1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hodri Meydan’dan açıklama
Hodri Meydan’dan açıklama

Hodri Meydan’dan açıklama

Kocaelispor’un fanatik taraftar grubu Hodri Meydan Taraftar Derneği yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

A+A-
İLKER ÇAKIR’A TEŞEKKÜR 
İlimizde faaliyet gösteren takımlar içerisinde Kocaelispor Kulübüne hak ettiği değeri veren ve Kocaelispor'u bir abi olarak gören Gebzespor Kulüp Başkanı İlker Çakır'a yaptığı açıklamalardan ve Kocaelispor'a karşı yaklaşımından dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca Gebzespor için yapmış olduğu fedakarlık ve çalışmaları görüyor ve bu çalışmalardan dolayı kendisini takdir ediyoruz. İlimizde kendilerine siyasi olarak sunulan büyük imkanları çarçur eden diğer kulüp başkanlarına da örnek olmasını temenni ediyoruz.

KOCAELİSPOR YOK SAYILIYOR 

Kocaelispor’umuza ilimizin diğer kulüp başkan ve yöneticilerinden, en çok ihtiyacımız olan bu günlerde maddi manevi destek beklerdik ancak kendileri tarafından Kocaelispor gerçeği yok sayılıyor, başka bir ilin takımı gibi davranılıyor. Bu şehrin imkanlarının büyük bir kısmı Kocaeli Birlikspor'a ve daha sonra Gölcükspor ve diğer ilçe takımlarına sağlanıyor. Gebzespor kulüp başkanı İlker ÇAKIR’ın Kocaelispor'a yaklaşımı gibi Kocaeli Birlikspor ve Gölcükspor'dan da beklerdik. Kadrolarında düşünmedikleri futbolcuları kulübümüze tavsiye edebilirlerdi. Ancak bu konuda hiç bir adım atıldığını duymadık.

GÜZEL GÜNLERE KAVUŞMAK HAYAL DEĞİL 

Özellikle Kocaeli medyasından Kocaeli Birlikspor'a, Gölcükspor'a ve diğer ilçe takımlarına siyasi aracılıkla sağlanan imkanların ve Kocaelispor'un önünün nasıl kapatılmaya çalışıldığının gündeme getirilmesini istiyoruz. Sadece Kocaeli Birlikspor ve Gölcükspor'a alenen destek veriliyor. Bunu kentimizde yaşayan herkes açıkça görüyor. Biz bu takımlara destek verilmesine karşı değiliz. Ancak sadece bu takımlara destek verilip, bu kentin tanıtımında en büyük pay sahibi olan Kocaelispor'a destek verilmemesi bir vefasızlıktır. Kocaelispor'un borcu olabilir. Ancak tek borçlu biz değiliz. İstendiği taktirde kulübümüzün güzel günlere kavuşması hayal değil. Diğer kulüplere yapılan yardım ve imkanlar kulübümüze de yapıldığı taktirde bu büyük taraftarın da desteği ile başarılar ardı ardına gelecektir.

YENİ BİR SAYFA AÇILSIN 

Biz ilimizde görev yapan tüm belediye başkanlarına ve milletvekillerine saygı duyuyoruz. Geçmişte bazı yanlışlar yapılmış olabilir ancak bunların üzerine bir sünger çekip yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Siyasilerimiz Kocaeli kentinde yapılan hizmetlerin anlam kazanmasını istiyorlarsa bu kentin en büyük tanıtımını yapacak olan Kocaelispor'umuzun üst liglere çıkarılması için gerekli çalışmaları yapmalıdırlar. Kocaelispor'a destek olan herkesin başımızın üstünde yeri vardır.
KENT DE AMATÖRDEN ÇIKAMAZ 
Dünyada futbolun şehirlerin tanıtımlarında ne kadar önem arz ettiğini hepimiz biliyoruz. Bugün yabancı ülkelerde şehirlerin isimleri aklımıza kazınıyorsa bunun en büyük payı üst liglerde mücadele eden futbol takımları sayesindedir. Bunu hiç kimse görmezden gelemez. Kocaeli kentinde bulunan potansiyelin %1'ine dahi sahip olamayan ülkemizdeki şehirler, futbol takımlarının başarıları sayesinde tanıtımlarını yapıyorlar. Kocaelispor amatörden çıkamadığı sürece Kocaeli kenti de amatörden çıkamaz. Bu kentin en büyük değeri ve Kocaeli kentinin tanıtımında en büyük rol Kocaelispor Kulübüne aittir.


GEBZESPOR KARDEŞİMİZDİR 
Gebzespor'da diğer tüm ilçe takımlarının olduğu gibi bizim kardeşimizdir. Geçmiş zamanlarda internet ortamında şahısların yazmış oldukları yazılar sonucunda sanal bir düşmanlık olduğu izlenimi yaratılmıştı ancak bu yazılar bir camiayı temsil edemez. Bu sezon içerisinde maçlarımız çakışmadığı taktirde Gebzespor Başkanı İlker Çakır'ı da bir maçımıza davet ederek onere etmek istiyoruz. Bizim gibi benzer sıkıntıları yaşayan Gebzespor’a başarılar diliyoruz.

TESİSİN ÜZERİNE ÇÖKÜLMÜŞTÜR 

Ayrıca Türkiye'ye kendisini efsane başkan olarak tanıtan ve Kocaelispor'un adını kullanan Sefa Başkan'a da sitemliyiz. Kağıt üzerinde yapılan işlemlerle KEV tesisleri üzerine adeta çökülmüştür. O tesislerin Kocaelispor için yapıldığını herkes biliyor. Yönetimler bu konuda sesini çıkartamayabilir ancak biz bunu unutmadık, gelecek zamanlarda da sadece tesislerimizi almak konusunda bir yürüyüş yapacağız. Bugün amatör küme takımlarının dahi tesisleri varken, Avrupa Ligi'nde mücadele etmiş ve bu kentin tanıtımını yapmış Kocaelispor'un bir tesisinin bulunmaması büyük bir ayıptır.
Saygılarımızla, 
Hodri Meydan Taraftarlar Derneği
Bu haber toplam 495 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum