1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hürriyet; Biz zaten halkın içindeyiz, halkız
Hürriyet; Biz zaten halkın içindeyiz, halkız

Hürriyet; Biz zaten halkın içindeyiz, halkız

CHP Milletvekili adayları Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ve Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde CHP’liler 7 Haziran için destek istedi.

A+A-

CHP Kocaeli Milletvekili adayları Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Ecz. Turan Dumlu, Dr. Ayhan Mutlu, Rasim Meriç ve Sabriye Gülşah Şahin, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit İlçe Sandık Üst Komisyon Başkanı Selim Yıldız, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aliye Hale Meriç, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, Bekirpaşa eski Belediye başkanı Fikret Toker, Büyükşehir Meclisi Gurup Başkan Vekili Av. Hüseyin Yılmaz,  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ve Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. İlk olarak Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden CHP’liler burada Dernek Başkanı Lütfü Bodur ve yönetimi tarafından ağırlandı. Ardından Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne geçen CHP’liler burada da Dernek Başkanı Fuat Biçici ve yönetimi tarafından karşılandı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde CHP’liler 7 Haziran için destek istedi. 

ÇALIŞMA İZNİ KONUSUNDA SIKINTIMIZ VAR 

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Lütfü Bodur, “CHP’lilere dernek hakkında bilgi verdi. Bizim derneğimiz kamu yararına çalışan bir dernek. Birçok siyasi görüşe sahip üyelerimiz var diyen Bodur, “Çıktığınız bu yolda başarılar diliyoruz. Hayırlı olsun diyorum” dedi. Sorunlarını anlatan Bodur, “Çalışma izinleri konusunda sıkıntılarımız var. Seçildikten sonra inşallah bu sorunları mecliste gündeme getiririz” diye konuştu. 

ORADA DURMAK YA DA DURMAMAK ONLARIN VE BİZİM ELİMİZDE

Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fuat Biçici, “Ülkemiz de şuan bir seçim süreci başladı. Seçilecek kişileri bizim tanımamız onlarında kendilerini tanıtması hakları. Bizlerle bir irtibat kurma isteği duymaları bizi bir araya getirdi. Sahnede fazla durmak istemiyorum. Sözü misafirlerimize vereceğim. Şahsi isteğim adayların kendilerini kısa da olsa tanıtmalarıdır. Biz düne kadar Fatma Hanıma siyasi kimliğiyle değil, üyemiz olarak görüyorduk. İnşallah bundan sonrada devam eder. Biz seçer göndeririz. Orada durmak ya da durmamak onların ve bizim elimizde. Hepiniz bizi temsilen gideceksiniz ve inşallah iyi şekilde temsil edersiniz.

HİÇBİR ŞEYİ KADER OLARAK GÖRMEMELİYİZ

Bizi ağırladığınız için teşekkür ediyoruz diyerek konuşmasına başlayan CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Bugün bir batı Trakya rüzgarı estirdik. Dernek üyesi değil ama sizlerden biriyim. Petkim çalışanı bir babanın evladıyım. Petkim’li, Cumhuriyet değerleri ile yetişmiş Atatürk ilke ve inkılaplarıyla yetiştirilmiş bir ailenin çocuğuyum” dedi. CHP belki de hem liste hem de seçim bildirgesi anlamında en ciddi programıyla sizlerin huzurlarına çıkıyor diyen Küçükkaya,” Bu vaatlerin hepsi Türkiye ekonomisinin gerçek değerleri üzerinden geliştirilmiş. Türkiye artık tekrar lider ülke sıfatına dönmek zorunda. Hiçbir şeyi kader olarak görmemeliyiz. Çok fazla iktidar imkanı bulamadık. Koalisyonlarla iktidara geldik. Bazı şeylere artık dur demek gerekiyor. Dur diyeceğimiz parmaklarımızın ucunda. Bu memleketi muasır medeniyetlere ulaştırma şansı verebilir. Çok değerli bir kadroyu genel başkanımız bizlerin önüne sundu. Bazı şeyler kader değil, parmaklarınızın ucunda. Bu kaderi değiştirebilirsiniz” diye konuştu. 

SİYASETİ KİMSE ZENGİNLEŞMEK İÇİN KULLANMAYACAK

Burada kendimi hiç yabancı hissetmiyorum çünkü daha öncede sizlerle çalışıp, birçok konuda istişare yaptık diyerek konuşmasına başlayan CHP 1. Sıra milletvekili adayı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Biz hem kadrosal olarak değişim geliştirdik hem de çalışma şeklimizi de değiştirdik. Önce seçmeni dinlemeye çalışıyoruz. Seçmenin isteklerini gözardı etmeden onları dinlemeye çalışıyoruz. Aslında çok yapılabilir çok önemli ekonomi temelinde diğer alanlarda da uygulanabilir bir seçim programı ortaya koyduk. Çok basit şeyler söylüyoruz” diyerek seçim bildirgeleri hakkında bilgi verdi. Biz kaynağı eşit hakça bölüştüreceğiz diyen Hürriyet, “Bu kaynağı doğru kullandığımız zaman herkese yeter. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız. Siyaseti kullanarak kimse kurumları kendi lehine kullanmayacak, siyaseti kimse zenginleşmek için kullanmayacak. Bu yasayı vatandaşımız samimi bulurlarsa herkes gibi olmadığımızı görecekler” dedi. Sürekli önlerine halka inmeniz gerekiyor gibi cümlelerin geldiğini söyleyen Hürriyet, “Ne demek halka inmek ya da çıkmak. Biz zaten halkın içindeyiz, halkız “ diye konuştu. 

BU 4 YILDA 40 YILLIK İŞ YAPMAYA TALİBİZ

CHP bu seçimde çok farklı bir şey yaptı diyen CHP’nin 7. Sıra milletvekili adayı Dr. Ayhan Mutlu, “4 tane göçmen adayı listeye koyu. Bu seçim farklı bir seçim. Önceki seçimlere göre 11 aday da sanki 1. Sıradaymış gibi çalışıyor. İnanın 4 x 4 araba gibiyiz” dedi. Ülkenin siyasal sistemini değerlendiren Mutlu, “Biz biat kültürü ile yaşamadık. Yeri gelir babamızı eleştiririz. Bu seçimlerde CHP olarak ekonomiden, eğitimden tutun siyasal yaşama kadar kötü giden bu sürece dur diyoruz. Parçalanmadan değil bütünleşmeyi isteyen insanların oylarına talibiz. İşin özeti biz çok şey yapmak istiyoruz. Bu 4 yılda 40 yıllık iş yapmaya talibiz. Kadro inanılmaz güzel. Sizlerden destek istiyoruz. Bu seçime ikinci kurtuluş savaşı gözüyle bakıyoruz” diye konuştu. 

DEMOKRATİK BİR ÜLKE VAAT EDİYORUZ

Konuşmasına kendini tanıtarak başlayan CHP 4. Sıra Milletvekili adayı Ecz. Turan Dumlu, “Demokratik bir ülke vaat ediyoruz. Projelerimiz çok güzel. İnşallah bize destek verip meclise 5, 6 arkadaşımızı gönderirsiniz. Bugüne kadar hiçbir zaman kendi çıkarımızı toplumun çıkarından önce görmedik. CHP’nin iktidar olması gerekir. Bize bir imkan tanıyın. Ondan sonra da zaten siz bizi bırakmayacaksınız. İyi ki oy verdik diyeceksiniz” diyerek destek istedi. Kendini tanıtarak konuşmasına başlayan CHP’nin 8. Sıra Milletvekili adayı Rasim Meriç, “Biz özgürlüklerimize hürriyetimize düşkün bir halkız. Üreten güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Sizin desteğiniz her zaman daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum” dedi. CHP’nin 11. Sıra Milletvekili adayı Sabriye Gülşah Şahin de kendini tanıttı. 
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.