1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Hiç bir sendika ile ittifakımız yok”
“Hiç bir sendika ile ittifakımız yok”

“Hiç bir sendika ile ittifakımız yok”

Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener geçtiğimiz günlerde yetki ile ilgili açıklama yapan Türk Eğitim Sen’e cevap vererek, “Hiç bir sendika ile ittifakımız yok” dedi.

A+A-


Eğitim İş Kocaeli Şubesi’nde dün bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Bilal Şener’in gündeminde geçtiğimiz günlerde yetki ile ilgili yaptığı açıklamada Eğitim İş’i eleştiren Türk Eğitim Sen vardı. Şener yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunun "Yetki" başlıklı maddesine göre; sayı ve yetki tespiti için yapılacak olan toplantı her yıl 15 Mayıs tarihinden sonra beş iş günü içerisinde kurumca belirlenerek sendikalara bildirilen yer ve günde yapılır der. İlimizde de bu toplantı yapıldı ve sendikaların sayıları tespit edildi. Bizler Eğitim İş Sendikası olarak dürüst, seviyeli ve eğitim çalışanlarına doğdu sendikacılığı anlatarak, örgütlü olma bilincini aşılama gayreti ile bu yıl ki çalışmalarımızı tamamladık. Kimseye verilmiş bir sözümüz ve hiçbir sendika ile ittifakımız yoktur.

ÜYE TİCARETİ YAPMADIK

Bazı sendikaların yaptığı gibi 1 aylığına bize geçin yetkiyi alalım söylemleri ile öğretmenlerimizi aldatmadık, üye ticareti yapmadık, ikna odaları kurup kimseye baskı yapmadık. Eğitim İş; Atatürk ve Cumhuriyeti özümsemiş bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumayı kendine ilke edinmiştir ve çalışmalarını bu çerçevede sürdürmektedir. İlimizde yapılan sayı tespitleri sonucu ildeki yetkiyi kaybeden bir sendika yenilgisine kılıf arayarak kirli bir ittifaktan bahsetmektedir. Sendikal haklar ve kazanımlar dışında hiçbir kurum veya sendika ile birinin lehine veya aleyhine olacak bir anlaşma ve yapmaz. Bunu sendikal ahlak çerçevesinde reddeder. Bu kirli ittifaktan bahsedenlerin yetki toplantısı öncesinde kimleri aradığı ve arattığı tarafımızca bilinmektedir. 

YETKİLİ DEĞİL ETKİLİ SENDİKA

Kendilerine verilen cevaplar hoşlarına gitmediği ve yetkiyi kaybettikleri için şimdi sağa sola çamur atma gayreti içindedirler. Yetki için varını yoğunu koyan üye yazmak için her türlü yola başvuran bu arkadaşlar yetkiyi kaybettikten sonra yenilgiyi hazmedememiş olsa gerek yetki; “zaten sadece banka promosyonculuğundan öteye bir işe yaramıyor” demişlerdir. Ne yazık ki sendikacılık adına bir şey üretememiş olan sendikalar sadece üye sayılarını arttırma çabası içinde olmuşlardır. Eğitim iş yanlışları anlatarak dürüst ilkeli sendikacılığından ödün vermeyerek yetkili değil etkili sendika olarak yoluna devam edecektir. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum