1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hepimiz Teoman’ız
Hepimiz Teoman’ız

Hepimiz Teoman’ız

Bugün önemli bir maçımız var. Maçla ilgili bir şeyler yazmam gerekirdi elbette. Ama dün sabahki gelişmeler sonrasında içimden maçla ilgili bir şey yazmak geçmedi. Zira olup bitenler maçın

A+A-

Bugün önemli bir maçımız var. Maçla ilgili bir şeyler yazmam gerekirdi elbette. Ama dün sabahki gelişmeler sonrasında içimden maçla ilgili bir şey yazmak geçmedi. Zira olup bitenler maçın çok önüne geçmişti. Sabah işe gelirken telefon aldım. Yönetimin haftalık basın toplantısında çok önemli açıklamalar yapılacağı bilgisini veren bir telefondu bu. Normalde servisten bir arkadaşı gönderirdim. Çok önemli haberi gelince, bizzat katılmak istedim. Cem Şakoğlu’nun işlettiği Kent Sofrası’ndaydı toplandı. Daha önceki toplantıları basın sözcüsü Teoman Gencal yapmış, bir-iki yönetici de orada olmuştu. Bu kez baktım Başkan Rafet Kırgız orada. Yöneticiler birer ikişer geldi. 17 yöneticiden 11’i toplantıdaydı. Bu tablo hayra alamet değildi. Merakla bekledim toplantıyı.

İki yöneticinin istifası istenmişti

Gündemde neler olduğu konusunda bazı kanaatlerim vardı. Adana Demirspor maçı öncesinde taraftar grubu iki yöneticiyi istifaya davet etmişti. Yüksel Gümüş’ün “54.dakikada neden Sakarya diye bağırmayalım” sözleri bir gazetede manşetten verilmiş, taraftar grubu da buna tepki gösterip Gümüş’ün istifasını istemişti. İstifası istenilen bir başka isim ise Teoman Gencal’dı. Taraftarı sevmediği, görevini iyi yapamadığı suçlamalarıyla Gencal’ın da istifası talep edilmişti. A. Demir maçı öncesinde tansiyonu yükselten gelişmelerdi bunlar. Yönetim kurulunun pazartesi akşamki toplantısında bu konunun görüşüleceği bilgisi gelmişti. Dün sabahki basın toplantısının önemli konularından birinin bu olacağını tahmin etmiştim. Beklediğim gibi önemli konulardan biri buydu. Rafet Kırgız konuyla ilgili açıklamada bulundu, “İyi niyetle söylenmiş, talihsiz bir açıklama. Anacak bu sözler istifayı gerektirecek bir suç değil. Arkadaşımızın istifası kesinlikle söz konusu değil” dedi. Kırgız, bu sözlerin manşete çıkartılması da eleştirip ilgili gazeteye sitem etti.

Tepkiyi anlıyorum da, istifayı gerektiren bir suç yok

Yüksel Gümüş’ün sözlerinde bir art niyet aramak doğru da olmaz, haklı da. Neden art niyetli olsun ki. Buna bir sebep yok. Tamamen iyi niyetli bir yaklaşım, tamamen sporun gerçek amacı olan dostluk adına verilen bir mesaj. Taraftarın Sakaryaspor konusundaki hassasiyeti malum. Üstüne bir de Sakarya doğumlu bir yönetici bu sözleri söyleyince fırtına koptu. Taraftar grubunun Sakarya’ya dostluk eli uzatılan bir mesajla ilgili verdiği tepkiyi anlayabiliyorum. Doğal da buluyorum. Ancak bu sözlerin istifayı gerektirecek bir suç olmadığı görüşünde, düşüncesindeyim. Taraftar derneği  “Talihsiz bir açıklama, yöneticiden özür bekliyoruz” şeklinde yaklaşabilirdi bu olaya. Doğrusu bu olurdu. Nitekim yönetici ertesi gün özrünü diledi.

Basın olarak sorumluluklarımız var

Başkan Kırgız’ın bu olayla ilgili basına sitem etmesini haklı buluyorum. Bir başka gazete bunu yaptı diye değil, tüm samimiyetimle söylüyorum bu gazete yapmış olsa aynı şeyi düşünürdüm. Özür dilerdim. Yüksel Gümüş’ün bu sözlerinin büyük sıkıntılar yaratacağını ve Kocaelispor’a zarar vereceğini bilmemiz gerekirdi. Nitekim kıyamet koptu. “Haber doğru bile olsa Kocaelispor’a zarar veriyorsa kullanmayın” ricasında bulunmuştu Valimiz Ercan Topaca. Haklıydı. Basın olarak sorumluluklarımız var. Dikkatli olmalıyız. Yerel gazeteyiz. Tarafız. Kocaelispor’dan yana tarafız. Kocaelispor’un menfaati bizim için her şeyin üzerindedir. Öyleyse gereğini yapacağız. Bu olay hepimiz için bir ders olsun. Aynı yanlışa bir daha düşmeyelim.

Adana Demir maçında iki yöneticiye saldırı

Basın toplantısındaki asıl önemli konu başkaydı. Yönetimin tam kadroya yakın basının karşısına çıkmasının asıl nedeni farklı bir olaydı. Başkan Rafet Kırgız,”A. Demir maçı öncesinde talihsiz bir olay yaşadık. Hepimizin morali bozuldu. Bu olay takımı da etkilemiştir” dedi. Neydi bu tatsız olay? Sorduk, Kırgız açıkladı: “A. Demir maçı öncesinde protokol tribününü girerken iki yöneticimize taraftarımız tarafından darp girişimi oldu” Şaşırdık elbette. Nasıl böyle bir şey olabilir; kimler buna cesaret edebilir diye düşündük. Bu kulüpte çok şey gördük, yaşadık da taraftarın yöneticiye saldırdığını, üstelik bunu bir deplasman maçında şeref tribünü önünde yaptığını duymamış, görmemiştik. Adana Demirsporlu taraftarlar ve yöneticiler de şaşırmış bu olaya. Saldırıya maruz kalan yöneticiler Teoman Gencal ve Yaşar Can. Aslında hedef Teoman. Taraftarı sevmiyor diye istifası istenilen Teoman. Yaşar Can, Teoman ile birlikte maça gelince, o da saldırıya maruz kalıyor. Hatta bir kulüp çalışanının da arada dayak yediği söyleniyor.

Saldırıyı, saldırganları şiddetle kınıyorum

Teoman Gencal’a basın toplantısında sorduk, “Neden istifanı istiyorlar, neden yapıldı bu saldırı sana ?”diye. Teoman ağlamaklıydı doğal olarak. Güçlükle konuştu. “ Bilmiyorum. Otobüs istemişlerdi benden, yöneticiyim takımla ilgili mali sorumluluklarım var. Onları yerine getirmeye çalışıyorum otobüs kaldıramam dedim. Bu olaydan mı bilmiyorum. Benim taraftarı sevmediğimi söylüyorlar. Kesinlikle böyle bir şey yok. Biz ailece Kocaelisporluyuz. Hem de çok iyi Kocaelisporlu. Bugüne kadar Kocaelispor için elimizden gelen her şeyi yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Beni sevmeyebilirler ama ben yöneticiyim. Görevime saygı duymalarını bekliyorum” dedi. Teoman Gencal son dönem öne çıkan, takdirle izlediğim bir isim. Yönetici olsun olmasın her zaman Kocaelispor’un yanında. Her kampanyaya en büyük bağışı o yapıyor, Kocaelispor ne zaman zora düşme Hızır gibi yetişiyor. Merhum dedesi, babası ve amcası da Kocaelispor tarihinin efsane isimleriydi. Çok büyük emekleri vardı. Şimdi bayrak Teoman’ın elinde, maddi-manevi ne gerekiyorsa yapıyor. Gencal soyadı Kocaelispor için özeldir. Gencal soyadına yapılacak bir saldırı ayıptır. Saldırıyı, saldırganları şiddetli kınıyorum.

Bu saldırı kente yapılmıştır. Hepimiz Teoman’ız!

Başkan Kırgız, bu saldırı iki yöneticiyi değil, tüm kente yapılmıştır diyor. Kesinlikle öyle. Bu olay karşısında tüm kentin ayağa kalkıp saldırganlara tepki koyması gerekir. Susarsak, bugün Teoman’a yapılan saldırı bize yapılır. Yönetim kurulu dünkü toplantıda müthiş bir duruş sergiledi, “ Bir canımız var. Onu da Allah verdi, Allah aldı. Arkamızdan korkup kaçtılar dedirtmeyiz. Yılmayacağız, sonuna kadar mücadele edeceğiz” mesajı verdiler. Helal olsun diyorum. Tüm kente düşen görev ve sorumluluk bu yönetimin mücadelesine destek olmak, onları yalnız bırakmamaktır. Kendi adıma onların yanında olduğumu söylüyorum. Teoman kardeşime, Yaşar Can ağabeye geçmiş olsun diyorum. Hepimiz Teoman’ız.!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.