1. YAZARLAR

  2. Sevcan TAMER

  3. İl Sağlık Müdürlüğünü kutluyorum
Sevcan TAMER

Sevcan TAMER

Yazarın Tüm Yazıları >

İl Sağlık Müdürlüğünü kutluyorum

A+A-

Kim ne derse desin ben her iddiasına varım ki, bizim ilimiz bu ülkenin en şanslı illerinden biri…

Tamam, uzun yıllardan bu yana onlarca olumsuzluğa maruz bırakılmış, siyasi emelle kurban edilmiş, birilerinin bitmek tükenmek bilmeyen ihtirasları sonucu çok canı yanmış ve hayati değerlerinden uzaklaştırılmış olabilir.

Ancakkk, belli konularda tüm ülkeye örnek olmayı başardığı da bir gerçek artık.

Şu anda coğrafi konumuna karşın akıl almaz kalabalığa ve kozmopolit bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Bu durumu da çok tercih edilen bir il olarak aldığı göçe bağlamaktan başka neye yorabiliriz ki…

Sanayisi, üniversitesi, turizmi ve doğal güzellikleri bu yoğun talebin nedeni malumunuz.

Fakat sıkı durun, şimdi size bir haber vereceğim. İl Sağlık Müdürlüğümüz kısa sürede hayata geçecek dev yatırımlarıyla bu insan yoğunluğunu iki katına çıkartacak biline..

Evet, evet çıkartacak. Sağlık turizmi bomba gibi patlayacak.

Haaa bana “Sevcan hanım çok kesin söylüyorsun da, nereden biliyorsun” diyebilirsiniz. Söyleyeyim o zaman.. Geçtiğimiz hafta TV programımın konuğu, İl Sağlık Müdürü Op, Dr. Şenol Ergüney idi.. Ve ben iki saate sığdıramadığım dolu dolu çalışmalarını kendisinden dinledim.. Sonrada sıcağı sıcağına sizlerle paylaşarak müjde vermek istedim.. Gerçekten yazmaya değer. Bu il için inanılmaz büyük bir atılım içinde sağlık müdürlüğümüz.. Yaptıkları, ne iki saatlik TV programına, ne de sayfalara sığar.

Önce çok yeni göreve atanmış olan Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Şenol Ergüney’i sizlere kısaca tanıtmak isterim.. Kendisi uzun yıllar İl sağlık müdürlüğünde çeşitli görevlerde bulunmuş. Sonra, Sakarya Devlet Hastanesi ve Kocaeli Devlet Hastanesinde Başhekim olarak atanmış. Sağlık Bakanlığında görev yapmış. Daha sonra Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri olarak göreve getirilmiş.

ve projeler büyüdükçe müdürlüğün yapısı da büyümüş.. Ve sağlık müdürlüğü bu büyük yapıyı daha rahat yürütebilmek adına tek yapıya dönüştürülmüş.. Sayın Şenol Ergüney, 2018 yılının başında Sağlık Bakanlığı tarafından, Kocaeli il Sağlık Müdürü olarak atanmış.. Doğrusu kendisini dinledikçe anladım ki, heyecanlı, yaratıcı ve insan ilişkileri güçlü profiliyle çokta iyi bir seçim olmuş ilimiz adına..

Sağlık Müdürünün çalışmalarını kendi anlattığı şekilde aktarayım sizlere, tabi aklımda kaldığı kadar.. O kadar çok hizmeti kısa bir sürede anlattı ki, akılda tutmak kolay değil.

Sayın Ergüney şöyle anlatıyor .. “Sevcan hanım ben devletimin komandosuyum. Komandolar emekli olabilir ancak hazır kuvvet tekrar göreve çağırılır. Bütün benliğimle ilimin sağlık çalışmalarını yüceltmenin heyecanını yaşıyorum. Buradan vatandaşlara sağlık atılımları adına müjdeler vermek istiyorum. Çünkü kamuoyu yatırımları merak eder. Ve gözle görülen onlardır. Fazlasıyla ciddi yatırımlar bitmeyi bekliyorlar. Örneğin “ŞEHİR HASTANESİ”

Çok büyük bir alanda inşa edildi. Bir veya bir buçuk senelik işi var.

Eğer büyük bir aksilik olmazsa biterek hizmete girmesi, 2020 Şubatına hedefleniyor.

içinde altı hastane daha yapılıyor .( Onkoloji, çocuk, kadın doğum, psikiyatri, fizik)Hastanede beş bin kişi istihdam ederken içinde 40 bin, 50 bin kişi dolaşacak. Bu durum ilimizin ticaretini de güçlendirecek.

Dahası tüp bebekten, kemik iliğine kadar özel birimler bulunacak. Gelelim diğerlerine..

