1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Hodri Meydan sözü
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Hodri Meydan sözü

A+A-
Hodri Meydan grubuyla geçmişte hiç yıldızımız barışmadı, öyle sanıyorum ki, kendilerini en fazla eleştiren spor yazarıyım. Benim işim eylemleri sorgulamak, dün olumsuzlukları görüp nasıl veryansın ettiysem, bugünkü tablodaki güzellikleri de aynı şekilde dile getirmem gerekiyor.
BAŞKAN İNANCINI DİLE GETİRMİŞTİ 
Hodri Meydan Grubu geçen sezondan bu yana takıma sadece coşkulu şekilde destek vermiyor, aynı zamanda taşkınlıktan, küfürden de uzak duruyor.  Başkan Bahri Yavuz geçtiğimiz günlerdeki bir açıklamasında bu sezon sadece takımın değil, taraftarın da Fair-Play şampiyonu olacağına dair inancını dile getirmişti. Başkan Yavuz’a Hodri Meydan Grubu’ndan yanıt kısa sürede geldi. Dernek başkanı Özgür Taşkıran, bu sezon için Fair-Play şampiyonu olacaklarına dair söz verdiklerini belirterek, taraftara buna göre hareket etmeleri uyarısında bulunuyor.
TARAFTAR FAİR-PLAY ŞAMPİYONU OLACAK
Taraftarımız bu sezonun ilk deplasman maçı olan Kozlu’da hem coşkuları, hem de centilmenlikleriyle dikkat çekmiş, alkış almıştı. Aynı tabloyu yarınki B.Çekmece ve sonrasındaki maçlarda da göreceğimize inanıyorum. Sevgili Başkan Bahri Yavuz’un dediği, Özgür Taşkıran’ın teminat verdiği gibi Kocaelispor’un bu sezon sadece sahada değil, tribünde de şampiyon olacağından eminim.   Bu takıma gönül veren, yağmurda -çamurda karda- kışta peşinden giden, çıkarsız seven büyük Kocaelispor taraftarı önünde saygı ile eğiliyorum. 
51 teşekkür 
Kocaelispor’un aktif, duyarlı yöneticisi Yaşar Can dün sosyal medya üzerinden B.Çekmece deplasman masraflarının karşılanması için bir çağrı yapmış. Can, kişi başı 100 TL talebinde bulunmuş ve 50 kişinin yeterli olacağını belirtmiş. Hemen ismini yazdırıp, 23’ncü sıradan kampanyaya katıldım. Kısa süreçte 51 kişi kayıt yaptırdı ve gereken para toplandı. 
Sevgili Yaşar Can kampanya bitiminde katkı verenlere sağlıklı bol kazanç, Kocaelispor’a da şampiyonluk dileğinde bulunmuş. Ben de buradan duyarlılık gösteren Kocaelisporlulara teşekkür ediyorum. Bir taraftar bundan sonraki deplasmanlar için de bu uygulamanın devam etmesini istemiş. Destekliyorum.   Benim de bir önerim var.  Takım içerde oynarken de prim kampanyası düzenleyelim, futbolcuları teşvik edelim.
 Öyle sanıyorum ki deplasman  masrafları kadar prim kampanyasına da taraftarlar ilgi gösterecektir.  Sevgili Yaşar Can ağabeyin bu önerimi dikkate alacağına inanıyorum. Şamsım olarak gerek deplasman masrafları, gerekse prim kampanyasına gereken katkıyı vereceğimi de belirtmek isterim. 
