1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İmza yetkisi olmayan eski yöneticilere büyük müjde
İmza yetkisi olmayan eski yöneticilere büyük müjde

İmza yetkisi olmayan eski yöneticilere büyük müjde

Bugüne kadar şunu biliyorduk: Kocaelispor kapanırsa, devlet borçları o döneminin yöneticilerinden tahsis edilecek. Böyle bilindiği, yazılıp çizildiği için Kocaelispor’un kapanmanın eşiğine

A+A-

Bugüne kadar şunu biliyorduk: Kocaelispor kapanırsa, devlet borçları o döneminin yöneticilerinden tahsis edilecek. Böyle bilindiği, yazılıp çizildiği için Kocaelispor’un kapanmanın eşiğine gelmesi eski yöneticileri tedirgin etmişti. Birkaç gün önce eski yöneticilerden biri aradı. Çok önemli bir bilgi verdi.  Eski yöneticimiz bağlı bulunduğu vergi dairesine gitmiş ve kendi dönemiyle ilgili vergi borcunun ne kadar olduğunu sormuş. Vergi daireyi yetkilisi, eski yöneticimize bir soru sormuş. Demiş ki “Yöneticilik yaptığımız dönem imza yetkiniz var mıydı ?” Eski yöneticimiz, “Hayır” yanıtı vermiş. Bunun üzerine vergi dairesi yetkisini devam etmiş: “ Kocaelispor Kulübü bir dernek. Dernek kapatılırsa, devlete ait vergi borçları imza yetkisi olan yöneticilerden tahsil edilir. İmza yetkisi olmayan yöneticiler bu kapsama girmez. Bu kişiler sorumlu tutulmaz”

İmza yetkili olanlar yandı

Eski yöneticimiz bu bilgiyi bana aktardığında şaşırdım. Madem öyleydi, bundan neden kimsenin haberi yok diye düşündüm. Bu haber imza yetkisi olmayan yöneticileri çok sevindirecektir. Büyük bir yükten kurtulmuş oldular. 400 kadar eski yöneticimiz var. İmza yetkisi olanların sayayı olsun olsun 60-70 kişidir. Genellikle Başkanlar, başkan yardımcıları, futbol şube sorumluları, mali asbaşkanlar imza yetkisi taşıyor. Yani 15 kişilik yönetimde 3 veya 4’er kişi. Serhan Gürkan dönemi hariç. Aldığım bilgiye göre Gürkan dönemi imza yetkisi verilen yönetici sayısı 15 dolayındaymış. Aslında devlet borçlarından sadece imza yetkisi olan yöneticilerin sorumlu tutulması çok doğru bir karar. Parayla ilgili işlerin muhatabı onlar. Ödenmesi gereken vergiden haberdar olan onlar. Ödeme yapmadılarsa, çekelerler cezalarını. Bu yeni durum sonrasında işin şekli değişecek. Devlet borcu tüm eski yöneticilere fatura edilecek diye biliniyordu. Borç 400 kadar eski yöneticiye bölünecekti. Öğrendik ki, imza yetkililer sorumlu. Yani devlet borcu en fazla 60-70 kişiye bölünecek. Fatura çok daha ağır olacak. Kulüp başkanları, asbaşkanlar, imza yetkisi olanlar kelimenin tam anlamıyla yanacak. Diyecek bir şey yok. Şeriatın kestiği parmak acımaz.

Taraftar mesajları

Önceki gün iki mektup aldım. Mesajlar Kocaelispor’daki gelişmelerle ilgiliydi. Yenidoğan’dan Osman Turan, Kocaelispor FK projesine karşı çıkıyor. Bakın neler söylüyor:

“65 yıllık hakiki bir İzmitliyim. Kocaelispor’un Körfezspor ile birleşmesine diğer hakiki İzmitliler gibi ben de karşıyım. Sayın Sefa Sirmen’in sözlerine aynı katılıyorum. Hodri Meydan taraftarları isteyebilir. Çünkü o eski devirleri, Kocaelispor’un doğuşunu bilmezler. Bütün Türkiye’de belediyelerin şehrin adını taşıyan takıma desteği var. Kocaelispor’un bu noktaya geleceği belliydi. Büyükşehir Belediyesi zamanında gereğini yapmalıydı. Büyükşehir Başkanı’nın birleşme görevini Körfez Belediye Başkanına vermesi etik değildir. Torba yasası çıktı, ödemeler kolaylaştı. Başkan Karaosmanoğlu sessiz kaldı. Sanayi kentinin sanayi bakanı ilgisiz kaldı. Büyükşehir’in meşhur sloganı var Çalışınca oluyor diyorlar. Hayır çalışmadınız. Kocaelispor için çalışmadınız”

Toto İsmail projeyi destekliyor

Bir diğer mektup cezaevinden geliyordu. Toto lakabıyla tanınan İsmail Turguttaş, projeyi destekleyen bir mesaj göndermiş. Bakın neler söylüyor: “ Hayrettin abi hasretle selam ve saygılarımı sunarım. Beni soracak olursan, Allah’a çok şükür iyiyim. Abi hemen konuya giriyorum. Bence yeni oluşum çok güzel oldu. Kocaelispor kulübü bazılarını bir yerlere getirdi. Bunu herkes biliyor. Şimdi diyet ödeme zamanı. Bu projeye emeği geçenlere teşekkürlerimi gönderiyorum. Hayırlı olsun diyorum. Bir de Yunus Başkana helal olsun. Takımı amatörden alıp nerelere götürdü. Bundan sonra Başkanımızın yeni hedefi Herekespor’u ya da başka bir takımı 3. Lig’e çıkartmak olacaktır.  Çok da güzel olur. Son olarak kendi dönemindeki devlet borçlarını ödeyen, kulübe büyük bağış yapan İbrahim Saral başkanımıza da helal olsun diyorum. Kocaelispor camiasına saygı ve sevgilerimi sunarım. Ayrıca Kandıra T tipi ceza evinde yatmakta olan Haluk Bozo ve Savaş Aslan’a, Osman Büyükbayraktar ile İsmail Turguttaş’tan selam gönderiyoruz. Allaha emanet ol”.

Ya diğer gençler ne olacak?

Kocaelispor’un kapatılıp yeni bir isimle yola devam edilmesi projesiyle ilgili düşüncelerini belirten Metin Dinç adlı okurum, “Sayın Albayrak altyapıdaki gençlere ne kadar önem verdiğinizi biliyorum. Bunda da ne kadar haklı olduğunuz Onurları, Yunus’u, Gökhan’ı görünce anlaşılıyor. Sadece bu isimlerde değil Baha, Özkan, Hakan gibi onlar kadar yetenekli gençler bu sezon bir maç oynamadılar. Yani şans tanınmadı ve yeni kulüp kurulursa yok olup gidecekler. Gönlüm buna razı olmuyor. Borçsuz bir Kocaelisporcu tabi isterim ama saydığım nedenden kulüp kapansın istemiyorum. Saygılarımla” diyor.

Kocaelisporlu okurum endişelenmekte haklı. Yeni kulüple birlikte futbolcu sayısı iki katına çıkacak, üstelik transfer kapıları da açılacak. Böyle bir durumda geçen sezon kendilerini gösterme fırsatı bulamayan yetenekli gençler göz ardı edilebilir. Gerçekten de bahsedilen futbolcularla birlikte geçen sezon U-18’de forma giyen birçok yeteneğimiz var. Yeni kulüp onların önünü kapatabilir. Kamuoyunda böyle bir endişe var.  Tek bir yeteneğin bile ziyan edilmesine kimsenin gönlü razı olmaz. Buradan yetkililere seslenelim, uyarımızı yapalım. Gençlerimize, kendi değerlerimize sahip çıkalım.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.