1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ‘İsmetpaşa Beşiktaş’a verilsin!’
‘İsmetpaşa Beşiktaş’a verilsin!’

‘İsmetpaşa Beşiktaş’a verilsin!’

İL Genel Meclisi Nisan ayı toplantıları ikinci oturumu Valilik 100. yıl toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya, 1-7 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kanserle Mücadele haftası kapsamında Kanserle Mücadele

A+A-

İL Genel Meclisi Nisan ayı toplantıları ikinci oturumu Valilik 100. yıl toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya, 1-7 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kanserle Mücadele haftası kapsamında Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Gülay Sokul, üyeler, Prof. Dr. Tijyen Utkan, Ahmet Yılmaz, Fethiye Peker Oruk, Nurcan Şahin konuk olarak katıldı. İhtisas komisyonlarının seçimlerinin yapıldığı toplantıda Kanser haftasının önemiyle ilgili konular da konuşuldu. 

Toplantıda Gölcük Devlet Hastanesi için İl Özel İdaresi’ne ait hissesin Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu adına tahsis edilmesi konusu görüşüldü.  CHP Grup Başkan Vekili Ahmet Elmas konuyla ilgili söz alarak Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in il özel idaresi tarafından yapılan yerleri kendisi yaptırmış gibi gösterdiğini öne sürdü. Elmas, İl Özel idaresi tarafından yapılan çalışmaların başkalarına mal edilmemesi gerektiğini söyleyerek, “Orayı zamanın da il özel idaresi aldı ama Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ‘Orayı ben aldım, İl Özel idaresine devrettim’ gibi açıklamalarda bulundu. Eğer bunu biz tahsis edeceksek, o arsayı bizim devrettiğimizin bilinmesi lazım. Mehmet Ellibeş’in geçmişte yaptığı gibi projeyi üzerine almasın. İl Özel İdaresi’nin yaptırdığının bilinmesi lazım” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç ise vatandaşa hizmet götürmede hizmeti kimin yaptığının önemli olmadığını söyleyerek, “Bürokratlarımızda bu konuda çok hassas ve yapıcı bir şekildedir” dedi. Konu imar ve bayındırlık komisyonuna havale edildi.

 KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Gündem maddeleri sonrasında bir yıl görev yapmak üzere ihtisas komisyonu üyeleri seçimleri yapıldı.  Plan ve Bütçe Komisyonu için AKP grubundan Vehbi Aydıner, Hasan Tabay, Ömer Demirtürk, Ahmet Haluk Şen, Kemal İrfan Akkuş CHP grubundan Mehmet Kaçar, Erdal Baş seçildi.  İmar ve Bayındırlık Komisyonu için AKP grubundan, Ömer Uzuner, Ali Alkin, Halis Öz, Halit Muslu, Muhammet Karaosmanoğlu, CHP grubundan Rüstem Yıldırım, İsmet Kanık, seçildi. Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler için AK Parti grubundan Ahmet Yağız, Ali Özdağ, Recep Uzunoğlu, Recep Uslu, CHP grubundan ise Recep Şenol

KANSER TEDAVİ EDİLEBİLİYOR

Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Gülay Sokul, kanser haftası ile ilgili konuşma yaparak, “Kanser hastalığında asıl sorun geç tanımlanmasıdır. Bu hastalık, erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir. Sağlığımızla ilgili durumlarda hassas davranmalıyız. Modern tıp sayesinde artık birçok hastalık tedavi edilebiliyor” dedi.

ETKİNLİKLERE KATILIN

Kanser hastalığını yenen ve Kocaeli Devlet Hastanesi Onkoloji bölümünde 6 ay tedavi gören CHP Grup Başkan Vekili Ahmet Elmas, “Çok şükür sağlığıma kavuştum. Gerçekten takdir isteyen bir hastanemiz var. Bu hastalıktan kimse korkmasın. Hastalık gelmeden arkadaşlarımız kanserle alakalı programlara katılsın” diye konuştu.  

İSMETPAŞA STADI KİRAYA VERİLSİN

CHP Meclis üyesi Adnan Tok ise toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alarak İnönü Stadı’nın yeniden inşası nedeniyle stat arayışında bulunan Beşiktaş kulübüne İsmetpaşa’nın önerilmesi önerisinde bulundu. Kulübe Kocaelispor’un stadının verilmesi halinde kente motivasyon olur ve büyük katkı olacağını söyleyen Tok, “ 34 bin euroluk borç nedeniyle kulübün 6 puanının silinmesi söz konusu. TOKİ’ye devri söz konusu ama bu konuda girişim oluşabilir. Valimiz bu işin önünü açabilir” dedi. Başkan Fahim Kılıç ise, Kocaelispor’un bu durumuna düşmesine kimsenin gönlümüz razı olmadığını söyleyerek, “34 bin euro için kentin takımının bu halde olması üzücü bir durum. Kentin iş adamları sanayicilerinin bu engeli ortadan kaldırabileceğini düşünüyorum” dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.