1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İslam coğrafyası cayır cayır yanıyor; Müslümanlar aval aval seyrediyor
İslam coğrafyası cayır cayır yanıyor; Müslümanlar aval aval seyrediyor

İslam coğrafyası cayır cayır yanıyor; Müslümanlar aval aval seyrediyor

İslam coğrafyası topyekûn ateş altında cayır cayır yanıyor. Müslümanlarsa ya aval aval seyrediyor; ya da ne hazindir ki niyetleri belli olan kurtarıcı rolünü üstlenmiş haramilerin saldırılarını

A+A-

İslam coğrafyası topyekûn ateş altında cayır cayır yanıyor. Müslümanlarsa ya aval aval seyrediyor; ya da ne hazindir ki niyetleri belli olan kurtarıcı rolünü üstlenmiş haramilerin saldırılarını nümayişle karşılıyorlar.”Denize düşen yılana sarılır” misali… Hâlbuki sıtmadan kurtuluyorlar belki ama ölüm kapıda…

Halklar için değişen hiçbir şey yok. Dün sahip oldukları yer altı zengin kaynaklarını kendilerini idare eden uzaktan kurmalı ve kumandalı yöneticileri kendi çıkarları için kullanıyorlardı; bugün ise bu kaynaklara göz diken batılı egemen güçler iç etmenin peşindeler. Yani anlayacağınız halklar için yine bir şey yok. Dün hortumcuları kendi içindeki haramilerdi; bugün ise dışarıdaki haramiler…

Hiç dikkat ediyor musunuz aziz okurlarım? Leş kargaları, uzaktan kurma ve kumandayla özenle büyüttükleri liderleri önce şişirdiler, mebzul miktarda silah sattılar, böylelikle hem rant elde ettiler, hem de daha sonra da teker teker avlayıp tarih sahnesinden sildiler. Saddam, Mübarek ve nihayet Kaddafi… Ne gibi? Tıpkı cahiliye devrinde kendi elleriyle yaptıkları putlarını acıkınca yemeye çalışmaları gibi… Bir taşla iki değil; birkaç kuş…

Tabi bu tür örneklerin birçok sebepleri vardır. Bu sebeplerden bir çoğu harici sebeplerse, diğer bir çoğu da dahili sebeplerdir.

Dâhili sebepler;

1- Müslüman toplumlar; bu güne kadar kendi duygu dünyası ile barışık, ipi başkasının elinde olmayan, halkını düşünen, şan, şöhret ve şehvet peşinde koşmayan liderleri hiç işbaşına getirmedi. İş başına gelenler; dışarıdan icazetli ve onların menfaatlerine emir eri olabilecek tipler… Bunların millete hayrının dokunmasını beklemek, abesle iştigaldir.

2-Halkları da -tencere-kapak- misali, yöneticileriyle aynı davranışlar içerisine girerek İslami değerleri iliklerine kadar içselleştirmek yerine; ortak değerleri örselenmiş fakat bunun yanında zevahiri kurtarmaya matuf sulandırılmış ve özünden arındırılmış İslam soslu şaşalı yapılanmalara dört elle sarıldılar.

3-Eforlarını ilim-irfan yuvalarını abad etmeye harcamak yerine; dünyevileşmeyi esas alan ve hazır teknolojiye milyon dolarları akıtıp gözlerini gerçeklere kapatarak hazır kondu bir yaşayış tarzını tercih ettiler.

4-Müstahsil (üretici) olmak yerine; (müstehlik) tüketici toplumu olmayı yeğlediler. Sebeplerini çoğaltmak mümkün…

Harici Sebeplerse;

1-Müslüman toplumların yaşadıkları coğrafyalar, genellikle zengin yer altı enerji kaynaklarının bol olduğu bölgeler ve bu bölgeler onların iştahını kabartıyor.

2-Ordusu ve mühimmatı güçlü olan Müslüman ülkeler İsrail’in güvenliğini tehdit ediyor. Bunların dünya kamuoyunun da kabulleneceği gerekçelerle teker teker avlanması isteği.

3-Farklı devletler adı altında ve birbiriyle kopuk da olsa, Müslümanların huzur ve refahı batı toplumunu ciddi bir şekilde rahatsız etmektedir. Onun için dezenforme bilgilerle provakatif eylemler gerçekleştirmek ve olası birlikteliklerini boşa çıkartmak.

4-Israrla ve inatla despot, zalim ve aynı zamanda güdülmeye müsait idarecileri bulup bir şekilde başlarına getirmek ve halka kabul ettirmek. Sebeplerini çoğaltmak mümkün…

Peki, gaflet uykusundan ne zaman uyanacağız? Herhalde tamamen sonumuz gelince…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.