1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hendek’in Kaymakamı
Hendek’in Kaymakamı

Hendek’in Kaymakamı

Bir zamanlar “Yalova Kaymakamı” deyimi vardı, bilirsiniz. Yalova il oldu falan ama, yine de sözün yeri geldiğinde söylenir. Öyküyü bilir misiniz? Yalova’ya yeni bir kaymakam atanmış bir zamanlar

A+A-

Bir zamanlar “Yalova Kaymakamı” deyimi vardı, bilirsiniz. Yalova il oldu falan ama, yine de sözün yeri geldiğinde söylenir.

Öyküyü bilir misiniz?

Yalova’ya yeni bir kaymakam atanmış bir zamanlar. Kaymakam biraz havalı, olduğundan büyük görünmeye çalışan bir tip. Geldiğinin hemen ertesinde herkesin kendisini tanıyacağını düşünen, megaloman bir kişiliğe sahip. Bir ayakkabı boyacısına gidip ayakkabılarını boyatmaya başlamış. Bir yandan da nabız yokluyormuş. Boyacı epeyce atıp tutmuş yönetim hakkında. Sonunda dayanamamış kaymakam ve;

“Yalova’ya yeni bir kaymakam geldi. Bu eleştirilerini duyarsa pek iyi olmaz” türünden bir şeyler söylemiş. İşte o zaman boyacı o ünlü sözünü etmiş,

“Kim takar Yalova Kaymakamı’nı?”

Bugünlerde de bir Hendek Kaymakamı modası var anlaşılan. Kaymakam Mustafa Aydın adından epeyce söz ettiriyor. İki yıldır Hendek’te görev yapmasına karşın, bugüne kadar kimse takmamış kendisini demek ki ama, o tutmuş birilerine bir şeyler takmış.

Kime, ne takmış?

Şu anda AKP milletvekili olan, 12 Haziran seçimlerinde de AKP tarafından yeniden aday gösterilen Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün ve Şaban Dişli, Hendek Kaymakamı’nı ziyarete gitmişler. Kaymakam bey gelenleri karşılamış, çay kahve içilmiş, sohbetler edilmiş ve adaylar tam çıkacakları sırada bir sürpriz yapmış. Üç milletvekili ve yeniden aday olan üç AKP’linin yakasına birer nazar boncuğu takmış.

Bu adam devlet memuru. Yani devletin kaymakam olarak Hendek’e atadığı biri. AKP adaylarının yakasına nazar boncuğu takmak neyin nesi oluyor dersiniz? AKP yeniden iktidar olursa, Mustafa Aydın’ı bir yerlere vali olarak atar mı?..

MHP Sakarya İl Başkanı tepki göstermiş ve;

“Bu, devletin kaymakamı, ilçe başkanı mı? Bu konuda devleti göreve davet ediyorum. Ak Parti iktidarında hiçbir şeyin ölçüsünün kalmadığının da ispatıdır. İnşallah bu zulüm iktidarı 12 Haziran’da sona erecek” demiş.

CHP Sakarya İl Başkanı’nın da tepkisi var olaya. İl Başkanı Yaşar Erdem de;

“Kamu görevlilerinin görevleri halkın sorunlarıyla ilgilenmektir. Kaymakamın görevi iktidar partisi milletvekillerine nazar boncuğu takmak değildir” diyor ve tepkisini bu biçimde dile getiriyor.

İşin bilinmeyecek yanı yok. AKP açık açık kendinden olmayanı hiçbir devlet kurumunda görevlendirmiyor demek ki.

Ne olacak öyleyse, ne yapılacak?

12 Haziran geliyor ve MHP de, CHP de bu seçimlerden oldukça umutlular. Olur da iktidar değişirse, vatandaş AKP’yi kızağa çekerse, MHP ve CHP’nin notları arasında Hendek Kaymakamı ve benzerleri de olacak mı?

Yoksa onlar da “devri sabık yaratmayacağız” mantığıyla mı gelecekler iktidara?..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.