1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hisarcıklıoğlu: Kocaeli sanayinin çöpünü temizliyor
Hisarcıklıoğlu: Kocaeli sanayinin çöpünü temizliyor

Hisarcıklıoğlu: Kocaeli sanayinin çöpünü temizliyor

KSO ödül töreninde Ayhan Zeytinoğlu’nun dile getirdiği vergi sorununa destek Hisarcıklıoğlu’ndan geldi. Hisarcıklıoğlu, “Firmalarımız nerede üretiyorsa oraya vergisini versin. Kocaeli sanayinin çöpünü temizliyor" dedi

A+A-

SAATLERCE BEKLEDİLER

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni Wellborn Otelde gerçekleştirildi. 16 dalda 24 firmanın ödül aldığı tören gecikme ile başladı. Saat 17.30’da yapılacağı duyurulan toplantı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun geç gelmesi nedeniyle saat 20.00 de başladı. Bakan Yardımcısı Batur dahil protokol üyeleri ve konuklar saatlerce Hisarcıklıoğlu’nu beklemesi eleştirilere neden oldu.

 

aw875719_01.jpg

 

24 FİRMA ÖDÜL ALDI

Bu yıl 12’incisi gerçekleştirilen ödül törenine Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, protokol üyeleri ve çok sayıda sanayici katıldı. Törende 24 firmaya ödül verildi. Büyük ödülü KOBİ dalında Genmacs Otomasyon, Büyük ve Orta Ölçekli İşletme dalında ise Mustafa Nevzat İlaç aldı.

 

dsc01469.jpg

 

YATIRIM İKLİMİ İYİLEŞTİRİLMELİ

Törenin açılış konuşmasını yapan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KSO’ya üye 2 bin 800 kayıtlı firma olduğunu belirtti. Kocaeli’nin ihracat ve ithalat rakamları hakkında bilgi veren Zeytinoğlu, Avrupa ekonomisinde yaşanan yavaşlamanın ihracat rakamlarına yansıdığını ve burada ciddi tedbirler alınması gerektiğini belirtti. Ticaret savaşlarının Türkiye ekonomisini ciddi bir şekilde etkilediğinin altını çizen Zeytinoğlu, “Firmalar üretim yaptıkları yerlerde vergilerini ödemesi için bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Bu konuda bir düzenleme yapılması bizi mutlu edecektir” dedi. Zeytinoğlu’nun bu talebi salonda alkışlandı.

 

dsc01465.jpg

 

HAKSIZLIKTIR

Kocaeli sanayicisinin başarısını Anadolu şehirlerine anlattığını söyleyen TOBB Başkanı Rifat Hisarçıklıoğlu, “Anadolu illeri Kocaeli gibi olmak istiyor. Sizin bedava reklamınızı yapıyoruz. Firmalar üretim yaptıkları illere vergilerini ödemeli. Büyük firmalar ne hikmetse genel merkezlerini İstanbul’a taşıyor. Kocaeli sanayinin çöpünü temizliyor, burayı kirletiyor ama vergiyi alamıyor. Böyle olmaz. Bu haksızlıktır. Ben de Ayhan Zeytinoğlu’nu destekliyorum. Her ortamda da bunu dile getiriyorum. Kocaeli Türkiye’nin gözbebeği. Vergide ikinci sırada, tahsilatta ise birinci sırada” dedi.

 

dsc01462.jpg

 

HER ŞEYE RAĞMEN BÜYÜYORUZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, sanayiciye verebilecekleri tüm desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, ödül alan firmaları tebrik etti. Kocaeli’de gün boyunca yaptıkları çalışmayı anlatan Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, herkesin mutlaka Tarih koridorunu görmesi gerektiğinin altını çizdi. Ekonomik kriz karşısında yeni eylem aksiyonlarının yapılması gerektiğini söyleyen Batur, “69 ülke ihracat rakamlarını açıkladı. 50 ülke eksi rakamlar açıkladı. Türkiye ise biz büyüme grubundayız. Artış değerimiz yüzde 7, sıralamamız ise 5’inci sırada. Akıntıya rağmen artı bir sonuçla yılı noktalıyoruz. Hepinizin eline ve emeğine sağlık” dedi.

 

dsc01399.jpg

 

SANAYİCİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Türkiye’nin sanayisinin kalbi olduğunu söyleyen Vali Hüseyin Aksoy, “Kocaeli sanayide kullanılan enerjide ilk sırada yer alıyor. Bu Kocaeli’deki sanayi üretiminin olduğu noktayı göstermek için son derece önemlidir. Kurum ve kuruluşlarımızla koordinasyon içinde çalışıyoruz. Üretim yaptıkları için, istihdam sağladıkları için, ülke ekonomisine katkı verdikleri için tüm sanayicilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

dsc01397.jpg

 

ÖDÜL ALAN FİRMALAR

Ağaç ve Kağıt Ürünleri Sanayi Sektörü

KOBİ ödülü: Montel Mobilya

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü Adel Kalemcilik

 

Gıda Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: Sarıbaş Tarım ve Süt Ürünleri

 

Elektrik ve Elektronik ve Otomasyon Ürünleri Sanayi Sektörü

KOBİ ödülü: ESO Endüstriyel

 

Motorlu Taşıt Servis Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: Nazer Otomotiv

 

Yazılım Ürünleri Sektörü

KOBİ Ödülü: Bimser Çözüm Yazılım

 

İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektörü

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Nuh Çimento

 

İlaç Sanayi Sektörü

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Onko İlaç

 

Havacılık ve Savunma Sanayi

KOBİ Ödülü: Aycan Havacılık

 

Tekstil Sanayi Sektörü

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Metraco Tekstil

 

Plastik ve Kauçuk Ürünleri Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: İmren Plastik

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Pimtaş Plastik

 

Makine Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: ICM Makine

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Systemaıhsk Havalandırma

 

Kimya Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: Malva Kozmetik

Büyük ve Aorta Ölçekli İşletme Ödülü: Hektaş Ticaret

 

Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: Üçelkauçuk Taşıt Araçları

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Kordsa Teknik

 

Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri Sektörü

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Autoport Liman

 

Metal Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü Altaş Alüminyum

Büyük Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Demisaş Döküm

 

Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Sektörü

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Tüpraş

 

Büyük Ödül

KOBİ Ödülü: Genmacs Otomasyon

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Mustafa Nevzat İlaç

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.