1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Hurşit Güneş patronluk taslıyor, Yalçın Kuşkan görevi hak etmiyor”
“Hurşit Güneş patronluk taslıyor, Yalçın Kuşkan görevi hak etmiyor”

“Hurşit Güneş patronluk taslıyor, Yalçın Kuşkan görevi hak etmiyor”

Ferhan Şensoy’un milletvekili aday adaylığı için istifasıyla boşalan CHP Kocaeli İl Başkanlığına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Yalçın Kuşkan atandı. Kuşkan, bugün görevi

A+A-

Ferhan Şensoy’un milletvekili aday adaylığı için istifasıyla boşalan CHP Kocaeli İl Başkanlığına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Yalçın Kuşkan atandı. Kuşkan, bugün görevi teslim alacak ve çalışmalarına başlayacak. Bu arada Yalçın Kuşkan’ın CHP İl Başkanlığına atanmasına şiddetle karşı çıkan Fikret Toker öncülüğündeki bir heyet, Ankara’ya giderek CHP Genel Merkezinde temaslarda bulundu. Toker, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Genel Sekreter Bilhun Tamaylıgil ile ayrı ayrı görüştüklerini, Yalçın Kuşkan konusunda kendilerine eksik bilgi aktarıldığını söylediklerini belirtti.

Kalabalık gitmedik

Eski Bekirpaşa Belediye Başkanı, son yerel seçimlerde CHP’nin İzmit Belediye Başkan Adayı olan Fikret Toker, Ankara’ya kalabalık bir heyetle gitme niyetleri olmadığını, az ve öz bir grupla gittiklerini söyledi. Toker, Ankara’ya kendisiyle birlikte Rıdvan Alkan, Yaşar Sönmez, Selman Yıldırım ve Servet Alparslan’ın geldiğini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Genel Sekreter Bilhun Tamaylıgil ile ayrı ayrı görüştüklerini hatırlatan Toker, şöyle dedi:

“-Sayın Genel Başkanımız biri samimi bir şekilde karşıladı. Görüşmemiz gayet olumlu geçti. Yalçın Kuşkan’ın Kocaeli İl Başkanlığına atanması nedeniyle çekincelerimizi dile getirdik. Eksik bilgileri tamamladık. Sayın Genel Başkanımıza her şeyi anlatmamışlar. Biz, kendisine anlatılmayanları anlattık. Genel Başkan Yardımcımız Gürsel Tekin ve Genel Sekreterimiz Bilhun Tamaylıgil’e de aynılarını anlattı. Üçü de bu bilgilerin kendilerinde olmadığını söylediler ve durumu değerlendireceklerini ifade ettiler.

Hurşit Güneş’e tepki

Fikret Toker, kendisiyle yaptığımız görüşmede Hurşit Güneş’e olan sert tepkisini de dile getirdi. Toker, Güneş’in patronluk havasında olduğunu ileri sürerek şunları söyledi:

“-Daha düne kadar Hurşit Güneş bana yakındı. Şimdi neden ayrıyız? Çünkü ben patronluk taslayanlara karşıyım. Patronluk taslayan Hurşit Güneş’e karşıyım. Hurşit Güneş’in takım çalışması yapacağı gibi bir hava estirildi. Güneş’in takım çalışmasıyla alakası yok.”

Neden Kuşkan?

Yalçın Kuşkan’ın CHP İl Başkanlığına atanmasını teknik olarak yanlış bulduğunu ifade eden Fikret Toker, Kuşkan konusunda çok sert sözler sarf etti. Toker şöyle dedi:

“-Bu partinin 20 bin üyesi, 600 delegesi var. Son seçimde 247 bin oyu var. Yalçın Kuşkan, bu 20 bin üyenin, 600 delegenin, 247 bin oyun neresinde? Yalçın benim arkadaşımdır. Ama bizden koptu. Yollarımız ayrıldı. 2009 yerel seçimleri öncesi kendisine gittim. SHP’den ayrılmıştı ve boştaydı. Aday olduğumu söyledim, desteğini istedim. Bana aynen “Siz İzmit’te seçim kazanacağınızı mı zannediyorsunuz?” dedi. Sonuç olarak Yalçın Kuşkan hiçbir şekilde CHP’li değildir ve CHP İl Örgütü’nün başında olması büyük bir talihsizlik olacaktır.”

(Ali Gündoğdu)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.