Başkan İsmail Baran’a açık çağrımdır 
Uzakdoğu sporları denince benim aklıma ilk gelen isimlerden biridir Aşkın Kahveci. Hani hayatını spora, Uzakdoğu sporlarına adamış bir spor adamı dersek hakkını teslim etmiş oluruz. Uzakdoğu sporlarının profesörü, üstadıdır Aşkın Kahveci. Sayısız sporu yetiştirmiştir. İçlerinde Dünya şampiyonu olmuş isimler de vardır. Aslında Aşkın Kahveci sadece kentte değil, Türkiye çapında tekvando ve kick boksa en büyük hizmeti vermiş isimlerin başında gelir. Aşkın Ağabeyinin röportajına yer verdik dünkü gazetemizde. Sevgili Zafer Onar bu değerli spor adamıyla detaylı bir söyleşi yapmış. Fotoğraflarla süsleyip röportajı tam sayfa verdik. Aşkın Kahveci gibi yıllarını spora adamış, şampiyonlar yetiştirmiş biri için ne yapsak, ne kadar övgüde bulunsak azdır.
FEDERASYON HAKSIZLIK ETTİ 
Aşkın Ağabeyle ilgili kısa bir süre önce bir yazı yazmıştım. Türkiye Şampiyonu olan Aşkın Kahveci’nin Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde ettiğinden, ilk üçe girmesi halinde Devlet sporcusu unvanını alacağından söz etmiştim. Aşkın ağabeyin şampiyona kafilesine alınmayacağına yönelik kaygıları vardı. Nitekim röportajdan öğrendik ki, federasyon masrafları öne sürüp Aşkın ağabeyi listeden çıkarmış. 68 yaşında Türkiye Şampiyonu olmuş, bileğinin hakkıyla Dünya Şampiyonası’na gitme hakkı elde etmiş birine federasyon haksızlık etti.  Böylece Aşkın Ağabeyin devlet sporcusu unvanını alma hayali de uçup gitti. Çok üzüldüm bu duruma. Federasyon başkanını, yönetimini şiddetle kınıyorum.  Nerelere ne paralar harcıyorsunuz çok iyi biliyoruz. Bir kişinin maliyeti nedir ki, bundan kaçıyorsunuz. Bu yaptığınız ayıptır, günahtır.
BAŞKAN BARAN’A SESLENİYORUM
Sevgili Aşkın ağabey röportajda bir noktanın altını çiziyor, “Biz şahsi kulübüz, delege değiliz ya ondan ikinci plana atıyorlar” diyor. Maalesef günümüzde işler böyle yürüyor. Delegeysen, oy vereceksen sorun yok, el üstündesin ama değilsen görmezden geliniyorsun. Peki Aşkın Ağabeyin 50 yıllık hizmeti ne olacak, yetiştirdiği şampiyonlar ne olacak? Bunları da mı görmezden geliyorsunuz. Yazıklar olsun. Buradan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a da seslenmek isterim. İlçenizde böylesi değerli bir spor adamı var ama röportajdan öğrendiğimize göre kapısını çalmamışsınız. Ne zamandır sizinle görüşmek, sorunlarını anlatmak istiyor ama bu ziyaret de bir türlü gerçekleşmedi. Hiç mi vaktiniz yok, yıllarını gençliğe adamış, bu uğurda hür türlü fedakarlığı yapmış Aşkın Kahveci’nin hiçbir hatırı yok.
AŞKIN KAHVECİ İLÇE İÇİN BÜYÜK ŞANS
Sevgili Aşkın Ağabeyin bırakın yetiştirdiği şampiyonları, bir sürü gence spor yaptırarak onları kötü alışkanlıktan uzaklaştırması bile her türlü takdiri hak ediyor. Belediyelerin böyle spor adamlarını, bu tür spor kulüplerini desteklemesi en başlıca görevidir. Yarın Aşkın ağabey pes eder, kulübü kapatırsa onca gencin durumu ne olur onu varız siz düşünün. Sokakların hali ortada. Gençler uyuşturucuyla zehirleniyor.   Aşkın Kahveci ve Körfez Uzakdoğu Sporları Kulübü Körfez ilçe için büyük bir şanstır. Belediye Başkanı olarak lütfen bunun farkına varın ve en kısa süreçte gereken adımı atın.  En kısa süreçte Körfez Uzakdoğu Sporları Kulübü’nü ziyaret etmenizi ve gereken desteği sağlama sözü vermesini bekliyoruz.  
Bu yazı toplam 310 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.