1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. İSLAM DÜŞMANI ABD BAŞKAN ADAYI DONALD TRUMP!
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

İSLAM DÜŞMANI ABD BAŞKAN ADAYI DONALD TRUMP!

A+A-
Bildiğiniz gibi her ABD başkanlık yarışında dünya kamuoyu ilginç adaylara sahne oluyor.  Bu seferki yarışta o kadar absürd, ırkçı ve İslam düşmanı bir aday ile tanıştı ki, İsrailli Siyonistlerin bile tepkisini çekti. 
Peki, kimdir o aday? 
O aday, dolar milyarderi meşhur Donald Trump isimli şahıstır. Bu şahıs, takip ettiyseniz şöyle bir söz sarf etti. “ABD, ülkesine Müslümanları sokmamalıdır” Bu söz o kadar tepki çekti ki, İsrail’den tutun, ABD’nin diğer adaylarına, Almanya ve hatta Fransa’ya kadar bir çok Hristiyan ve Yahudi aleminin bile tepkisini çekti. 
Kimdir bu Trump kimdir?
ABD Başkan adayı İslam düşmanı Donald Trump, Kendisi de, nüfusunun %99'u Müslüman olan ülkemizde Aydın Doğan ile iş ortaklığı kurup İstanbul Mecidiyeköy'de Trump Towers denen gökdeleni inşa eden ve İslam coğrafyasında yerli partnerleriyle birlikte çatır çatır para kazanan adamdır. Bu, ne yaman çelişkidir ki, kendisi İslam coğrafyasında cirit atarken, ülkesine Müslüman sokmamaktan bahsedebiliyor. Çifte standartı görebiliyor musunuz? Allah muhafaza, ABD gibi bir dünya devinin başına böylesine tehlikeli bir adamın gelmiş olabileceğini düşünebiliyor musunuz?
Bir an için düşünün ki, bir İslam ülkesinin lideri ya da lider adayı Hristiyanlar ya da Yahudiler için böyle bir istekte bulunmuş olsun. İnanın yer yerinde oynardı ve tüm Müslümanları o liderin şaşında mahkum ederlerdi. Bana sorarsanız, elbette ki, öyle sorunlu bir söylemin sahibi her kim olursa olsun red edilmeli ve tenkit edilmekle kalınmamalı kesinlikle ve kesinlikle insanlığın yönetiminde görev verilmemelidir. 
Bu İslam düşmanlığı esaslı sözünün üzerine ülkemizdeki kendisine ait şirketlerin başında bulunan Genel Müdürü Bülent Kural’dan önemli bir açıklama geldi. Sosyal medyadaki hesabımdan hem tepkimi ve hem de genel müdürün açıklamasını kamuoyu ile paylaşmıştım. Açıklaması şu şekilde:
Trump Towers Genel Müdürü Bülent Kural, ABD'de Cumhuriyetçilerin başkan aday adaylarından Donald Trump'ın "Müslümanların ABD'ye alınmaması" çağrısına ilişkin, "Müslümanlara karşı ayrımcılık niteliği taşıyan bu ifadeleri esefle karşılıyor ve kınıyoruz" ifadesini kullandı.
Trump Towers açıklamasında görüşlerine yer verilen Genel Müdür Kural, Donald Trump'ın son yaptığı bazı açıklamalarla tüm İslam dünyasını olduğu gibi halkının yüzde 99'u Müslüman olan Türk milletini de rencide edici ifadeler kullandığını vurguladı.
Kural, şunları kaydetti:
"Müslümanlara karşı ayrımcılık niteliği taşıyan bu ifadeleri esefle karşılıyor ve kınıyoruz. Bu gibi beyanlar, bir barış ve hoşgörü dini olan İslamiyet'i hiç anlamamış veya küçük siyasi hesaplarla yüce dinimizi istismar yoluna gitmiş bir zihniyetin ürünü olmaktan öte başka bir değer taşıyamaz. Bu tepkimiz, Trump ailesine doğrudan doğruya zamanında iletilmiş bulunmaktadır. Trump markası ile olan ilişkimizin hukuki boyutunu değerlendiriyoruz." demiş.
Aferin Bülent Kural, işte olay bu!...
Hangi dini mensubiyet için olursa olsun, bu tarz yaklaşımlara şiddetle karşı çıkılmalı, red edilmeli ve taraftar bulmamalıdır. Bu tarz yaklaşımlar kategorize edilmemeli, aidiyet duygusunu değil; evrensel değerleri ve adalet ilkelerini taşımalıdır. Böylesi bir yaklaşım, evvelemirde Müslümanlara daha çok yakışmaktadır. Dolayısıyla hangi dine mensup olursa olsun, kimler için söylenirse söylensin, bizlerin karşı çıkması erdemli insan olmanın gereğidir. 
Bu yazı toplam 2879 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.