1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İdeal, Ev, Evlilik ve Konut Fuarı 25 bin 320 kişi ziyaret etti
İdeal, Ev, Evlilik ve Konut Fuarı 25 bin 320 kişi ziyaret etti

İdeal, Ev, Evlilik ve Konut Fuarı 25 bin 320 kişi ziyaret etti

KOTO’nun öncülüğünde ilimizde ilk kez gerçekleştirilen İdeal, ev, evlilik ve Konut Fuarı, gerek konsepti gerekse de yaptığı satışlarla sevindirdi. 10 bin katılımcı beklenen fuarı 25 bin 320 kişi ziyaret etti.

A+A-

Kocaeli Ticaret Odası’nın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, KOSGEB, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği ve Kocaeli Terziler Odası’nın destekleri ile bu yıl ilk kez düzenlediği İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’nı 25 bin 320 kişi gezdi. 149 firmanın katıldığı fuarda 20 Milyonluk satış yapan firmalar, mutluydu. KOTO’da düzenlenen değerlendirme toplantısına KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf  Koçak, Murat Altun, Aktif Fuarcılık Genel Müdürü Faruk Bilgin, Fuar Turizm Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Alp Kayalar, Komisyon Üyeleri Volkan Yılmaz, Komisyon Üyesi Yusuf Erenkaya, KOTO Sekreteri Oktay Baltalı, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok katıldı.

150’NİN ÜZERİNDE KONUT SATIŞI

Kocaeli’de ticareti hareketlendirme amacıyla gerçekleştirilen ve kentin marka değerine katkı sunma hedefiyle yola çıkan KOTO, geçtiğimiz hafta sonu hem konut hem de düğün sektörlerini Kocaeli İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’nda bir araya getirdi. 25 Bin 320 kişi katıldığı fuarda 150’nin üzerinde konut satışı gerçekleşti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, KOSGEB, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği ve Kocaeli Terziler Odası’nın destekleri ile düzenlediği fuarda  gelenek ve görenekler de Anadolu İlleri Dernekler Birliği Elazığ Yöresi Çayda Çıra, Kafkas Yöresi’nin düğün ve kına gösterileri de yer aldı. 

ANKETLER MEMNUN ETTİ 

Fuarın ardından KOTO’da kahvaltılı basın açıklaması düzenleyen Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent Karagöz, “Kocaeli’yi kongre ve fuar merkezi haline getirmek üzere çıktığımız yolda, bugün çok önemli bir motivasyon kaynağı yakalamış bulunuyoruz. Elde edilen rakamlara göre fuarımızı 25 bin 320 kişi ziyaret etmiştir. Bu rakam bizleri, hedefimize daha hızlı ve emin adımlarla yürüme noktasında şevklendirmiştir. Öte yandan fuara katılan 140 firma ile yapılan memnuniyet anketinin sonuçlarına göre; katılımcıların sadece 9’u, ilk organizasyon olduğu için aksaklıklar yaşandığını, seneye katılım noktasında net bir karar vermediklerini ifade etmişlerdir” dedi.

20 MİLYONLUK TİCARET

“Fuarımız ilk olduğu için bazı aksaklıklar yaşandı” diyen Karagöz, “Düzenlemiş olduğumuz İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’mız şehrimizin tanıtımına olduğu kadar, ticari hayatına da ciddi katkılar sağlamıştır. Özellikle konut ve perakende sektörünün bu fuardan çok memnun ayrıldıklarını biliyoruz. Firmalarla yapılan ikili görüşmeler neticesinde yaklaşık 20 milyon TL ticaret hacmine ulaşıldığını ifade etti. Bu kazanımlar ışığında; destekleriyle yanımızda olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne, İzmit Belediyesi’ne KOSGEB’e, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’ne, Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği’ne aksaklıklar karşısında anlayış gösteren firmalarımıza, Aktif Fuarcılık Genel Müdürü Faruk Bilgin ve ekibine, defileleriyle fuarı görsel bir şölene dönüştüren Kocaeli Terziler Odası’na, kültürel etkinliklerde desteğini esirgemeyen Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği’ne ve değerli basın mensuplarımızdan da; fuarımızın tanıtımı noktasında büyük destekler bekliyoruz” dedi. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.