1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hürriyet, “Yeni Türkiye’ye değil yaşanacak Türkiye’ye ihtiyacımız var”
Hürriyet, “Yeni Türkiye’ye değil yaşanacak Türkiye’ye ihtiyacımız var”

Hürriyet, “Yeni Türkiye’ye değil yaşanacak Türkiye’ye ihtiyacımız var”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili adayları ve İzmit İlçe Örgütü, CHP’nin emekliler için olan projesini anlatmak ve destek istemek için Türkiye Emekliler Derneği İzmit Şubesi ve DİSK Emekli Sen Kocaeli Şubesini ziyaret etti.

A+A-
CHP’nin 1. sıra Milletvekili adayı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 6. Sıra Milletvekili adayı Av. Tamer Solakoğlu, İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Ata Cengiz,  İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ve Murat Erinç ile birlikte Türkiye Emekliler Derneği İzmit Şubesi ve Emekli Sen Kocaeli Şubesini ziyaret etti. CHP’liler Türkiye Emekliler Derneği İzmit Şube Başkanı Mehmet Kara ve yönetimi tarafından, DİSK Emekli Sen Kocaeli Şubesinde ise Şube Sekreteri İsmet Tunaboylu ve yönetimi tarafından karşılandılar. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde CHP’liler destek istediler. 
BİZİ EN ÇOK CHP ZİYARET EDİYOR
Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Türkiye Emekliler Derneği İzmit Şube Başkanı Mehmet Kara, “Biz dernek olarak her siyasi partiye eşit durmak zorundayız. Her gelenin başımızın üstünde yeri var. CHP Genel Başkanı sorunumuzu dillendirdi. Bu nedenle de bizim sizden talep edecek başka bir şeyimiz kalmadı. Artık sizleri o makamlarda görmek istiyoruz “ dedi. Bizi en çok ziyaret eden parti CHP’dir diyen Kara, Bu nedenle sizleri misafir etmekten oldukça memnunuz. Yolunuz açık olsun” diye konuştu. 

EMEKLİLER OLARAK TAAHHÜTNAMEYİ ONAYLIYORUZ 

DİSK Emekli Sen Kocaeli Şube Sekreteri İsmet Tunaboylu, “Son günlerde kamuoyunda gündemi yaratan CHP olmuş. Emeklilerle ilgili taahhütnamesi elimize geldi. Taahhütnameyi okuduk ve emekliler olarak canı gönülden onaylıyoruz. 8 maddenin tamamını da onaylıyoruz. Sosyal yardımlar konusunda aile sigortası Türkiye’nin en çok ihtiyacı olan madde olarak görüyoruz. Açlık sınırının bin 700 lira civarında, yoksulluk sınırının 3 bin 500 TL olduğu ülkemizde yoksul aileleri 720 TL verilmesini taahhüt etmişlerdir. Bu konu da da CHP’lileri kutluyoruz. İnanıyoruz ki CHP şuanda emeklilere verdiği bu taahhütlerle başarılı seçim geçireceğine inanıyoruz. Diğer partilerin bu taahhütlerden kendilerine pay çıkararak beyanname hazırladıklarına inanıyoruz. Şimdiden CHP’lileri kutlarız” diye konuştu. 

CHP’YE SAHİP ÇIKIN

Bizim taleplerimizi CHP olarak dillendirdiniz diyerek başkanım zaten söyledi diyen CHP’nin 6. Sıra Milletvekili adayı Av. Tamer Solakoğlu, “Şimdi bizim sizden talebimiz var. Bu sözleri yerine getirmek için CHP’nin iktidara gelmesi lazım. Bizim de sizden talebimiz eğer bize güveniyorsanız CHP’ye sahip çıkın destek verin. Bizde bu sözlerimizi yerine getirelim “ diye konuştu. 

ADİL BİR SİSTEM KURACAĞIZ

Partimiz bize böyle bir sorumluluk verdi diyerek konuşmasına başlayan CHP’nin 1. Sıra Milletvekili adayı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “2011 seçimlerinde de sizlerle istişareler yapmıştık. Orada bize bir mektup vermiştiniz. O mektubu hala saklıyorum. Orada birçok talebiniz vardı. O dönem iktidar olamadık. Bu nedenle de vaatlerimizi yerine getiremedik” dedi. Şimdi genel başkanımız noter tasdikli sizler için projesi var diyen Hürriyet, “İktidarlar bu insanların sırtından geçiniyor. Bordronuz da yok. Bu nedenle neyin nereden kesildiğini bilmiyorsunuz. Bu nedenle İntibak yasasını mutlaka çıkaracağız. Yeni Türkiye’ye değil yaşanacak Türkiye’ye ihtiyacımız var. Bu program üzerine bir yıldır çalışılıyor. Biz para dağıtmıyoruz. Adil bir sistem kuracağız. Hakça bölüşmemizi sağlayacak bir sistem. Milli gelirden pay almanızı sağlayacağız. Çalışanlardan kesilen destek primini de kaldıracağız” diye konuştu. İnsan odaklı projeler oluşturduk diyen Hürriyet, “Ayağı yere basan projeler yaptık. Emekli ve emekçi kesimi sömürüyorlar. Bu yüzden sizden destek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.