1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İlk ve en önemli katkıyı Efsane Başkan vermeli
İlk ve en önemli katkıyı Efsane Başkan vermeli

İlk ve en önemli katkıyı Efsane Başkan vermeli

6 Ağustos’taki kongre Kocaelispor için milattı. Yönetime talipli çıkmasa, kapanma süreci resmen başlayacaktı. Yıllarca Yeşil-Siyahlı formayı giyen efsane futbolcular, “Bu şanlı kulübün kapatılmasına iz

A+A-

6 Ağustos’taki kongre Kocaelispor için milattı. Yönetime talipli çıkmasa, kapanma süreci resmen başlayacaktı. Yıllarca Yeşil-Siyahlı formayı giyen efsane futbolcular, “Bu şanlı kulübün kapatılmasına izin veremeyiz” diyerek son anda bir liste oluşturdular ve kulübü kapanmaktan kurtardılar. Başta amaçları ismi yaşatmaktı. Ancak sonrasında yaptıkları durum değerlendirmesinde, gençlerle yola devam etme kararı aldılar ve hem 2. Lig’e hem de alt yapı liglerine katılma başvurusu yaptılar. Her ne kadar mütevazı bütçeyle yola devam edilecek olsa da giderler için kaynak lazım. Eski futbolculardan oluşan yönetimin maddi gücü sınırlı. Mehmet Tüysüz ağabey yönetimin en büyük destekçisi konumunda. Birkaç eski yönetici de destek vereceğini söyledi.

KİRA PARASINI KULÜBE AKTARMALI

Bu noktada kulübe maddi katkı anlamında ilk ve en büyük desteğin bu kulüp tarihine efsane başkan olarak geçen Sefa Sirmen’den gelmesi gerekiyor ve bekleniyor. Sirmen öncü ve örnek olmalı ki, diğer başkan ve yöneticiler peşinden gelsin.  Sirmen, kulüp kapanmasın, Kocaelispor’un adı yaşasın diye birçok açıklama yaptı. Kapamak isteyenlere veryansın etti. Bugün eski yöneticiler kulübü yaşatıyorsa, Sirmen’in büyüklüğünü göstermesi, ortaya çıkıp bu yönetimi sahiplenmesi gerekiyor. Sirmen’in elinde KEV gücü var. Büyükşehir Belediyesi, KEV’e tesisler için kira ödüyor. Aylık 15 bin TL dolayında sanıyorum. Ancak Büyükşehir parayı gönüllü vermediği için iş mahkemeye intikal ediyor ve kira bedeli faizler eklenerek alınıyor. Serhan Gürkan dönemini hatırlıyoruz. KEV, Büyükşehir’den gelen kira bedelinin bir kısmını Kocaelispor’a aktarmıştı. Rakam 1 milyon dolayındaydı.

EFSANE BAŞKAN OLMANIN GEREĞİ

O günden bu yana, yani 3 yıldır KEV, Büyükşehir’den kira almaya devam ediyor. Ancak bildiğim kadarıyla bu süreçte Kocaelispor’a aktarılan bir rakam yok.  Bugün artık o aktarmanın yapılacağı gündür. KEV Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Sirmen, Kocaelispor’u yaşatan yönetime Büyükşehir’den gelen kira parasını aktarıp efsane başkan olmanın sorumluluğunu yerine getirecek. 3 yılda KEV’in kasasına önemli bir kira bedeli girmiştir. Bu para aktarıldığında yönetim rahat bir nefes alır. Ayrıca Kocaelispor’un yaşatılması için sabit gelire ihtiyaç var. KEV aldığı kiraları hiç bekletmeden Kocaelispor’a aktarımını sağlamalı. Aylık 15 bin TL önemli bir eksikliği giderir. Başkan Sirmen, bu desteği kulübü kapanmaktan kurtaran eski futbolculardan esirgemeyecektir. Bu konuda en kısa süreçte bir araya gelinmeli ve birikmiş kira bedeli Kocaelispor’a aktarılmalı.

BU KEZ KAYITSIZ KALMASINLAR

Kuşkusuz sadece Sirmen değil, tüm eski başkan ve yöneticilerin de güçleri oranında taşın altına ellerini koymaları gerekiyor. Bu amaçla önümüzdeki hafta bir iftar yemeği organizasyonu düzenlenecek. Başkan Orhan Görsen’in maddi destek anlamında en büyük umudu eski başkan ve yöneticiler. Sayıları 400 dolayında. Ancak 60-70’i varız dese bile, iyi bir rakam toplanır. Eski yöneticiler kulübü kapattırmayarak hem Kocaelispor ismini yaşattılar, hem de eski yöneticileri yüklü bir vergi faturası ödemekten kurtardılar. Tabi ki şimdilik. Bu yönetim destek göremezse, kapanma olayı yarınlarda yine gündeme gelecektir. Eski yöneticiler bunu istemiyorlarsa ellerini ceplerine atacaklar. Geçmişte yaptığımız destek çağrılarına eski yöneticiler kayıtsız kalmışlardı. Nasılsa kulüp kapanmaz, son anda birileri çıkar diye düşündükleri için çağrıları yanıtsız bırakmışlardı.

Ancak hep birlikte gördük ki Kocaelispor kapanmanın eşiğinden döndü. Dilerim eski yöneticiler işin ciddiyetinin farkına varırlar ve oluşan yönetime destek sağlarlar. İftar yemeğinde tek bir fire bile olmamalı. Yardım talebiyle davet edilen tüm eski başkan ve yöneticiler orada olmalı. Kocaelispor’u yaşatmak, eski günlerine döndürmek istiyorsak elimizi cebimize atacağız.

Ömer Turan’ın duyarlılığı

Geçtiğimiz günlerde özel bir misafir vardı. Bekirdere eski muhtarı Ömer Turan ziyarete geldi. Ömer ağabey Kocaelispor hastasıdır, spora aşıktır. Bekirderespor tarihine bakın, en parlak döneminde onun imzası vardır. Ömer ağabey Kocaelispor’un varlığını önemser. Ne zaman Kocaelispor ile ilgili bir etkinlik olsa, duyarlılığını gösterir katılımını sağlar. Her sezon muhtar arkadaşlarını organize edip mutlaka belli sayıda kombine alır. Tuğla kampanyasına da ilk katılanlardan biridir.

ESKİ FUTBOLCULARI KUTLADI

Sevgili Ömer ağabeyin geliş amacı Kocaelispor ile ilgiliydi. Malum 6 Ağustos kongresinde eski futbolcular yönetime geldi, kulüp kapanmaktan kurtuldu. Bu işe en çok sevinenlerden biri de muhtar Turan oldu. Ömer ağabey, “Eski futbolcuları yürekten kutluyorum. Allah hepsinden razı olsun. Kocaelispor bu kentin en önemli gerçeği. Bu kulübün kapatılması bu kent için çok büyük bir utanç olurdu. Eski futbolcular buna izin vermedi. Hepsine helal olsun” dedi. Ömer ağabey Kocaelispor’un yaşatılmasına yönelik her türlü etkinliğe katılmaya, katkı vermeye hazır olduğunu da söyledi, “Kent insanı artık ayağa kalkmalı ve Kocaelispor’a sahip çıkmalı. Bu ağır yükü tek başına eski futbolcular taşıyamaz. Mutlaka hepimiz gücümüz oranında taşın altına elimizi koymalıyız. Bunu yapmak bizim görevimiz” dedi.

TAKIMI KAHVALTIDA AĞIRLAYACAK

Ömer ağabey kulübün eski borcundan dolayı kapatılmasına yönelik düşüncelere büyük tepki gösterdi, “ Borçlar bu kulübün namusudur. Borçları yok saymak, borcunu inkar etmek son derece yanlıştır. Ama 3 yıl ama 5 yıl, bu borçlar bir şekilde ödenmeli. Kent bunun için katkı vermeli” dedi. Ömer Turan’ın Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’a çağrısı da vardı. Ömer ağabey, “ Yunus Başkan Kocaelispor’a sevgisinde samimiyse, gelsin oluşan bu yönetime destek olsun” dedi. Bekirdere eski muhtarı Ömer Turan’ın Kocaelispor’a bir de daveti oldu. Ömer ağabey, “Bayram sonrasında takımımızı kahvaltıda ağırlamak için hazırlıklara başladım” dedi.  Sevgili Ömer ağabeye Kocaelispor konusundaki duyarlığından dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.