1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İşte KOÜ promosyon ihalesini kazanan banka
İşte KOÜ promosyon ihalesini kazanan banka

İşte KOÜ promosyon ihalesini kazanan banka

Eğitim Bir Sen Kocaeli 2 Nolu Şube’nin örgütlü olduğu KOÜ’de çalışan 4.046 personeli ilgilendiren promosyon ihalesini 9 milyon 525 bin TL teklif ile Ziraat Bankası kazandı. KOÜ çalışanlarına bu rakam kişi başı 3 yıllık toplam 2.254 TL olarak ödenecek. 

A+A-

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)Rektörlüğü, üniversite bünyesinde çalışan 4.046 personelin 3 yıl süreyle maaş dağıtımı ile ilgili promosyon ihalesini bugün yaptı. KOÜ Baki Komsuoğlu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ihaleye 8 istekli banka teklif sundu. İhaleyi; KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Genel Sekreter Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Mustafa Yeğin, Memur Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Yard. Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Tuncel Öztürk ve Bağımsız Sağlık Sen İş Yeri Temsilcisi Serkan Şahin yönetti. İhaleye; Vakıf Bank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Finans Bank, Halk Bankası, TEB, Akbank, Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası teklif verdi. Teklif veren bankalardan Akbank, Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası şartnamede değişiklik yapılmasını istediği için ihale dışı bırakıldı. 
 

UZMAN ARKADAŞLAR HAZIRLIYOR
İhale komisyonu başkanı KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, “Garanti Bankası özel şartlar sunarak bizim şartnamemizi kabul etmediği için teklifini okumuyoruz. İhale dışında bırakıyoruz. Türkiye İş Bankası da şartnamemizde değişiklik istemiş. İlgili uzman arkadaşlar hazırlıyor. Bu yüzden İş Bankası’nın teklifini okumuyorum. Akbank özel şartlar ileri sürmüş. Bu teklifi de okumayarak ihale dışı bırakıyoruz” dedi. 
 

HAK ETTİĞİMİZ TEKLİFLERİ İSTİYORUZ
Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Yard. Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı ise, “Banka çalışanları bizim doğal üyemizdir. Daha önce yetkili olan banka çok para kazanamadı. Daha çok kazanabilirdi. Bizim de suçumuz var. Üyelerimizi gereği kadar yönlendiremedik. Yıllardır çalıştığımız bankaların bizi önemsemediğini gördüğümüz anda onları terk edebiliriz. KOÜ’nün hak ettiği teklifleri sunarsanız sizlerin hak ettiğiniz parayı kazanabilmeniz için üyeler nezdinde faaliyette bulunacağımızı taahhüt ediyoruz. Bankaların dalga geçer gibi rakamlar sunmaları bizi rahatsız etti” dedi. 
 

BANKALARIN TEKLİFLERİ
İhalede ilk olarak Vakıf Bank 6 milyon 69 bin TL, Ziraat Bankası 7 milyon 574 bin 112 TL, Finans Bank 6 milyon 300 bin TL, Yapı Kredi Bankası 7 milyon 282 bin 800 TL, Halk Bankası 6 milyon 600 bin TL, TEB 3 milyon TL teklif sundu. Sonrasında açık arttırmaya geçildi. Finans Bank, TEB ve Halk Bankası ihaleden çekildi. Çekişme; Vakıf Bank, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası arasında geçti. Son açık arttırmada Yapı Kredi Bankası 9 milyon 300 Bin TL, Vakıf Bank 9 milyon 500 Bin TL teklif sunarak çekildi. İhaleyi Ziraat Bankası 9 milyon 525 Bin TL teklif ile ihaleyi kazandı. 

Ayşegül Kalaycı

bann.jpg
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
10 Yorum