1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Heyecan verici büyük proje
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Heyecan verici büyük proje

A+A-
Salı sabahı özel bir davet için yürüyüş yolundaki Hoşgör’deydik. Son yıllarda yıldızı iyice parlayan Kocaeli Yüzme Kulübü çok önemli bir proje müjdesi vermek için spor basınını kahvaltıya davet etmişti. Muhabir gönderecektim ancak Başkan Işıl Bozca bizzat arayıp katılmamı isteyince doğal olarak kayıtsız kalamadım. Tüm spor basını benim gibi ilgiliydi toplantıya.  Hoşgör’de son derece zengin bir kahvaltının ardından Başkan Bozca büyük bir heyecan içerisinde tarihi konuşmasına başladı. Bozca Derince 60 Evler’e ezberleri bozacak bir yüzme havuzu tesisi yapmak için yola çıktıklarını açıkladı ve süreçle ilgili detaylı bilgi verdi. Toplantıya katılan Yüzme Federasyonu Başkanı sevgili Engin Kater de baş danışman olarak projeye dair her türlü bilgiyi aktardı. Heyecanla dinledik Başkan Bozca ile sevgili Engin Kater’i. 

KENDİ HAVUZLARINI YAPACAKLAR
 İlimizde ilk değil yüzme kulübünün kendi havuzunu yapması. Yıllar önce Yıldızlar Yüzme Kulübü sadece verilerden aldığı maddi güçle kendi havuzunu yaparak büyük bir hayali gerçekleştirmişti. Şimdi yine ilimizden bir başka yüzme kulübü Kocaeli Yüzme, kendi havuzunu kendi yapacak. Öncelikle Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’a bu proje için teşekkür etmek gerekiyor. Zira arsayı tahsis eden Derince Belediyesi. Tesis yap, işlet, devret modeli ile hayata geçirilecek. İhaleyi alan Kocaeli Yüzme Kulübü tesisi kendi imkanlarıyla yapacak ve 19 yıl 6 ay işlettikten sonra sahibi Derince Belediyesi’ne geri verecek. Kulüp başkanı Işıl Bozca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun projeye yakın ilgi gösterdiğini ve destek verdiğini söyledi.

BÜYÜK BAŞKAN 19 MAYIS’A YETİŞSİN İSTİYOR
 Başkanın tesis konusundaki duyarlılığını biliyoruz. Sonuçta 1 milyon 800 bin TL gibi önemli bir maliyet söz konusu. Kulüp velilerden, bağışlardan gelecek kaynağa güveniyor ancak böylesi dev bir tesisin bitirilmesi için Büyükşehir Belediyesi mutlaka maddi katkı koymalı. Üstelik de İbrahim Büyük Başkan tesisin 19 Mayıs’a yetiştirilmesini istiyor. Normalde 270 günde bitirilmesi öngörülen tesisin 4 ayda yetiştirilmesi bekleniyorsa, yapılması gereken bellidir. Büyükşehir ciddi bir kaynak desteğiyle tesisin 4 ayda hizmete girmesini sağlayabilir. Ben Başkan Karaosmanoğlu’nun gereğini yapacağına inanıyorum.  Derince Belediyesi, Yüzme Federasyonu da mutlaka katkı sağlamalı. Veliler zaten bu işin gönüllüsü. 

EN HAYIRLI HİZMET TESİS YAPMAK
Başkan Işıl Bozca en büyük gücü velilerden ve çocuklardan aldıklarını söyledi. Bir veli su tesisat işini üstlenmiş. Yarın biri başka bir işi üstlenir. Ayrıca tüm veliler başlangıç kaynağı için bir yıllık aidatlarını peşin verebileceklerini söylemişler. Helal olsun velilere. Başkan Bozca toplantıda tüm hayırseverlere çağrıda bulundu, “Gelin bu tesis için bir tuğra da siz koyun, gücünüze göre elinizi uzatın” dedi.  Hep yazıyor, altını çiziyorum. Spor tesisi yapmak en hayırlı, en doğru işlerden biridir. Gençlik uyuşturucu tuzağına düşmüş, internetten başını kaldıramıyor. Spor kötü alışkanlıkların en büyük düşmanıdır. Kendimden örnek verelim. Spor sayesinde hiçbir kötü alışkanlığım olmadı. Sporla tanışan, spor yapanın hapla, alkolle, kumarla işi olmaz. Spor yapmak için tesis lazım. Ne kadar çok tesis, çok kadar gencin spor yapması demek. Aynı zamanda o gençlerin kötü alışkanlık edinmemesi demek. 

BİR TUĞLA DA SİZ KOYUN
Buradan herkese sesleniyorum. Kimin ne kadar gücü varsa, kimi bir tuğla koysun, kimi çimento alsın, kimi demir. Herkes elinden geleni yapsın. Kocaeli Yüzme Kulübü hayırseverlerin katkılarını bekliyor.  İnanıyorum ki halkımız gereken duyarlılığı gösterecek, ciddi bir katlı gelecektir. Yetmediği yerde Büyükşehir Belediyesi zaten gereğini yapar. Önce inanalım, sonra kenetlenelim ve şu tesisi Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun istediği gibi 19 Mayıs’a yetiştirelim. Bu kentte çok zengin bir yüzme potansiyeli var. Bugüne kadar tesis sıkıntısına, imkansızlıklara rağmen çok önemli başarılar elde edildi. Şu havuz hizmete girdikten sonra bu kent yüzmede Türkiye’nin 1 numaralı olmakla kalmaz, uluslararası yarışlara da damgasını vurur. 
Evet, Kocaeli Yüzme Kulübü büyük bir hayali gerçekleştirmek için yola çıktı. Öncelikle böylesi önemli bir işin, yükün altına girme cesareti gösterdikleri için Başkan Işıl Bozca ve ekibini yürekten kutluyorum. Ne kadar inançlı ve heyecanlı olduklarını toplantıda gördüm. Engin Kater gibi çok deneyimli, işin erbabı bir güç de arkalarında. Herkesin katkısıyla oluşacak sinerjiyle birlikte bu tesis 19 Mayıs’a yetişir inşallah. Kocaeli Yüzme Kulübü yönetimine kolaylık diliyorum. Her zaman yanlarındayım. Bu projenin bitirilmesi için gerek gazetem, gerekse kendi adıma üzerime ne görev düşüyorsa yapmaya hazırım. 
Amatörde büyük gün
İlimiz amatör futbolunda önemli bir gün. En iyi 8 takımın mücadele edeceği Play-Off kuraları bugün çekilecek, takvim ortaya çıkacak. 7-8 Şubat haftasından nisanın başına kadar 2 aylık süreçte müthiş bir heyecan fırtınası esecek sahalarda. Birbirinden güçlü, hedefi olan takımlar nefes kesecek bir yarışın içine girecek.
 İl Temsilcisi sevgili Mithat Ağa sağ olsun dün arayıp davet etti kura çekimine. Nezaket göstermiş. Çağırmasa da gitmeyi düşünüyordum. Merak ve heyecanla beklenen kura çekilirken, benim evde veya başka bir ortamda olmam beklenemezdi zaten. Kura heyecanını yerinde takip edeceğim ve gözlemlerimi de sizlere aktaracağım. Her takımın birer yetkilisi davet edildi kura çekimine. Yönetici veya teknik adamlara büyük saygım var, gelsinler ama bence 8 takımın başkanı da orada olmalı. Böylesi önemli bir günde takımlar en üst düzeyde temsil edilmeli diye düşünüyorum. 8’de 8 olur inşallah. Kocaeli amatörüne bu yakışır. 
Başkanlar örnek olmalı, maçlar öncesinde kol kola girip dostluk mesajları vermeli ki, bu tablo yarın sahalara, tribünlere yansısın. Play-Off takımlarına şimdiden başarı diliyor, hayırlı kuralar temenni ediyorum.     
Bu yazı toplam 450 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.