1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İdam cezasını ister olduk
İdam cezasını ister olduk

İdam cezasını ister olduk

İster kızın, ister darılın, isterseniz benimle hemfikir olun. Artık hiç fark etmiyor inanınız. Ülkemde büyüyerek ortaya çıkan vahşeti gördükçe, idam cezasını istemeye başladım. Ve, ne yazık

A+A-

İster kızın, ister darılın, isterseniz benimle hemfikir olun. Artık hiç fark etmiyor inanınız. Ülkemde büyüyerek ortaya çıkan vahşeti gördükçe, idam cezasını istemeye başladım. Ve, ne yazık ki artık idama sıcak bakanlara karşı değilim.

Çok kötü ve insanlık dışı bir uygulama olduğunu biliyorum. Demokrasi adına kabul edilemeyeceğinin de bilincindeyim. Ancak yanan yürekleri, sönen ocakları ve yıkılan yuvaları gördükçe tüm bu değerli olguların bizim insanımız adına geçerli olmadığına ve olamayacağına inancım arttı doğrusu. Her zaman Allahın verdiği canı yine kendisinden başka kimsenin almaya hakkı olmadığını savunur, cana kıyanların ne bu dünyada nede ahrette yeri olmayacağına inanırdım. Ama değiştim. İnandığım doğrular yüreğimin derinliklerine gömüldü ve orada uyuyacağa benzer. Hem de uzunca bir zaman.  Sevgili dostlar. Bu ülkede bazı önemli değerlerin yok olduğunu hepimiz biliyorduk. Lakin son zamanlarda yaşananlar, düşünce ve kabullenme sınırını öyle bir aştı ki, doluya koysan almıyor, boşa koysan dolmuyor. Etrafta kol gezen sadece öfke, korku, vahşet, sapık duygular, ihanet. Kimse geleceğinden ve yaşadığı günde başına geleceklerden emin değil.  Evlatları adına endişe ve korkuyla yaşayan analar ordusu oluştu çevremizde. Kimse, akrabaları veya  en yakın komşuları dahil, birbirine güvenemez hale geldi. İnsanların içinde öylesine acımasız bir canavar gelişti ki, ne çocuk sübyan biliyor, ne genç, nede yaşlı. Gözü dönmüş fiziken insan, ama gerçekte birer vahşi canavar, etrafımızda dost veya arkadaş görünenler.

Şimdi gelelim beni böylesi karamsarlığa itene. Birkaç senedir insan olgusunun birbirine verdiği ağır hasarları hep birlikte izliyoruz.  “Bu tür cinayetler veya tecavüzler zamanın her diliminde vardı” diyeceksiniz belkide. Fakat lütfen dikkat ediniz. Bizim ülkemizde bu gün yaşadığımız vahşetin derecesini ne zaman gördünüz.? Birkaç ruh hastasının ortaya çıkarttığı cinayetler veya saldırılar dışında bu derece katliamın ve  çirkinliğin yaşandığına asla inanmıyorum. Fırsat bulduğumda Müge Anlı’ nın yönettiği sosyal içerikli programı izlemeye çalışıyorum. Orada izlediğimiz onlarca vahşetin sarsıntısını atmadan yine basından öğrendiğimiz yada izlediğimiz diğer vahşet görüntüleri yaşamınızı etkilemedi mi Allah aşkına.? Birden çoğaldı bu tür pervasızca işlenen suçlar. Birden türedi çocuklara tecavüzü ve ölümü reva gören canavarlar.  Kızlarımızı kaçıranlar, kocalarını aşıklarına öldürtenler, mal veya para için göz kırpmadan insan şişleyenler, kendi evlatlarını katledenler, sevgililerini kesip doğrayanlar. Daha, daha, daha. Yerden bitercesine çoğaldılar. Ve hiç utanma sıkılmaları da yok. Kimisi tüm linç girişimlerine ve yüzüne atılan tükürüklere rağmen neredeyse gülücükler atacak kameralara. Neden.? Neden bu canavarlar bu denli rahat.

Çünkü biliyorlar. Belki de hesaplarını bile yapmışlardır. Kaç yıl yatacaklar içerde.

Burası Türkiye. Bir seçim arifesi oy alma uğruna birileri af ediverir bu vicdansızları.

Bunu biliyorlar. O nedenle de hiç dert değil.  Biraz yatarlar kodeste, beslenir, dinlenirler.  Oh ne ala memleket. Devlet bir güzel bakar onlara. Ve bir süre sonra beklenen son gelip çatar. Koşarlar özgürlüğe. Yeni kurbanlar aramaya. Yeni yuvalara ateş düşürmeye.  Size soruyorum.? Bir insanı vahşice öldürmek veya bir çok çocuğu tecavüz ederek katletmek, bir genç kızı veya çocuğu keserek, parçalarını oraya buraya atmak veya gömmek normal bir insanın yapacağı şey midir.? İnsan kader kurbanı olabilir. Herhangi bir hatadan cezaevine düşebilir. Ama bunlar diğerlerinden çok farklı.

İşte o nedenle bu canilerin, sapıkların, tecavüzcülerin ortadan kalkmasını, yeni cinayetlerle aileleri kan ağlatmamaları düşüncesiyle yok olmasını, hem bir vatandaş olarak şahsım, hem de o acılı aileler adına içtenlikle arzu ediyorum. Sanırım böylesi bir düşünceden dolayı başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere 74 ülke idamı onaylıyor. Niyetleri bu cezanın diğer teşebbüslere engel olacağı ve caydırıcı yanı olduğu inancıdır. Yarın, yüreği acılarla yanıp tutuşan bir ailenin canavarı, elini kolunu sallayarak önlerinden geçerse ne hale gelebileceklerini varın bir hayal ediveriniz.

Peki siz.  Siz olsanız ne yapardınız.?.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.