1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. İçimizdeki beyinsizlerin yaptıkları yüzünden, bizi helak eder misin Yüce
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

İçimizdeki beyinsizlerin yaptıkları yüzünden, bizi helak eder misin Yüce

A+A-
Mahlûkatın en şereflisi olarak yaratılan insan, sadece Yüce Allah'a kulluk yapmak için yaratıldığını bilmeli ve ona göre hareket etmelidir. İnsan, yüklendiği görevini hakkıyla yapmalı,  hayvandan aşağı bir seviyeye düşerek insanlara hakaret etmemelidir.
Yüce Allah (CC) bu hususta bizleri şu şekilde uyarmaktadır.  "BEN, İNSANLARI VE CİNLERİ ANCAK BANA KULLUK YAPSINLAR DİYE YARATTIM." (zariyat 56) Lokman suresinin 20. Ayetinde, " Allah'ın yerde ve gökte bulunanları sizin emrinize verdiğini, üzerinize gizli ve açık nimetlerini yağdırdığını görmediniz mi? Bununla beraber insanların içinde kimisi de var ki, ne bir ilme, ne bir rehbere, ne de aydınlatıcı bir kitaba dayanmaksızın Allah hakkında tartışıp duruyor."
Araf suresinin 179. Ayeti kerimesinde, "Andolsun ki cin ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların öyle kalpleri vardır ki, onlarla anlamazlar, öyle gözleri vardır ki, onlarla görmezler, öyle kulakları vardır ki, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha şaşkındırlar. Onlar gafillerin tâ kendileridir."     Naklettiğimiz bu ayeti kerimelere, inekler değil insanlar muhataptır.
 Yüce Allah, yerde gökte yarattığı her şeyi insanın hizmetine verirken, insanın da sadece kendine kulluk yapmasını istemektedir.   Kul olmanın yollarını da ilahi kitaplarla ve peygamber vasıtasıyla öğretmiştir.   Her türlü ahlaksızlıklardan ve haramlardan sakınmamızı, helal kıldığı işleri yapmamızı tembihlemiştir. Cennetle müjdelemiş, cehennemle korkutmuştur. Bütün bu uyarılara, inekler ve diğer hayvanat âlemi ve bitkiler muhatap değildir.
İnsanların ve cinlerin haricindeki yaratılmışların tamamı, insana hizmet etmek gayesiyle, kendilerine verilen görevi eksiksiz kusursuz ve itirazsız bir şekilde yerine getirirlerken, mahlûkatın en şereflisi olarak yaratılan insanlardan bazısı, kendi iradesiyle inekleşmekten öte, hayvandan da aşağı bir seviye düşerek, kendini helak ettiğinin farkında olamıyor.
 Köle ruhuyla yaşamayı benimseyenler, akıl nimetini kullanmaktan aciz, kendilerini köle pazarında basit menfaatler karşılığında alınıp satılan bir mal gibi gördüklerinden, sadece efendilerine hizmet etmeyi bir şeref ve onur görmektedirler. Yüce Allah'tan değil de,  sadece hizmet ettiği efendisinden korkan kölelerin, karakteristik yapılarında patronlarının doğru ve yanlışlarını ayırt etmeden, getirisini ve götürüsünü düşünmeden, muhalif oldukları insanlara, şuursuzca hakaret etme, aşağılama gibi bir özgürlüğe sahip olduklarını düşünmektedirler.
Köle ruhlular, kendilerini efendilerine karşı sağılan bir inek gibi gördüklerinden, karşı tarafı da inek gibi görme şaşkınlığını yaşamaktadırlar.  Kölelikten öteye bir özgürlüğü tatmayan insan görünümlü inekler, ellerine verilen yazılı bir metni okumak ve yazmaktan başka hiçbir maharetleri olmayan, insan suretinde gözüken maymunlar gibidirler.
Yüce Allah (CC) bakara suresinin 170.ve 171. Ayetlerinde şöyle buyuruyor. [ (" Onlara Allah'ın ayetlerine uyun denildiği zaman. 'Hayır, atalarımızı neyin üzerinde bulduysak ona uyarız' dediler. Ya ataları bir şeye akıl erdirememiş ve doğruyu seçememişlerse de mi?" (" O inkârcıların durumu, bağırıp çağırma dışından bir şey duymayan hayvanı çağıranın durumuna benzer. Onlar sağırdırlar, dilsizdirler. Kördürler, akıl da etmezler.")]
İnekliğe soyunarak, milleti inek gibi gören insan görünümlü ineklere, bundan başka söylenecek bir kelam olamaz. İnekliğe soyunanlar, hürmet görmek istiyorlarsa Hindistan'a gitmelerini tavsiye ederim. Şu hususu da belirtmekte fayda vardır. Hiçbir inek, insan suretindeki inekleri, aralarına kabul etmez. O halde yapılacak tek bir iş kaldı; ineklikten vazgeçerek insan olmaya, insan gibi düşünmeye, insan gibi yaşamaya adım atmaktır.
 Hiçbir insan inek gibi özgür olamaz, yazdığı gazete vasıtasıyla toplumun sosyal dokusunu bozacak, rahatsız edecek,  pis kokulu fitne ve fesat tohumları ekemez. Gencecik beyinleri batının iğrenç fikirleriyle kirletemez.
 Tapusu, şehit kanlarıyla yazılmış, her karış toprağı şehit ve gazilerin kanıyla yoğrulmuş, bedeli çok ağır bir şekilde ödenmiş olan bu vatan, inekçe düşünenlere emanet edilemez ve edilmeyecektir. Milleti inek gibi görme nezaketsizliğinde bulunan kişiye, asla "inek oğlu inek" deme küstahlığında bulunmam. Benim nazarında her baba ve her anne muhteremdir, saygı değerdir.  Hiçbir baba ve anne, evladının inekleşmesine, inekçe insanlara hakaret etmesine razı olmaz.
Kendisi gibi düşünmeyen, inanmayan, kendisinin tercih ettiği partiye oy vermeyen insanları, inek gibi görmek hangi özgürlük kapsamı içinde değerlendirilebilir? Bu şekilde yazmak, konuşmak özgürlük değildir, düpedüz hakarettir, insanları aşağılamaktır.   Sevmediğiniz, benimsemediğiniz partiye veya partilere rey veren insanlara, bu şekilde hakaret edilmesini, vicdan ehli hiçbir insan kabul etmez ve yutmaz.
Yapılan bu çirkin hakaretlere aynı ölçüde ve daha ağır bir şekilde cevap verilebilir. Sağlıklı düşünen milletimiz, insan onuruna ve şerefine zarar gelmemesi için, bu gibi seviyesiz çukurlara düşmek istemediğinden cevap vermiyor. Kinlerini hakaretlerle kusanlar bilsinler ki, bu asil millet, ülkenin selameti için, her hakareti sabırla yutkunurken, bu insanları bilmez anlamaz zannetmeyin.
Bu konuyu daha fazla uzatmadan, dört ayet, naklederek meseleyi halkımızın engin ferasetine havale etmek istiyorum. [" Allah çirkin sözün açıklanmasını sevmez, ancak zulme uğrayan hariçtir. Allah her şeyi işitendir bilendir."( Nisa 148) "Gördün mü, Allah hoş bir kelimeyi, kökü sabit, dalı göğe uzanan güzel bir ağaca nasıl da misal getiriyor. Meyvelerini Rablerinin izniyle her an vermektedir. Allah insanlara kavrayıp düşünsünler diye böyle misaller verir." Çirkin bir kelimenin misali de; topraktan koparılmış köksüz, kötü bir ağaç gibidir."] (İbrahim suresi,24- 25-26)
Bu yazı toplam 552 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum