1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hürriyet: 'Halkevi binasını biz yaparız'
Hürriyet: 'Halkevi binasını biz yaparız'

Hürriyet: 'Halkevi binasını biz yaparız'

Başkan Hürriyet Redif Binası’nın kendilerine tahsis edildiğini açıklayarak “O bölgeyi betondan kurtaracağız ama daha önemlisi halkevi binasını kente tekrar kazandırmak istiyoruz. Kocaeli Barosu ile elimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.

A+A-

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut’u ziyaret etti. Cemalettin Öztürk ve Metin Karan’ın da katıldığı sohbette Fatma Kaplan Hürriyet, kent gündeminde yer alan birçok konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Hürriyet TBMM’yi özleyip, özlemediği yönündeki soruya, “Belediye başkanlığının da milletvekilliğinin tadı ayrı. Milletvekilliğini çok severek yaptım. Belediye başkanlığını da severek yapıyorum. Severek çalıştığın her alanı özler insan. Yarın başkanlık bitince onu da özlersin. Belediye başkanlığının güzel tarafı icra makamında olmanız” diye yanıt verdi.

GÖREVİM GÜZEL BELEDİYECİLİK

Geçtiğimiz günlerde CHP’lilerle bir araya geldiği toplantıda bir sonraki yerel seçimlerde İzmit ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık düşünmediğini ifade eden Hürriyet, sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek, “Önceliğimiz İzmit. Beni sürekli büyükşehir belediye başkanlığına yakıştırmayın. Görevimiz İzmit’te güzel bir belediyecilik yapmak. Yarın öbür gün adaysızlıkla baş başa kalıyoruz. Örgüte beni koruyun, benim gözüm kulağım olun dedim. Asıl iş şimdi başlıyor” dedi.

“BİRBİRİMİZİN YÜKÜNÜ ALALIM”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın diğer ilçelere gittiğinde yanında ilçe belediye başkanlarının olduğunu belirten Fatma Kaplan Hürriyet, “Tahir beyle bu konuyu görüştüm. İzmit’e geliyor Tahir Bey, yanında ben yokum fakat diğer ilçelere gittiğinde belediye başkanları yanında. Rica ettim, sizinle yürüyüş yolunda buluşalım, 1 saat gezelim dedim. Kendisi haber vereceğini söyledi. Bir araya gelmemiz lazım. Birbirimizin yükünü alalım” diye konuştu.

“SIKINTI VARSA DEVREDİN BANA”

“Biz belediyeden 50 araç gönderip 400 bin TL tasarruf ettik. Bunları hep birlikte konuşabilmeliyiz” diyen Hürriyet, “Söylediklerimi sadece eleştiri olarak almamalılar. Tahir bey diğer belediye başkanlarıyla bir araya geldi ama 3 ay oldu bizimle bir toplantı yapmadı. Ben de yürüyüş yolunu yayalaştırmak istiyorum. Yürüyüş yolunu çok güzel bir hale getirmemiz lazım. Para konusunda sıkıntı varsa, devredin bana ben yaparım. Masraf etmesinler. Ben de yürüyüş yolu değişsin istiyorum” dedi.

bir-arada-(2)-002.jpg

“TARİH TURİZMİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Tarih turizmine büyük önem verdiklerinin altını çizen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Tarih turizmine yönelik projelerimiz var. Bu kentin Efes’ten bile daha değerli yerleri var. İzmit UNESCO’nun tarihi kentler listesine girebilecek bir yer. İtalya’dan başlayan bir tarih yolu üzerindeyiz. Tarih turizmi kadar para ve turist getirecek bir şey yok. Arkeologlarla ciddi bir çalışma yapıyoruz. UNESCO ile görüşüyoruz. Kentimizi çocuk dostu kent yapma noktasında da UNİCEF ile görüşeceğiz. Müthiş bir kaynağımız var” şeklinde konuştu.

“REDİF MÜZESİ BİZE TAHSİS EDİLDİ”

Redif Müzesinin İzmit Belediyesi’ne tahsis edildiğini açıklayan Hürriyet, “Şimdi tarihi binayı projelendiriyoruz. Orayı çok güzel yapacağız. O alanı da betondan kurtaracağız. Sosyal etkinlikler yapacağız. Sokakları renklendirmeye başlıyoruz. Renklerden, şarkı söylemekten korkmamak lazım. Kent orkestrası düşüncemiz var onu hayata geçireceğiz. Halkevi binası için özellikle Baro Başkanı Bahar hanımla birlikte ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Biz kullanım hakkını istiyoruz. 20 milyon TL’lik bir proje yapmışlar. Biz altından kalkabilirsek yapmak istiyoruz. Orası herkesi kapsayan bir alanımız olsun. Bu hafta ona karar vereceğiz. Vali beyle konuyu henüz görüşmedik” dedi.

“ELEŞTİRİLER DOĞRU DEĞİL”

Belediye personelinde ilk etapta kendisine yönelik bir çekingenlik olduğunu belirten Hürriyet, “İlk başlarda illa talimat bekliyorlardı. Bazen kendiniz çözüm üretin diyorum. Temizlik sorunumuz var. Onu düzeltmeye çalışıyorum. İşlerde bir kısım, zarar vermek istiyor. Artık soruşturma yapıyorum. 1 hafta boyunca saat 01.30’a kadar yürüyüş yolunda gidip geldim. Süpürgecinin biri bankta oturdu ve tam 1 buçuk saat boyunca telefonuyla oynadı ve sonra mesaisini bitirip gitti. Şimdi buna ne yapayım? 2 kişinin yerini değiştirdim diye “İzmit Belediyesi’nde sürgün” şeklinde eleştirilerde bulunuyorlar. Bazı birimlerde AK Partili müdürlerle çalışıyorum” diye konuştu.

hediye-009.jpg

“HER CUMA BİR ETKİNLİK OLACAK”

“5 yıllık hedeflerimiz eylül ayında netleşecek” diyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet konuşmasında, “Turizm projeleri, kreş projemiz, inovasyon merkezleri, kütüphane gibi projeleri hayata geçireceğiz. Her cuma belediyenin önünde bir sergi ya da canlı performans olacak. Fon ve proje ekibi kurduk. Proje havuzu oluşturduk. Kreşlere Birleşmiş Millet’lerden (BM) fon buldum. Projenin bir kısmını oradan hayata geçireceğim” ifadelerini kullandı.

“KÖYLERİN İHALESİYLE ALAKAM YOK”

Bazı ihaleleri denetlemek için iptal ettiklerini ifade eden Fatma Kaplan Hürriyet, “Bana sormadan 5 milyon TL’lik ihale yaptılar. Bunu inceledik ve sonra devam etmek lehimize diye devam kararı verdik. İzmit köylerinin ihalesinin benimle alakası yok. İZGAZ’a yazı yazdık. İZGAZ 11 köyün 2’sini kendi çıkarmış. Bazı kurumlar siyaset yapıyor. Gereksiz tartışma çıkarıyorlar. Gazı oraya İZGAZ götürecek, belediye götürmeyecek sonuçta. Belediye üzerine düşeni yapar. Bu konu üzerinden beni kötülüyorlar köylerde” şeklinde konuştu.

“ÇOCUĞUMUN MEZUNİYETİNE GİDEMEDİM”

Yoğun çalışma temposundan ailesine zaman bulamadığını belirten Fatma Kaplan Hürriyet, “Yoğun tempodan dolayı neredeyse aile yaşantım kalmadı. Oğlum Aras futbol takımında oynamaya başlamış, tesadüfen sosyal medyada denk geldim. Şu ara eve 23.00-24.00 gibi anca gidebiliyorum. Hafta sonları da nikah kıyıyorum. Çocuğumun mezuniyetine dahi gidemedim” diyerek sözlerini tamamladı.

“HUZUREVİ PROJESİ ÇOK KÖTÜ BİR PROJE”

Geçtiğimiz günlerde kent gündeminde yer bulan “Huzurevi inşaatından 300 bin TL istendi” konusuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hürriyet, “Huzurevi inşaatı devam ediyor. Orada 2 yer tespit edilmiş. Paramız var veririz denilmiş ve sonrasında encümenden karar çıkmış. Şimdi de “Hürriyet 300 bin TL istiyor” diyorlar. O projenin ruhsatında da sorun olacak. Çok kötü bir proje. Her yer beton. İnsanları katların içerisine hapsedecekler” dedi. Vadi İzmit projesiyle ilgili de bilgi veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Vadi İzmit projesi yüzde 80 oranında tamamlandı. Tapuların da yüzde 20’sini sağlarsak rahatlayacak. İnce işçilik yapılıyor. Yarı yatay mimari güzel olmuş. Oradan gelecek 30 milyon TL’yle de Cedit’in parasını vereceğiz” dedi.

“ÇOCUĞUMUN MEZUNİYETİNE GİDEMEDİM”

Yoğun çalışma temposundan ailesine zaman bulamadığını belirten Fatma Kaplan Hürriyet, “Yoğun tempodan dolayı neredeyse aile yaşantım kalmadı. Oğlum Aras futbol takımında oynamaya başlamış, tesadüfen sosyal medyada denk geldim. Şu ara eve 23.00 – 24.00 gibi anca gidebiliyorum. Hafta sonları da nikâh kıyıyorum. Çocuğumun mezuniyetine dahi gidemedim” diyerek sözlerini tamamladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
12 Yorum