Kocaeli Devlet bitti çok şükür. Çokta güzel oldu. Şimdi otoparkı yapılıyor.

Karamürsel; Devlet hastanesi ek bine ihalesi hazır, inşaat başlayacak.

Gölcük; 300 yataklı muhteşem bir hastane yapılıyor A sınıfı hem de..

Bu hastaneden Karamürsel’de yararlanacak.

Kartepe; Toplum ruh sağlığı polikliniği inşaatı hızla sürüyor.

Derince; 1. Basamak sağlık yatırımları çok fazla ve devam ediyor.

Gebze; Gebze’de “Mutlu Kent” diye bir yatırım var ki, muhteşem..

Çayır ova; Çayır ovadaki devlet hastanesi projesi bitti. Körfez, Darıca, Gebze yatırımlarla dopdolu.

tüm ilçelerimizde 1. ve 2. Basamak sağlık tesisleri hızla ilerliyor. Ve 1. Basamak 40’ a yakın yatırım bulunuyor.. Hem de sadece 6 ay içerisinde gelişti pek çoğu.. Bu yapılanlar normal şartlarda diğer illerde ancak 10 – 15 senede ortaya çıkar. Biz bunu güzel ikili ilişkilerimizle ve zoru aşarak ilerlettik ve ilerleteceğiz.

yaklaşık bir sene sonra ilimiz onlarca inşaatla şantiye gibi olacak. Ancak yüzde yüz garanti veriyorum ki, en geç iki veya üç sene sonra Kocaeli’de tüm sağlık tesisleri yepyeni, pırıl pırıl olarak çıkacak ortaya.. İşte o zaman sizin dediğiniz gibi sağlıkta atılan inanılmaz gelişim, bir çok insanı bu ile çekecek. Yatırımlar dışında onlarca projemiz var. Hepsi birbirinden önemli sağlıklı yaşam hizmeti sunuyorlar. Eh gelmez mi yani insanlar.. Sadece Şehir Hastanesinin içi büyük bir ilçe ayarında olacak.

Evet sevgili okurlarım.. Ben size sığdıramayacağımı söylemiştim.. İnanın bu yazdıklarımda sadece ana hatları.. Yapılan veya yapılacak çok proje çalışmaları var.. Fazla açamasam da, bilgilenmeniz adına yapılan projelerin başlıklarını yazabilirim sizlere...

Sayın valimizin eşleri Hülya Aksoy hanımefendinin başlattığı ve Sağlık Müdürlüğünün başarıyla yürüttüğü “Kadın Sağlığı” (Kadının tüm sorunları ve ihtiyaçları ele alınıyor)..

Cumhurbaşkanlığının başlattığı ve Sağlık Müdürlüğünün büyük ciddiyetle yürüttüğü “Sıfır Atık projesi”.. Tüm ilde yaygınlaşmasına çalışılıyor.

Engelli ve Kronik Hastalıklar Projesi.. İl taraması.. Bölgeler bazında.. Türkiye’de bir ilk..

ve Diş Sağlığı.. Tüm ilin içindeki bölgelerde harita üzerinden çalışma yapılıyor. Türkiye’de bir ilk.. ( Diş sorunu hangi bölgede daha fazla görülüyor )

Sigara ve Bağımlılık.. İlimizin 4 ilçesinde “Sağlıklı Hayat Merkezleri” vardır.

Anne, bebek ve çocuk sağlığı.. Anne, bebek ve çocuk adına tüm bilgiler veriliyor.

Diyabet.. İnsan yaşamı için çok ama çok önemli bir konu..

Hastanelerde diyabet okulları ve diyabet hemşireleri bulunmaktadır.

Menopoz.. Bu konuda da yoğun bir çalışma yapılmaktadır.

Derince Eğitim Araştırma Hastanesinde bir buçuk sene önce bir Organ Nakli (böbrek nakli) Merkezi kuruldu.. İlimizde tek merkez.. Bu çok hassas çalışmada Genel Sekreterliği sırasında Op. Dr. Şenol Ergüney’ e nasip olmuştur.. Ve, gurur kaynağım diyor.

benim sayfam doldu bile.. Eğer isterseniz İl Sağlık Müdürlüğümüzün internet sitesinden bu çalışmalarla ilgili bilgi alabilirsiniz.. Ben ilimin ve ülkemin insanı adına çok mutlu oldum.. Hatta gurur duydum bu çalışmalardan.. Demek ki işin ehli, işin başında gerek..

Yolunuz açık olsun, başarınız daim olsun sayın müdürüm.. Bu ilin sağlık yatırımları sizinle coşacak.. Veee devleşecek.. Sizi ve ekibinizi kutlarım.

Bu yazı toplam 1337 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum