1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. Hiçbir insan tarafsız değildir (3)
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

Hiçbir insan tarafsız değildir (3)

A+A-
Bıraktığımız yerden devamla, İslam dünyasında akan kanın sebebini başkalarına yükleyerek, kendilerinin hiç bir sorumluluğu yokmuşçasına gününü gün etmeye çalışan, sözde din adamı ve aydınlardan yana taraf değilim. İslam dünyasında akan kandan, kirletilen namuslardan bihaber olan, olaylara at gözlüğü ile bakan, elini sıcak sudan, soğuk suya değdirmeyen, "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" anlayışıyla hareket eden, dünyevilik aşığı, sözde entelektüellerden yana taraf değilim.
İnsanlık tarihinden başlayarak, günümüze kadar devam eden ve kıyamete kadar devam edecek olan, Hak ve Batıl mücadelesinin asıl amacının dini, siyasi, sosyal ve ekonomik olduğunu düşünemeyenlerden yana taraf değilim. İslam dünyasında yaşanan her türlü olayları İslam dinine yüklemeye çalışan körü körüne batıyı taklit eden köle ruhlu insanlardan yana taraf değilim.
Çağdaşlığı ekonomik kalkınmada, siyasi istikrarda, teknolojik gelişmede ve ahlakı kurallarda aramak yerine, kamuoyunun önünde "İNADINA MİNİN ETEK İNADINA DEKOLDE GİYİNECEKSİNİZ. İNADINA ERKEK VE KIZLAR AYNI SIRADA YAN YANA OTURACAKSINIZ" telkinin de bulanan sözde gazeteci olan, Uğur Dündar ve Soner Yalçın gibi düşünenlerden yana taraf değilim.  
Bu tiplere cevap vermekten yana taraf değilim. Büyüklerimizi şu güzel sözleri naklederek bu konuyu kapatalım "FİKİR ONA DERLERKİ BİR YOL AÇSIN, YOL ONA DERLERKİ BİR GERÇEĞE ULAŞSIN"( Mevlana)
"ALCAKÇA SÖYLENEN BİR SÖZE KARŞILIK VEREYİM DEME, ÇÜNKÜ O SÖZÜN SAHİBİNDE DAHA ALCAKÇA SÖZ VARDIR." (Hz. Ali)
 "İNSANIN ŞEREFİ AKLIYLA, ASALETİ DİLİYLE, ŞAHSİYETİ AHLAKIYLA ÖLÇÜLÜR" (Hz. Ömer )
Konumuz medeniyetler mücadelesine gelip dayandığından, tarih boyunca ve günümüzde, HAK ve BATIL adı altında yeryüzünde hüküm süren bu iki medeniyet hakkında kısa bir malumat vererek makalemizi sonuçlandırmaya çalışalım.  
Medeniyetlerin üstünlüğü maddiyatla ölçülmez. Asıl olan ölçü, ahlak ve maneviyat üstünlüğüdür.  Teknolojik güç; ahlakı değerlere önem veren, Hakkı üstün tutan Müslümanların elinde olduğunda, insanlığın hizmetine sunulan bir nimet olurken, Manevi değerlere önem vermeyen, batılı üstün tutanların elinde olursa insanların tepesinde zulme dayalı bir azap olur.
Bu iki medeniyetin hükümranlık dönemlerinde, uygulanan adalet ve adaletsizliklere, işkence, zulüm, sömürü ve işgallere tarih şahittir.  Bugün İslam dünyası olarak yaşadıklarımız bunun en canlı ispatıdır. Bu manada, Müslümanlar olarak hür irademizle kabul ettiğimiz İslam medeniyetinden yana taraf olmaya mecburuz.
Bugünkü dünya insanlığı, birbirinden farklı olan,  Musevilik, Hıristiyanlık, putperestlik ve İslam medeniyetinin mensupları olarak hayatlarını sürdürmektedirler. Irkçı Siyonizm'in dünyaya hâkim olmak,  kendi ırkından olmayan insanları sömürmek ve kendilerine köle yapmak, İslam dünyasını parçalamak ve çatıştırmak için kendileri tarafından, uydurulan komünizm, kapitalizm, sosyalizm, faşizm gibi birçok ideolojik sistemlerle insanları birbiriyle savaştırmışlardır ve savaştırmaktadırlar. Müslüman bu hain plana taraf olmamalıdırlar.
Hak ve batı medeniyetlerini kısaca tarif ederek makalemizi sonuçlandırmaya çalışalım. Batıl medeniyet: İlahi kaynaklı olmalarına rağmen, insanlar tarafından bozulan Musevilik ve Hıristiyanlık ile ilahi kaynaklı olmayan, insanlar tarafından uydurulmuş putperestlik ve diğer beşeri sistemlerin hepsine birden Batıl medeniyet denilir.
Hak medeniyet: Yüce Allah tarafından korunan, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) tarafından insanlığa tebliğ edilen son ilahi din olan İslam'a Hak medeniyet denilmektedir. Bu hususta Yüce Rabbimiz şöyle buyurmaktadır.  " Bugün kâfirler dininizi söndürebilmekten ümitlerini kestiler; o halde onlardan korkmayın, yalnız benden korkun! İşte bugün sizin için dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'ı seçtim.." (Maide 3)
" Gevşemeyin ve üzülmeyin, eğer gerçek mü'minlerseniz, sizler daha üstün geleceksiniz." " Eğer size bir yara dokunduysa, o adamlara da öyle bir yara dokundu. O günler var ya, işte biz onları, Allah'ın iman edenleri bilmesi ve sizden şehitler alması, şahitler tutması için insanlar arasında evirir çeviririz. Allah zalimleri sevmez.( Al-i İmran 139-140)
 Bu özet izahattan sonra şu hususu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tarihin farklı zamanlarında nöbet değişimi şeklinde dünyada iki medeniyet hüküm sürmüştür. Bunlardan biri İnsanlığa huzur ve barış getiren ve getirecek olan İslam medeniyetidir. Diğeri de hayata hâkim olduğu zamanlarda, insanlığı vahşet, işkence, zulüm, kan ve gözyaşı,  getiren batıl medeniyetidir.
İster inanın ister inanmayın Yüce Allah nurunu tamamlayacaktır. Nöbet sırası, Hakkı üstün tutan İslam medeniyetinin mensuplarına geçecektir. Akıllı Müslüman, Yüce Allah'ın (CC)  kabul ettiği ve mensuplarına yardım edeceği, İslam dininden yana taraf olmalıdır.     
Bu yazı toplam 388 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum