1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. Hiçbir insan tarafsız değildir (2)
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

Hiçbir insan tarafsız değildir (2)

A+A-
Kaldığımız yerden devam edersek, ülkemin ve milletin yararına olan, milli düşüncelerden, yerli ve milli projelerden yana tarafım.  Dünyanın neresinde, kim tarafından bulunmuş olursa olsun, " ilim müminin kaybolmuş malıdır" inancıyla o ilmi almaya ve ülkemde üretmeye tarafım.  İnsan onur ve haysiyetini ayaklar altına alan tüm ahlaksızlıklara, batıl dinlere karşı, İslam ahlakından ve İslam inancından yana tarafım.
Vatanımın bölünmesini isteyen, iç ve dış şer güçlerin sinsi planlarına alet olan,  bağımsızlığımızın simgesi olan Osmanlıdan itibaren kullanılan, halkın herkesimini kucaklayan bayrağımıza karşı şuursuzca veya maksatlı bir şekilde konuşanlardan yana taraf değilim. Aklını ve kalemini kiraya vermek suretiyle emperyalizmin fikir, düşünce ve kültür köleliğini kabul eden, tarihini, dilini, kültürünü, dinini unutan, İslam kardeşliğini kabul etmeyen ümmet birliğinden korkan şuursuz insanlardan yana taraf değilim.
Sözde hak ve özgürlüklerin genişletilmesi adı altında,  tutarsız fikirlerle, meydanlara çıkarak protestolar yapan, ülkenin siyasi ve ekonomik istikrarını bozmaya çalışan bir takım örgütlerin, gezi parkı olaylarına destek verenlerin yanında taraf değilim.  
Basit siyasi getiri uğuruna, inatla doğruları görmek istemeyen, uydurma yanlışlarla veya henüz ispatlanmayan iddialarla, hükümeti yıpratmak için bilerek veya bilmeyerek, şer güçlerin ve onların uzantısı olan hainlerin ekmeğine yağ suren, şuursuz ve ilkesiz veya ilkelerinden uzaklaştıklarını anlamayan, anlamak istemeyen, siyasetçilerden ve siyasi partilerden yana taraf değilim.
 
PKK terör örgütünün eylemlerine gönüllü olarak maddi ve manevi destek veren, ses çıkarmayan, dolaylı bir şekilde onay veren bazı partilerden, cemaatlerden, sivil toplum örgütlerinden, sendikalardan, medyadan yana asla taraf değilim. Mezhep farklılıklarını tefrika gibi görüp, ümmet birliğini bozmaya çalışan fesatçıların fitnesine, alet olanlardan yana taraf değilim.   
Ülkenin ve milletin faydasına olan, maddi ve manevi hizmetlerde bulunan parti, vakıf, cemaat, tarikat, sendika, sivil örgüt dernekleri ve spor kulüplerinden yana taraf olan insanlar gibi bende tarafım. Ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğü içinde, temel insan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi hususunda tarafların birbirleriyle yarışmalarından yana tarafım.
Müslümanların birlik ve beraberliğini bozmak için değişik kisveler altında, geçmişte uydurulmuş bazı yalanlara, kendi yalanlarını da ilave etmek suretiyle milletin kafasını karıştıran, para kolik yalancılardan, Hainlerce satın alınmış kafa karıştırıcı sözde aydın ve din adamlarından yana taraf değilim.
          Ülkenin ve milletin yararına olan, yap işlet devret modeliyle yapılmakta olan hava alanına,  yavuz sultan selim köprüsüne, kanal İstanbul projesine, ülkenin birlik ve beraberliğini ve ekonomik istikrarına büyük katkısı olacak çözüm sürecine katkı sağlamayanlardan yana taraf değilim.  
Tarımda, sanayide, kültür ve eğitim alanında ve diğer sahalarda yapılan hizmetlerle büyümekte olan Türkiye'den rahatsız olan şer güçlerin ve onların içteki maşaların ağızlarıyla konuşan kalem oynatan, muhalefet yapan bu önemli projelerin geciktirilmesine vesile olmaya çalışanlardan yana taraf değilim.
10- Ağustos -2014 tarihinde halk tarafından seçilmiş olan T.C. devletinin 12.  Cumhurbaşkanını dış dünyaya karşı, millilikten ve milliyetçilikten yoksun bir şekilde şuursuzca itibarsızlaştırmaya çalışanlardan yana taraf değilim. Şer güçlerin ekmeğine yağ sürercesine, Sayın Tayyip ERDOĞAN'IN ve AK partisi hükümetlerinin şahsında ülkenin siyasi sosyal ve ekonomik istikrarını bozmak isteyenlerin tutarsız iddialarına, siyasi fikir ve güç ittifaklarına karşı, Sayın Cumhurbaşkanından ve hükümetten yana tarafım.
Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed'e (sav) karikatürlerle hakaret eden gayrimüslimlerden, bu çirkin karikatürleri ülkemizde yayınlanmasını özgürlük adı altında şer güçlerin iştahını kabartacak eylemlere davetiye çıkaran, kimliklerinde İslam yazan, sorduğunuzda bende müslümanım diyen insanlardan ve medya mensuplarından yana asla taraf değilim.
Siyasetin arka planını bildikleri halde, basit siyasi getiri uğruna, ülkenin selameti için elini taşın altına koymayan siyasetçilerden yana taraf değilim. Geçmişteki bazı ulemanın, siyasi ve sosyal konularda verdikleri haklı/haksız fetvalarından ders çıkarmayan, mezhep imamlarının içtihatlarını hafife alarak şeytanın tekfircilik ateşine bilerek veya bilmeyerek odun taşıyanlardan yana taraf değilim. Yüce Allah (CC) nasip ederse, haftaya Çarşamba günü bu konuya devam edeceğiz. Kalın sağlıcakla.      
Bu yazı toplam 362 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum