelispor’a son kongrede talipli çıkmamış, kulüp kapanmanın eşiğine gelmişti. Hodri Meydan grubu kulüp kapanmasın diye son anda liste yaparak yönetimi almıştı. Hodri Meydan’ın başta amacı anahtarı Başbakan’a iletip kulübün yaşamasını sağlamaktı. Ancak Kocaelispor FK projesi gündeme gelince Hodri Meydan grubu kurtuluşu bu projede gördü ve destekledi.

Kulübün kapanmasının ciddiyete binmesinin ardından eski yöneticiler harekete geçti ve yapılan girişimler sonrasında KEV Tesisleri’nin Büyükşehir’e devri sağlandı. Bu girişim, Kocaelispor’un eski borçlarından tamamen kurtulması anlamına geliyordu. Büyükşehir KEV Tesisleri’ne karşılık Kocaelispor’un tüm eski borçlarının sorumluluğunu üstlenmek durumunda. Oranın satışından gelen para bunun borçların sıfırlanması için yeterli. Hatta geriye para bile kalabilir.  Artık Kocaelispor açısından tablo aydınlık. Bir anlamda Kocaelispor’un önü açık. Bu durumda kulübün kapatılması gibi bir düşünce veya girişim söz konusu olamaz, olmamalı. Borcu olmayan kulübe çok sayıda başkan adayı bulunur, bir sürü yönetimler ortaya çıkar. Özetle, KEV Tesisleri’nin Büyükşehir’e devrinden sonra Kocaelispor’da yeni bir dönem başlıyor. Borçsuz bir dönem başlıyor, beyaz bir sayfa açılıyor.

Şu anda yapılması gereken ilk işlerden biri yönetimin hemen olağanüstü kongre kararı alması. Kongre kararı alınsın ki, yeni yönetim oluşumlarının önü açılsın. Yönetime talip olmak isteyenler hazırlıklara başlasın.

Bu sezon dağıtılan malzemelerden çok şikayet var

Her fırsatta yazıyorum. 7 yıldır amatör kulüplerin malzeme ihtiyacını ücretsiz karşılayan Büyükşehir Belediyesi’nden Allah razı olsun. Amatör kulüpler zaten bin bir güçlükle ayakta duruyorlar. Malzeme parası, kulüplerin belini büyüyordu. Büyükşehir Belediyesi devreye girdi, amatörler en büyük yükten kurtuldu. Düşünün ki 7 yıl içerimsinde 9 milyon TL’lik malzeme desteği verildi amatörlere. Hizmetin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor bu rakam. İbrahim Karaosmanoğlu göreve geldiği günden bu yana amatörlere çok yakın ilgi gösteriyor, amatörlere büyük destek veriyor. Sağ olsun var olsun. Amatör kulüpler, Başkan Karaosmanoğlu’na minnettar.

Kulüplerden çok şikayet var

Geçtiğimiz hafta içinde amatör kulüplere yeni sezonun malzemeleri dağıtıldı. İnterteks Fuar Alanı’nda görkemli bir törendi. Yüzlerce kulübe malzemeleri teslim edildi. Malzemeleri dağıtan Büyükşehir gurur, malzemeleri alan amatörler mutluluk yaşadı. Tören bitiminde herkes keyifliydi. Ancak yöneticiler kulüplerine varıp malzemeleri kontrol ettiklerinde çok üzüldüler. Zira malzemeler kalitesizdi. İsimleri önemli değil birçok yönetici aradı, “ İnanın ki bu dağıtılan kramponları hiçbir futbolcumuz giymek istemiyor. O derecede kalitesiz. Diğer malzemeler için de aynı durum geçerli” dediler. Bir-iki değil, onlarca kulüpten bu şikayetler geldi. Geçmiş yıllardaki malzeme dağıtımların sonrasında da bazı şikayetler alıyorduk ama bu kadar fazla şikayete ilk kez şahit oldum diyebilirim.

