1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hoşgörüsüzlük yerleşiyor
Hoşgörüsüzlük yerleşiyor

Hoşgörüsüzlük yerleşiyor

Bugün bayram… Ama bu, ümitsiz bir yazı. Güzel ülkemiz, henüz fokur fokur kaynamaya başlamamış, ama için için ısınarak önemli patlamalara gebe olan bir kazanı andırıyor. Gittikçe ısınan bu...

A+A-

Bugün bayram… Ama bu, ümitsiz bir yazı.

Güzel ülkemiz, henüz fokur fokur kaynamaya başlamamış, ama için için ısınarak önemli patlamalara gebe olan bir kazanı andırıyor.

Gittikçe ısınan bu kazanda, hoşgörü eksikliği ve daha da ötesi, çağdaş batı anlayışı giderek örseleniyor ve yerini süfli, çıkarcı, meymenetsiz ve şeytani bir şarkvari anlayışa bırakıyor…

Örnek mi istiyorsunuz…

O kadar çok ki...

En baştan ele alacak olursak…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve her konumdaki AKP yöneticilerine göre Türkiye çok iyi durumda.

Bazı hayali rakamlara göre işsizlik azalıyor, borç sıfırlanıyor, ülke büyüyor…

Falan filan, Çolpan İlhan…

Hükümetin bu iddialarına inanan bir tane akıllı ve ekonomiden anlayan insan gösteremezsiniz.

Dış borç 400 milyar doları geçmiş.

Aslında AKP yöneticileri de işlerin iyi olmadığını biliyorlar da Başbakan emri dışında bir başka borazan soluğu olmak onların haddi değil…

Ülkemizde Recep Tayyip Erdoğan ne ister ve söylerse, ülke o yöne doğru konumlanıyor, kanat takıp uçuyor. Bu uçuşun en temel motorları ise, kendi kişilikleri olmayan ve başbakan ne emir verirse sorgusuz sualsiz uygulama zorunluluğu içinde olan ve özgün düşüncelerden yoksun bulunan AKP yönetici ahalisi geliyor.

Bu tek kutuplu, burnunun dikine giden yönetim anlayışı da ülkeyi aydınlık, çok sesli, demokratik hukuk düzenine değil eski çağlarda kalmış dikta ve faşizm kıskaçlarına götürür.

Keşke Recep Tayyip Erdoğan, ülkeyi tek başına aydınlık yarınlara taşıyacak kalibrasyon ve dehada bir lider olsaydı.. Ama değil, ne yazık ki değil.. Bir partinin genel başkanı ve başbakan sadece o.. Asla bir ülkenin lideri değil..

Hal böyle olunca da ne Danıştay’ın ne Yargıtay’ın ne de Anayasa Mahkemesi’nin varlığına tahammül edilmiyor.

Bırakınız hukuk rejiminin bu temel kurumlarını, son derece çağdaş ve akılı bir din adamı olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, ‘’kadın eli sıkmanın dinen bir sakıncası yoktur’’ dedi diye koltuğundan oldu.

Recep Tayyip Erdoğan bu kadar tahammülsüz bir insan işte..

Yerel gündeme bakıldığında da farklı bir tablo görmek mümkün değil..

Aç kapa, aç kapa oyuncağı yapılan ve kimseye zararı olmayan bir şarap evinin düşürüldüğü durum adeta içkiye sıcak bakan insanlara verilmiş bir gözdağı değil midir? İlk tokatı belediye, ikincisini de İzmit Kaymakamlığı kurşun mühür şeklinde atıyor.

Hele hele Kocaeli Büyükşehir ve İzmit Belediyeleri’nin isimlerinin üstüne T. C ibaresi takmamaktaki ısrarlı tavırlarına ne buyurulur?

Bu tutum, ancak zihin özürlü bir çocuğun gösterebileceği bir algılama eksikliği ve kayıtsızlık değilse, ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına karşı babalanma ve çıktığı yumurtanın kabuğunu beğenmeme ilkelliğidir ki, her 2 belediye başkanının da uygar ülkelerde koltuklarını korumaları bir kenara ömürleri boyunca kamu kurumlarının önünden geçebilmeleri bile düşünülemez.

Ne yazık ki Türk toplumu böyle kişilerin idaresine bırakılmıştır.

Geçenlerde karşılaştığım bir hekim dostum, son 6 ay içinde İzmit’in ünlü 4 tane tıp doktorunun sürücü ehliyetlerine alkollü araç kullandıkları için 6 ay el konulduğundan yakınıyordu.

Elbette alkollü araç kullanma ayrıcalığı kimseye tanınmaz, ama eskiden trafik polisleri doktor sürücülere karşı anlayışlı davranır ve onların beyaz yakalı olmalarını dikkate alarak ceza yazmazlardı. Bu anlayışın da artık tarihe karıştığı açıkça görülüyor. Kim ne derse desin ben ülkenin aydınlık ve parlak bir geleceğe yönlenmek bir kenara, cumhuriyetin ilan edildiği yılların bile çok daha gerisine getirildiğine inanıyorum.

Hükümete yağ yakma goygoyculuğuna düşmüş ve bu düzenden hortumlanan hastalıklı keneler dışında da aklın ve bilimin ışığında düşünen her kesin benim gibi düşündüğüne inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle okurlarımın Kurban Bayramını kutlarım.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.