1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İşte Genç Girişimciler'in icra kurulu
İşte Genç Girişimciler'in icra kurulu

İşte Genç Girişimciler'in icra kurulu

Kocaeli Genç Girişimciler İcra Kurulu, seçimden bu yana geçen süreçte hayata geçirilen çalışmalarını ve gelecek dönem projelerini Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda açıkladı.

A+A-

Genç girişimcilik konusunda temel politikalar geliştirmek, kentimiz ve ülkemiz adına eğitim, kültür ile yaratıcılık konularında görüş oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu, geçtiğimiz yıl Aralık ayında yapılan seçimlerden bu zamana kadar geçen süreçte hayata geçirdikleri çalışmaları ve yeni dönemde hayata geçirecekleri projeleri açıklamak üzere Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde bir araya geldi.

KATILIM YOĞUN OLDU

KOTO Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkanı Birol Bozkurt ile İcra Kurulu Üyeleri ev sahipliği yaparken, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Körfez Ticaret Odası ve Gebze Ticaret Odası’nın kurulda yer alan genç girişimciler toplantıda hazır bulundu. Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, kendisi de kurulda yer alan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Tolga Ok, Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Sedat Köse, ATİK Başkanı Ulaş Erenkaya girişimcilerin toplantısında yer aldı.

‘BEN DE SİZİN ARANIZDAN GELDİM’

Toplantının açılış konuşmasını, KOTO Başkanı Murat Özdağ yaptı. “Ben de sizlerin arasından geldim” diyerek sözlerine başlayan Başkan Özdağ, KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz’ün de Kocaeli Genç Girişimciler İcra Kurulu’nun ilk başkanı olduğunu hatırlatarak, “İlimizi ve ülkemizi büyütme ve zenginleştirme hedefiyle yola çıkmış siz değerli arkadaşları şahsım ve yönetim kurulum adına saygıyla selamlıyorum. Sizler eski köye yeni adet getiren, icat çıkaran ve taşın altına elini koyan müteşebbisler olarak; girişimcilik, kurumsallaşma ve markalaşma gibi kavramları temele koyarak tüm dünya ile rekabet edebilecek donanıma sahipsiniz” dedi. 

BAŞKAN BOZKURT’TAN DETAYLI SUNUM

Başkan Özdağ’ın açılış konuşmasının ardından, Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkanı Birol Bozkurt, genç girişimciler kurulunun amacı, vizyonu, misyonu ve gelecek dönem projeleri ile ilgili kapsamlı bilgiler verdi. Başkan Bozkurt, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Genç Girişimciler Kurulu, TOBB’un bünyesinde, sanayi ve ticaret odalarımızın yönlendirmesiyle 81 ilde kurulmuştur. Kocaeli İl Genç Girişimciler Kurulu da 4 Aralık 2008 tarihinde kuruluş işlemlerini tamamlayarak faaliyetlerine başlamış bulunmaktadır. Üye sayımız bugün itibariyle 238 kişiye ulaşmış durumdadır. İcra kurulumuz ise 32 kişiden oluşmaktadır. İcra kurulumuzun başkanlık görevi de arkadaşlarım tarafından şahsıma verilmiştir. Buradan bir kez daha çok teşekkür ederim. Bir de gurur duyduğum bir şeyden bahsetmek istiyorum. Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu üyesi 2 şirketimiz yer almaktadır. Biri İlker ve Taner Dönmez- Göçmen Börekçisi, diğer ise Cryocan- Tekin Urhan. Kendilerini bir kez daha kutluyorum. Bu da genç girişimcilerimizin başarılarının sadece bir örneğidir” dedi.

KOCAELİ GENÇ GİRİŞİMCİLER İCRA KURULU

Kocaeli Genç Girişimciler İcra Kurulu şöyle; Birol Bozkurt / İcra Kurulu Başkanı, İcra Kurulu Başkan Yardımcıları; Fatih Haldız, Tufan Şahinkesen, İcra Kurulu Üyeleri; Ahmet Hakan Hocaoğlu, Atalay Kaya, Bahadır Yusuf Azizoğlu, Erdem Kodal, Fatih Fidan, Fikret Yıldırım, Gizem Doğa Alkan, İlker Can Dönmez, Kadir Çetin, Mustafa Uğur Mican, Sait Ertuğ, Tolga Aysel, Ahmet Başaran (KSO YK Bşk.Yrd.) Memet Barış Turabi (KSO Genel Sekreteri).   

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.