İstanbullu firma ihale şartlarına uymuyor

Mutlaka Büyükşehirli yetkililere ve ASKF Başkanı Murat Aydın’a da bu tür şikayetler gitmiştir. Dünyanın parası veriliyor bu malzemelere. İhalede kaliteye önem verildiği özellikle de vurgulanıyor. Dağıtılan malzemelerin marka olacağı belirtiliyor. Ancak gelin görün ki, hiç öyle olmuyor. Firma ihale sözleşmesine uymuyor, kaliteli malzeme yerine kalitesiz gönderiyor. Böyle olmuyor. İstanbullu firma geçen yıl da malzemeyi zamanında göndermemiş, kulüpleri mağdur etmişti. Firma sözlerini tutmuyor. İstanbullu firma gönderiyor malzemeyi, sonra arkasına bile bakmıyor. Alıyor parasını keyfini sürüyor. Biz burada sıkıntı çekiyoruz. Böyle gitmez. Yazık, günah verilen onca paraya. Kulüpler memnun kalmadıktan sonra malzeme yardımının pek anlamı kalmıyor. Büyükşehir Belediyesi mutlaka gereken tedbiri almalı. Bu İstanbullu firmanın artık sınıfta kaldığı ortadadır. İhale şartlarını yerine getirmiyorlar, sözleri tutmuyorlar.

Malzemeler bu ilin esnafından alınmalı

Büyükşehir Belediyesi artık bu firmadan vazgeçmeli. Bunun en doğrusu malzemenin ilimiz esnafından alınması. Bu yapılırsa hem kulüpler, hem bu ilin esnafı kazanır. İstanbullu firma kötü malzeme gönderdiği zaman arkasına bakmıyor, bu ildeki kulüplerle muhatap olmuyor. Malzemeyi veren bizim esnafımız olsa, arkasına bakmama, muhatap olmama gibi bir lüksü olamaz. Çünkü biz bizeyiz, her gün birbirimizin yüzüne bakıyoruz. Mağazalar, bir şikayet gelmesin, yolda gördüğümdü kötü bir söz duymamayım diye en iyi malzemeyi verir. Israrla yazıyorum. Önümüzdeki yıldan itibaren malzemeler bu ilin esnafından alınsın. Bu yapıldığında inanıyorum ki; hiçbir şikayet kalmayacaktır. Kulüpler iyi malzeme alacak, bu ilin esnafı kazanacak. Büyükşehir de herkesi memnun etmenin mutluluğunu yaşayacak.

Turan Turan’ın durumu iyi

Kullarspor eski başkanı, Kullar Yıldızspor yöneticisi Turan Turan kısa bir süre önce kalp krizi geçirmiş, Konak Hastanesi’nde yapılan anjiyo sonucu üç damarının tıkalı olduğu belirlenmişti. Turan Turan, birkaç gün önce ameliyat oldu. Başarılı geçen ameliyatla damarlar açıldı. Sağlık durumu hızla iyiye giden Turan Konak Hastanesi’nde özel odaya alındı, artık ziyaretçi kabul edebiliyor. Bir süre daha hastanede tedavi altında olacak. Turan Turan’a geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

Okur köşesi

Sayın Hayrettin Albayrak okuyucu görüşlerini ciddiye alarak ve onların görüşlerini köşenizde yer vererek bence çok doğru yapıyorsunuz. Halk sizin aracılığınızla görüşlerini dile getirebiliyor. Metin Dinç adlı arkadaşın yorumuna aynen katılıyorum. Gençlerine önem vermeyen takımlar her zaman borçlanmaya mahkumdur. Bence Kocaeli gençlerine önem verirse futbolcu satan bir takım olur ve çok önemli bir gelir elde ederiz. Saydığınız Baha, Özkan, Hakan ve diğer gençlerin üstüne düşerek onları ve U 18 takımımızdaki gençlerden yeni yıldızlar kazandırabiliriz Türk futboluna.

SABRİ EYÜP

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.